Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Prosba o citace

20.10.2015 12:35 vložil Mojmír Mikuláš

A já si říkal, proč mám tři dny škytavku a ono se tu o mě píše :-)

Takže.. Impulsem proč jsem oživil téma „Klinika“ na zasedání Zastupitelstva byl (jak jsem uváděl), že jsem se stal v poslední době adresátem opakovaných emailových i osobně sdělených stížností na činnost „Kliniky“. Např. Stížnost na hluk či „znepokojení občanů, že objekt obývá skupina s velmi radikálními protispolečenskými názory a dokonce, že v objektu snad nocují a pobývají osoby, které jsou v ČR ilegálně“. Obecně nemám pocit, že by Zastupitelstvo muselo hloubkově řešit obsah těch podnětů. Ty by správně měli mířit spíše na majitele objektu či jiné orgány.

Důvodem pro mou interpelaci ale bylo, že Zastupitelstvo schválilo na svém zasedání 19.12.2014 na návrh paní starostky usnesení: „MČ Praha 3 podporuje projekt Klinika a nabízí prostor k jednání se zástupci občanské iniciativy Klinika k podpoře jejich činnosti“. Zástupci Svobodných toto usnesení nepodpořili a můj kolega pan Štampach i vysvětloval důvody proč. Vyjádřit podporu někomu, kdo neoprávněně okupuje cizí majetek nám přišlo neobhajitelné. Bohužel většina našich kolegů zastupitelů zvedlo pod „politickým nátlakem“ přítomných aktivistů populisticky ruku pro podporu.

Od té doby představitelé „Kliniky“ svůj pobyt v objektu zlegalizovali a z tohoto pohledu je vše v pořádku.
Jen jsem vznesl na posledním Zastupitelstvu dotaz, směřovaný na paní starostku, jehož účelem bylo zjistit, zda má MČ P3 informace o dalších plánech majitele s budovou a zda vyjádřená podpora od MČ P3 i po uplynulých měsících nějakých zkušeností trvá.

Ač jsem si vědom toho, že schválené usnesení je bezobsažné, tak přece jen je výrazem nějaké podpory, které se jiným nedostalo. A považuji z tohoto pohledu za absurdní, že obdobné gesto se nedostalo desítkám sportovním, kulturním i sociálním organizacím, které se třeba dlouhodobě věnují aktivitám pro děti, mládež či seniory na Praze 3 a které by si pochvalu zasloužily násobně více.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama