Diskuse

Nová výstavba na NNŽ jasně, stručně a transparentně

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

15.10.2016 18:47 vložil Radek

Zhuntovaná planeta zastavovováním neudržovaných pozemků u centra města? To snad ne ..... Šanghaj? To snad ne. Víte vůbec , že Praha má jednu z nejmenších hustot zastavěnosti z hlavních měst na světě? Planetu plundrují jiní a jinde. Chrapounsky roztahovat? To myslíte, že se roztahují všichni co bydlí ve městech, kde před jeho vznikem byly louky? Na roztahování jsou na téhle planetě opět jiní. Ideologicky zveličujete.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

15.10.2016 20:30 vložil John

opravdu? O kolik se za posledních několik desetiletí zvýšil počet obyvatel Prahy a zastavěnost. Vždyť se tu pohybuje či žije téměř dvojnásobek lidí. No že jsou hlavní města s ještě větší hustotou zastavění a počtu obyvatel to je slabá útěcha. Podívejte se jak to vypadá na okrajích Prahy a za Prahou. Zastavuje se kde co. A nejenom tam. Tam kde dříve byla příroda rostou zhoubné satelity. Podívejte se na tu hrůzu co se postavila např. na Olšanské. Pro koho? Pro spekulanty, "investory", pijavice všeho druhu a migranty? Doufám, že nastane doba, co budou orgány činné v trestním řízení rozplétat pozadí i takovýchto projektů a že se podívají na zoubek všem těm politikům co v tomto jedou..... To co se děje nemá nic společného se zodpovědným přístupem. Jde jen o sprosté a sobecké drancování ve stylu urvi co můžeš hned teď a po mne potopa.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

16.10.2016 00:47 vložil Radek

Tak satelitní městečka, to je opravdu hrůza - to bezesporu. Češi koukali na seriál Beverly Hills a řekli si - chceme to taky. Ten monoblok na Olšanské - taky souhlas - v takovém mraveništi bych nevydržel ani den, jen ta představa když ten tisíc lidí najednou spláchne.
Problém je hlavně v tom, že se před půlstoletím přestaly tvořit stavět uliční řady, ale staví se jen bodové stavby nasázené do terénu.
Praha roste co do počtu lidí a staveb a naopak jsou vylidněné vesnice - s tím se nic neudělá, to poděkujte polistopadovému ničení zemědělství, kdy kde bývalo JZD a tepal život a mladí stavěli na vesnicích, tak ted je jak po vymření. A to se týká i měst a průmyslu. A tak když lidé nevidí budoucnost doma tak se hrnou do Prahy. Příčina a následek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

17.10.2016 15:48 vložil JV

To jsou irelevantní argumenty. To že máme nejmenší hustotu zastavěnosti je dáno přece kulturně a historicky - jednoduše řečeno: Praha není na hustější zastavění stavěna a lidé si váží nějakého životního prostoru. Praha nikdy nebyla velkoměsto, a proto ji nemůžete srovnávat se světovými velkoměsty. A planetu neplundrují jiní a jinde, planetu plundrují prachy a globální kapitalizmus, a to se týká i developerství v Praze.

Je potřeba si uvědomit, do jaké míry je expanze a nějaký kvantitativní pokrok dobrý. Osobně se domnívám, že ten bod už lidstvo překročilo, zjistilo, že zas tak OK to není, a že teď by se mohlo vydat trochu zase zpět.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama