Diskuse

Starostce Hujové o Klinice

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Prosba o citace

19.10.2015 12:08 vložil Karel Světlík

Vážený pane Čápe,
domnívám se, že je třeba pečlivě rozlišovat mezi tím, co starostka skutečně řekla a mezi Vašimi přesvědčeními. Starostčina věta: „Jediné, co chodí kolem iniciativy Klinika, je stížnost za stížností.“ je v kontextu, ze kterého vyplývá, že začátkem roku vedení radnice jednalo se zástupci iniciativy Klinika . Jednání nemělo jasný výsledek, očekávalo se, že bude pokračovat, ale pak už nikdo z iniciativy Klinika nepřišel. Dnes na radnici chodí už jen stížnosti. Nic více, nic méně.
O tom, zda je Klinika pro Žižkov přínosem či nikoli, tam není ani slovo.

Rozdíl mezi iniciativou Klinika a Autonomním centrem Klinika je důležitý, protože když se vedla jednání, tak iniciativa neměla budovu k dispozici. A v té době s iniciativou měla starostka co do činění. Autonomní centrum Klinika jde mimo radnici i starostku, proto starostka nemůže odpovědět na dotaz pana Mikuláše (ten mluví o Autonomním centru Klinika).
„Starostčina arogance“ a stížnost „že za ní lidé z Kliniky nechodí a neskládají účty”, jsou Vaše domněnky. Váš výchozí předpoklad sám vyjevujete: „Starostka prostě nesnáší veřejnost (ono je to ostatně vzájemné).“ Váš názor Vám neberu, ale pokud píšete reakci na vyjádření, musíte primárně vycházet z tohoto vyjádření a nikoli z Vašich přesvědčení.
Příště bych Vám tedy doporučoval úvod jinak jistě přínosného článku formulovat jako Váš názor a nikoli tento vkládat starostce do úst. V takovém případě je totiž namístě omluva.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o citace

20.10.2015 08:22 vložil Petr Košař

Dobrý den,
jak se dá potom věřit textu, když hned úvod je smyšlený. Pan Čáp má zřejmě pocit, že článek o klinice by nikoho nezajímal, pokud by hned v úvodu nenapsal nějaké své výmysly o někom z radnice.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Prosba o citace

17.2.2016 22:11 vložil Tomáš

Dobrý den,

nemám ani s autorem ani s Klinikou či někým odtamtud co do činění zato však moc dobře vím, oproti mnoha jiným, že spokojený člověk nemá důvod kamkoliv chodit a oznamovat, že je za něco rád a že se mu to líbí, protože to nevidí jako věc nezbytnou. Ovšem nespokojení, ti samozřejmě vždy najdou čas na to, aby si někde stěžovali. Místo aby šli a udělali tak jako jiní, pro okolí něco užitečného.

A na můj vkus se tato situace uplatňuje až moc často. Když je někdo s něčím spokojený, pokud už to někomu sdělí, pak zpravidla jedině někomu ze svého blízkého okolí. Když je však kdokoliv s čímkoliv nespokojený, křičí a kope kolem sebe, co mu síly stačí. A nedej Bože, aby se nakonec ukázalo, že byl nespokojený jen kvůli tomu, že třeba dané věci nerozuměl (vlastní chybou). To pak zpravidla kope ještě víc a křičí jak si bude stěžovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama