Diskuse

Pirátské chlubení cizím peřím

Vložit nový příspěvek

Reakce na Názor pana Konvičky

18.9.2022 15:30 vložil Nikol Marhounová

Mohla bych se pustit do rozebírání jednotlivých příkladů, které pan Konvička uvádí. Předpokládám ale, že čtenáři vědí, že předložení tisku není jediná práce, která se kolem jednotlivých projektů v rámci koalice odehrává.
Proto se vyjádřím především k poslednímu odstavci, který se týká fungování Pirátů a mé odvahy. Je pravda, že jsme prostřídali hodně radních. V minulém období se nám nepodařilo sestavit kandidátku tak, aby se do zastupitelstva dostal dobře fungující tým. Poučili jsme se, poznali jsme se a nyní nám to v týmu šlape. I proto jsou na čele kandidátky všichni 4 naši současní radní. Místní sdružení jim dalo důvěru jako týmu, který se osvědčil.
Co se týče mé odvahy být na diskusi v Olšance. Předem jsem organizátorům avizovala v jakém datu se nemohu účastnit, radnice však určila přesně datum, ve kterém jsem měla naplánovanou služební cestu. Cítím odpovědnost, ke svému zaměstnavateli, kterému jsem přislíbila svou účast již v březnu. Cítím odpovědnost i vůči svým dětem, které živím a kterým platím střechu nad hlavou. A říct zaměstnavateli, že jdu jinam, když mám 2 děti, hypotéku a smlouvu na dobu určitou. Takovou odvahu opravdu nemám, to je pravda. Vlastně závidím uvolněným kandidátům, že mohou teď svůj plný úvazek věnovat kampani, ale já já to mám jako druhou směnu. Tuhle roli a situaci jsem si ale zvolila. Takže v letu mezi kampaní, svým zaměstnáním, obstaráváním domácností se dvěma dětmi za ruku prostě ten skleněný strop prorazím. Protože vím, že mám Praze 3 co nabídnout. A slibuji, že budu k občanům přistupovat stejně odpovědně jako nyní ke svému zaměstnavateli a svým dětem.

Na závěr bych chtěla deklarovat, že je mi líto, že jsme autorovi článku, panu Konvičkovi ublížili, když jsme ho nepřijali do strany a později ukončili spolupráci s ním po tom, co zneužil své pozice v městské firmě a zajistil si umístění svého stánku Vína z Francie na farmářské trhy, které měly být určené lokálním výrobcům. Co se týče střetu zájmů, máme určité principy, které je nutné dodržovat a pan Konvička to bohužel odmítal akceptovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Reakce na Názor pana Konvičky

19.9.2022 14:53 vložil Michal Konvička

Milá Nikol, právě finální předložení návrhu usnesení do rady je výsledkem odpracovaných hodin a přípravy při konkrétním projektu. A o tom je můj článek, lenost a nekompetentnost byl vaším průvodní jevem po celé čtyři roky. Čest výjimkám, kterou je Pavel Musil (viz jeho příspěvek v diskusi), odváděl bezvadnou práci. Ale byl zcela osamocen. Ohledně tvé odvahy jako pirátské "jedničky" a kandidátky na starostku, jsi připravena opustit stávající zaměstnání a najít si výpomoc k rodinným povinnostem? Nebo to bude opět náhradník jako při setkání lídrů v Olšance? Dále se pokusím uvést na pravou míru tvoje osočení v posledním odstavci. Před pořádání listopadového vinobraní na Jiřáku se na mne obrátila manažerka trhů paní Kalincová s nabídkou účasti, jejím důvodem bylo zpestření nabídky vín (kde jsi přišla na info, že bylo vyhrazeno jen lokálním výrobcům?). V minulosti jsem nikdy neprovozoval stánkový prodej. Provozuji jen kamennou prodejnu a e-shop. Pro tentokrát jsem souhlasil s tím, že to bude pro mne nová zkušenost, i když mi bylo jasné, že listopadový termín není pro venkovní prodej vína ideální. Nájem za stánek jsem uhradil jako všichni ostatní. A také tomu tak bylo, díky dešti a 5C teplotě tržba minimální. O jakém střetu zájmů tedy hovoříš? Dále uvádíš nepravdu, že jsem v této době usiloval o členství v Pirátské straně, tak to už vůbec ne. Bohužel, principy, korektnost a otevřenost, to jsou místní partě Pirátů vzdálené pojmy. Pro otrlé povahy doporučuji historii vzniku Pirátu na Žižkově, na tak nezdravém základě nemůže vzniknou nic dobrého. https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=982&t=46624&fbclid=IwAR1CcOcFhcoMHmH4myjPZjNlWFWul3JQSHRBlRBky327CLhxtSTylUkBImI
P.S. Používám tykání jelikož jsem si v minulosti s Nikol vždy tykal.


Reagovat  Reagovat s citací


K předvolebnímu chlubení

17.9.2022 12:49 vložil Pavel Musil

Piráti jsou součástí koalice a bylo úplně běžné, že úspěch koalice prezentovaly jako „svůj“ všechny koaliční strany, bez ohledu na to, kdo byl podepsaný jako předkladatel návrhu do rady. Třeba umístění na špičce žebříčku K-indexu (nejnižší korupční potenciál) v posledních třech letech. Aktuálně o něm píše starosta v předvolebním dopisu občanům, nedávno na FB místostarostové za TOPSTAN i Zelené. Ano, je to výsledek korektního zadávání zakázek a ukládání smluv do registru ze strany radnice, ale výsledek by nebyl tak výrazně skvělý, nebýt toho, že Piráti prosadili už během prvního roku volebního období zveřejňování smluv včetně objednávek od hodnoty 10.000 Kč (nad povinný limit od 50.000 Kč) a Praha 3 tak dosáhla na bonus pro transparentnost 0,75 bodu, což při loňském výpočtu z hodnoty 3,23 znamená zlepšení na výsledek 2,48. V minulých letech to bylo podobné, „nejlepší umístění“ mezi obcemi a městskými částmi bylo i díky tomu. Transparence byla gescí Pirátů a právě ti měli „plán“ zveřejňovat v registru víc než jen povinnost. To jen pro přesnost, že záměrem jedné strany koalice a tím, že se ho podaří dosáhnout, se „chlubí“ další strana koalice. Kromě toho na spoustě věcí se podílelo víc lidí, než jeden radní, např. Viktorka, vydání kotelen vlastníkům, atd.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama