Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Prosba o citace

17.10.2015 22:36 vložil Bohumil Čáp

Děkuji za reakci.
Že si starostka není vědoma toho, co se na Klinice děje, myslím, plyne z věty "Jediné, co chodí kolem
iniciativy Klinika, je stížnost za stížností.".
Ale i z celého jejího projevu vyznívá, že si starostka neuvědomuje, jakým přínosem Klinika pro Žižkov je.
Nemyslím si, že starostka hovořila o Iniciativě Klinika, kterouž nemyslela Autonomní centrum Klinika. Mezi těmito není rozdíl. A logicky to plyne i z toho, že se vyjadřovala i k současnému stavu věcí.
Co ale z textu vypadlo, byla zmínka starostčiny arogance, s kterou si stěžuje, že za ní lidé z Kliniky nechodí a neskládají účty, přesto že k tomu nemají žádný důvod. Žádná dohoda mezi radnicí a Klinikou není a rada MČ pro věc neudělala nic víc než proklamativní gesto, které na zastupitelstvu protlačila opozice a přítomná veřejnost. To bude patrně ten hysterický aspekt. Starostka prostě nesnáší veřejnost (ono je to ostatně vzájemné), což předvedla i onom posledním zastupitelstvu směrem k občanům, kteří si dovolili přijít s dítětem. Ale to je na jindy.
Právě naopak, koalice odmítla všechna usnesení, která by znamenala aktivní podporu Kliniky. Takže, když se teď starostka dojímá, že za ní ani nikdo nechodí, když jim tolik pomohla, je to vrcholné pokrytectví.

Co se týká pana Mikuláše. Doporučuji mu na Kliniku zajít a na plánované nové formáty se zeptat osobně. V článku je něco z toho naznačeno, ale nemusí to být vše.

S pozdravemantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama