Diskuse

Nová výstavba na NNŽ jasně, stručně a transparentně

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

18.10.2016 16:21 vložil Radek

Po zástavbě pozemku u NN nebude město hustě zastavěné, stačí se kouknout na satelitní mapu žižkova a okolí, zeleně spousta, zástavba i po zástavbě pozemku řídká, navíc mezi novou zástavbou přibude zeleň.
Hustě zastavěné město je třeba HongKong - tam by mi to vadilo. Tady mi naopak vadí hnusný stav okolí NNŽ. A Žižkov potřebuje novou čtvrtí vdechnout život a přitáhnout lidi a firmy, které v ní budou žít. Lamentování nad tím, že se město zvětšuje nebo zahuštuje je jako lamentování nad tím, že strom roste.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 16:16 vložil JV

Srovnávat růst města a stromu je silně zavádějící. Strom je v souladu s přírodou (tedy i s člověkem). Město (a téměř všechny jeho atributy) jsou naopak protikladem přírodě. Kecáš blbosti.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uz zase

19.10.2016 20:49 vložil Radek

To byla metafora .-) Rozšiřování a rozvoj měst je v souladu s evolucí. Stejně jako přechod z knihy na rádio a přechod z rádia na televizi. Jistě, řada lidí má představu, že výstavba je něco hrozného jako výbuch atomové bomby a nejraději by viděli všude jen trávu lemovanou lavičkami VH, ale máte smůlu. Města rostou, domy se staví a já jen doufám, že brzy bude dostavěno a bude o těchto sporů klid.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama