Diskuse

Nová výstavba na NNŽ jasně, stručně a transparentně

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Uz zase

13.10.2016 20:06 vložil Radek

"normalni zodpovedny clovek je proti zastavovani" ...... nebo spíš sluníčkář co by nejraději svítil loučema a žil ve stanu?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Uz zase

13.10.2016 23:46 vložil Krobot

Hele, neberte si sluníčkáře do pusy. To co napsal ten pošuk není sluníčkářství. To je už vymaštěnost.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Uz zase

14.10.2016 13:22 vložil Trautenberkovo

jaky uzitek maji obcane Prahy 3, ze se zastavi dalsi plocha, ktera muze slouzit klidne jako zelen k oddechu? Jaky uzitek maji z toho, ze se zahusti prostor Prahy 3 o dalsi desetitice nove prichozich i s jejich auty. Developer si namasti kapsu, par zkorumpovancu si lizne desatku, spekulanti skoupi byty. Jinak pokud jde o stavby na zelene louce, pak to by melo byt zakazano zakonem.

Ti dva odusevnele mozky nad mym prispevkem mohou, pokud maji, zastavit svoji vlastni zahradku a do zastavovani verejneho prostoru by se radeji nemeli vyjadrovat............... Ta zrudnost se zastavbou co se deje na ruznych mistech nejen v Praze i strednich Cechach je zrejma.

Otazka pro chytraky. Kolik Vaclavskych namesti ze zastavi v CR denne. Kolik zmizelo napr. zemedelske pudy za posledni desetileti. Pocet obyvatel CR je temer nemenny od vzniku CSR.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

14.10.2016 22:00 vložil Radek

Říká se tomu rozvoj , víte? To že se staví na volných plochách, to se děje celá staletí. Dělo se to dokonce i tehdy, když se na vinicích začaly stavět Žižkov a Vinohrady. Možná se tehdy našli ichtilové, kteří by nejraději prahu ohraničili navždy v rozmezích hradeb, vyřvávali by stop zastavování vinic a Žižkov či Vinohrady by kvůli nim neexistovaly. Já jen douvám, že městose bude dál rozvíjet a hlas těchto lidí nebude mít valnou váhu. Ono stačí se podívat na rozdíl, jak se rozvíjí třeba Karlín či Smíchov a na počmáraný rozbitý Žižkov plný rujn. Možná vidíte užitek občanů Prahy 3 v tom žalostném stavu některých jejích částí, já naopak vidím užitek tom, že bude vítězit zdravý rozum nad třídní nenávistí některých s jazykem jak vystřiženým z Rudého Práva 50. let.
Zelených ploch je v dostatek i tak (Parukářka, Vítkov) i tak mezi domy budo zelené plochy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

15.10.2016 11:57 vložil john

pro vás je rozvoj ta zhuntovaná planeta? Otevřete vaše zaslepené oči. Za posledních 70 let lidi s vašimi názory zplundrovali tuhle planetu takovým způsobem, že pokud to bude takto pokračovat, nebude co plundrovat. Pokud chcete udělat z Prahy druhý Shanghai, či jiná rádoby velkoměsta k nežití, pak nás chraň před lidmi vašeho uvažování. Vaše budovatelské poučky o ohraničení Prahy v době někde ve středověku jsou poněkud liché. Dnes nás totiž neběhá po planetě ten zlomek lidí co tenkrát. Máme jednu z posledních možností se přestat chrapounsky roztahovat, než to tu pošleme definitivně do kopru. Tohle není o tom, jestli má být někde rujna, počmáraný barák nebo jiný bordel. Je to o bezohledném zastavování a privatizování veřejného prostoru a likvidaci životního prostředí


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

15.10.2016 18:47 vložil Radek

Zhuntovaná planeta zastavovováním neudržovaných pozemků u centra města? To snad ne ..... Šanghaj? To snad ne. Víte vůbec , že Praha má jednu z nejmenších hustot zastavěnosti z hlavních měst na světě? Planetu plundrují jiní a jinde. Chrapounsky roztahovat? To myslíte, že se roztahují všichni co bydlí ve městech, kde před jeho vznikem byly louky? Na roztahování jsou na téhle planetě opět jiní. Ideologicky zveličujete.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

15.10.2016 20:30 vložil John

opravdu? O kolik se za posledních několik desetiletí zvýšil počet obyvatel Prahy a zastavěnost. Vždyť se tu pohybuje či žije téměř dvojnásobek lidí. No že jsou hlavní města s ještě větší hustotou zastavění a počtu obyvatel to je slabá útěcha. Podívejte se jak to vypadá na okrajích Prahy a za Prahou. Zastavuje se kde co. A nejenom tam. Tam kde dříve byla příroda rostou zhoubné satelity. Podívejte se na tu hrůzu co se postavila např. na Olšanské. Pro koho? Pro spekulanty, "investory", pijavice všeho druhu a migranty? Doufám, že nastane doba, co budou orgány činné v trestním řízení rozplétat pozadí i takovýchto projektů a že se podívají na zoubek všem těm politikům co v tomto jedou..... To co se děje nemá nic společného se zodpovědným přístupem. Jde jen o sprosté a sobecké drancování ve stylu urvi co můžeš hned teď a po mne potopa.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

16.10.2016 00:47 vložil Radek

Tak satelitní městečka, to je opravdu hrůza - to bezesporu. Češi koukali na seriál Beverly Hills a řekli si - chceme to taky. Ten monoblok na Olšanské - taky souhlas - v takovém mraveništi bych nevydržel ani den, jen ta představa když ten tisíc lidí najednou spláchne.
Problém je hlavně v tom, že se před půlstoletím přestaly tvořit stavět uliční řady, ale staví se jen bodové stavby nasázené do terénu.
Praha roste co do počtu lidí a staveb a naopak jsou vylidněné vesnice - s tím se nic neudělá, to poděkujte polistopadovému ničení zemědělství, kdy kde bývalo JZD a tepal život a mladí stavěli na vesnicích, tak ted je jak po vymření. A to se týká i měst a průmyslu. A tak když lidé nevidí budoucnost doma tak se hrnou do Prahy. Příčina a následek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

17.10.2016 15:48 vložil JV

To jsou irelevantní argumenty. To že máme nejmenší hustotu zastavěnosti je dáno přece kulturně a historicky - jednoduše řečeno: Praha není na hustější zastavění stavěna a lidé si váží nějakého životního prostoru. Praha nikdy nebyla velkoměsto, a proto ji nemůžete srovnávat se světovými velkoměsty. A planetu neplundrují jiní a jinde, planetu plundrují prachy a globální kapitalizmus, a to se týká i developerství v Praze.

Je potřeba si uvědomit, do jaké míry je expanze a nějaký kvantitativní pokrok dobrý. Osobně se domnívám, že ten bod už lidstvo překročilo, zjistilo, že zas tak OK to není, a že teď by se mohlo vydat trochu zase zpět.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

17.10.2016 15:33 vložil JV

Ale to že postavíte nové baráky neznamená, že Žižkov přestane být počmáraný. Osobně se také domnívám, že není potřeba nové výstavby - obzvláště, natáhne-li na Prahu 3 další auta a lidi. Spíš je potřeba nějaké smysluplné údržby té stávající zástavby. Žižkov je počmáraný a zdevastovaný, jelikož si zde lidé dělají, co chtějí, a ne protože se zde nestaví. Viděl jste Residenci Vítkov, jak hnusné to je? Např. většina karlínských developáren podél Vltavy se mi docela líbí (na druhou stranu se domnívám, že jsou zbytečné, a že pouze posloužily k zisku developerů), ale Residence Vítkov je hnusnější než normalizační panelák. Podle Vaší logiky by bylo nejlepší, když by v 80. letech asanace Žižkova opravdu proběhla - aspoň by měl developer kde developit.

Samozřejmě teď už je to jedno, pozemek je prodán a bude se stavit, ale myslím, že je to na hovno.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 07:59 vložil Karel Kulhavý

Začínají se mi zjídat řeči o zisku developerů. Pokud si ty byty našly kupce, zdaleka neslouží jen k zisku developerů. Především slouží k bydlení lidí. Prohlásit o domě, kde bydlí lidé se svými rodinami, že jsou "zbytečné", může jen naprostý mamlas. Vy jste si asi vlastní byt také nepostavil svépomocí, ale postavil jej nějaký "developer".


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 09:38 vložil JV

Já ale neřeším bytovou politiku. Napsal jsem, že další výstavba neřeší současný zanedbaný stav některých žižkovských částí, čímž se tady hojně argumentuje. Objasněte mi, jak nová výstavba na NNŽ pomůže např. Husitské ulici. Nebo Koněvově, Cimburkově, Chlumově, Olšanskému náměstí... Nijak, tak neplkejte a nezastávejte se developerů. Akorát všude přibudou auta. To je to, co jsem psal předtím. Praha není stavěná na takový počet obyvatel. Jezdíte někdy MHD, nebo jenom autem Remax? Všechny dopravní prostředky jsou neustále nacpané. Všechny silnice jsou neustále zacpané. V Praze se nedá dýchat, ale developer furt staví. A ještě se najdou pejskové, co mu poslušně hafají a vrtí ocasem. Jestli chce být developer oblíben, ať odvede auta z centra, ať zasupportuje veřejnou dopravu, ať udělá něco nezištně veřejně prospěšného. Zatím dělá přesnej opak.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 10:04 vložil Karel Kulhavý

Developer jako každý podnikatel vytvářející zisk tu veřejnou dopravu samozřejmě sanuje. Svými daněmi. Veřejná doprava je totiž financová především z daní a ne z nějakých jízdenek. Praha je bohatá a má pěněz dost.

Úplně jiná debata je o tom, zda má Praha růst, nebo stagnovat. To je asi fakt otázka osobních preferencí. Podle mě Praze nové byty a noví lidé neuškodí. Ale samozřejmě tu můžeme mít skanzen.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 10:22 vložil JV

A to je právě ten problém - zisk. Vývoj města by měl být směrován potřebami lidí, a ne příležitostí zisku. A jestli si myslíš, že se lidem bude žít lépe, když budou všichni na sobě namačkaní, tak jsi mamlas. Čau.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 10:48 vložil Radek

Lidé vyvíjejí činnost, protože tím něco získávají, v tomto případě zisk. Pekaři pečou, protože mají ze své práce zisk, vy chodíte do práce, protože máte z toho zisk (mzdu), domy se staví, protože mají z toho stavitelé zisk, nikdo na světě nebude dělat jen pro dobro lidí. Jakmile se stavitelé svážou, aby nestavěli kvůli zisku, tak nebudou stavět vůbec. Tohle je reálný život, ne Woodstock 1969 kde všichni se mají rádi, neznají peníze a tancují se sluníčkem v duši.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 12:33 vložil JV

Já samozřejmě chápu, jak to na světě chodí. To, ale neznamená, že s tím souhlasím. Developer není pekař a životní prostor nejsou housky na krámě. Vám by opravdu vyhovovalo, když by byla města hustě zastavěná?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 13:22 vložil Kulhoš

Nákladové nádraží není zastavěné vůbec. Že jsou města hustě zastavěná je normální. Jsou to města. Jestli chcete klid venkova, odstěhujte se na venkov.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 14:44 vložil John

predne pry mame demokracii. Tak by snad meli rozhodovat obcane Prahy. A kdo rozhoduje? Hujova a za nitky taha parta kolem Hurdy ci kdo? Pardon, ale tohle je o obcanech bez obcanu! Sprosta privatizace verejneho prostoru a zisku. Jak psal kolega, jeste nekdo vesele a pritrouble u toho vrti ocaskem.

Jinak nikdo se nikam stehovat nemusi. Predevsim je nutne zabranit gaunerum, aby jednali proti vuli obcanu i tem co doporucuji se stehovat jinam. Trosku mi to prilomina osidlovani Ameriky. Bylo by dobre si uvedomit, kdo je tu doma, a kdo host nebo dokonce jen potencialni host.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 14:57 vložil michal

Vy jste tedy silný levicový kalibr. Prosím, uvědomte si, že vlastník pozemku získal územní rozhodnutí a může stavět. Chápete to? Můžeme svorně nadávat, že se to nikdy nemělo prodat a že to mělo koupit třeba hlavní město nebo prostě jen tak nadávat, že to je všechno na nic, ale k čemu nám to bude? Nebylo lepším krokem sednout s developerem ke stolu a snažit se vyjednat lepší parametry stavby? Nepředpokládám, že mi dáte za pravdu, ale uvědomte si, že pak už je jenom znárodnění a to už jsme tu měli, i když vy byste to asi všechno rád vrátil zpátky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 16:01 vložil john

:-) myslim, ze spise konzervativni, a tohle budovatelstvi mi zavani neoliberalnim marxismem, ostatne jako cela soucasna EU. Vy tu smirlive konstatujete aktualni stav, ale cela kauza mela letity predem pripraveny a promysleny vyvoj a mafianske struktury leta cekaly na svoji prilezitost a usilovne pripravovaly pudu, tak jako cekaji jinde.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: pro tohle se má Praha zastavovat?

7.1.2017 18:15 vložil Pražan

Tohle je v zájmu občanů Prahy? Tady je vidět pro koho se staví a děla život ve měste nesnesitelným.

Od poloviny 90. let v Praze opět stoupá počet cizinců. V roce 2001 žilo v Praze 61 477 cizinců,[42] v roce 2012 pak již 162 715, když tvořili 13 % obyvatelstva. Na Prahu a Středočeský kraj připadá více než polovina z celkového počtu cizinců v ČR.[43] K 31.12. 2012 v Praze žilo okolo 170 tisíc cizinců, z toho: 45 333 občanů Ukrajiny, 26 281 občanů Slovenska, 21 098 občanů Ruska, 11 277 občanů Vietnamu a z jiných zemí.[44]

Počty včetně ilegálů bych raději nechtěl ani znát


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 16:21 vložil Radek

Po zástavbě pozemku u NN nebude město hustě zastavěné, stačí se kouknout na satelitní mapu žižkova a okolí, zeleně spousta, zástavba i po zástavbě pozemku řídká, navíc mezi novou zástavbou přibude zeleň.
Hustě zastavěné město je třeba HongKong - tam by mi to vadilo. Tady mi naopak vadí hnusný stav okolí NNŽ. A Žižkov potřebuje novou čtvrtí vdechnout život a přitáhnout lidi a firmy, které v ní budou žít. Lamentování nad tím, že se město zvětšuje nebo zahuštuje je jako lamentování nad tím, že strom roste.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 16:16 vložil JV

Srovnávat růst města a stromu je silně zavádějící. Strom je v souladu s přírodou (tedy i s člověkem). Město (a téměř všechny jeho atributy) jsou naopak protikladem přírodě. Kecáš blbosti.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 20:49 vložil Radek

To byla metafora .-) Rozšiřování a rozvoj měst je v souladu s evolucí. Stejně jako přechod z knihy na rádio a přechod z rádia na televizi. Jistě, řada lidí má představu, že výstavba je něco hrozného jako výbuch atomové bomby a nejraději by viděli všude jen trávu lemovanou lavičkami VH, ale máte smůlu. Města rostou, domy se staví a já jen doufám, že brzy bude dostavěno a bude o těchto sporů klid.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 11:24 vložil Karel Kulhavý

Mě se bude dobře žít, když si pro sebe a svou rodinu budu moc koupit pěkný byt v Praze. Vydělávám dost peněz a nechci bydlet v malém krcálku, jako žili moji rodiče. A ty byty teď na trhu moc nejsou.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

1.9.2017 20:28 vložil alena

Takže vy čekáte až se postaví byty na Nákladovém nádraží, protože v Praze už není jediný byt. Možná, že ho ani nedostanete, protože to skoupí cizinci..


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama