Diskuse

Ing. Josef Ráb, KSČM: Občané Prahy 3 nechtějí platit radnici nehorázně zvýšené nájmy

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

1.10.2008 16:30 vložil Ez3kiel

Pane travor to VY žijete v neuvěřitelném bludu neboť výše nájemného je jen a poze věcí MAJITELE domu. Pokud tento majitel stanoví nájemné vysoké (např 300kč za metr je to pouze a jeho problém a NIKDO nemá právo mu do toho kecat. TO je realita svobodného TRHU. Pokud mu v takovém domě nikdo za ty prachy bydlet nebude je to opět jeho problém a nikoho jiného. Navíc tvrdím že 85 kč za m2 což se rovná 8500kč za 100m2 je málo!!!!!

Reším a myslím oprávněně že někdo za stejný byt ve stejném domě platí třikrát nižší cenu než já ¨Protože mu to stát s požehnáním dopřává. Neboť chci mít STEJNÉ podmínky pro každého. Pokuď někdo na byt nemá může jít bydlet jinam nebo si vzít spolubydlícího. JÁ chci FÉR hru ne doplácet na Privilegovanost. Pokud se má opravit střecha tak aď na ni přispějou VŠICHNI STEJNÝM DÍLEM a ne abych ji platil jenom JÁ.

Ti co mají byt v osobním vlastnictví sice neplatí vysoké nájmy ale když jim zatéká ze střechy tak ji taky musej nějak zaplatit a z 3000 měsíčně to nezaplatí prostě si sednou na schůzi domu a dohodnou se jak to nejlépe zacvakat. A cvakaj to z vlastního.

PS: Garsonka za 10000 je REALITA!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

1.10.2008 20:18 vložil Pavlina

bezte se vysetrit. nejenze nemate ekonomicke vzdelani, jeste ani nezvladate kupecke pocty. Pri 85 kc/ m2 jdou prijmy z najmu za dum pres milion, klidne ke dvou milionum. To je naprosto dostatecne na kryti nakladu, nebot ekonomicke najemne, pokud vam ten termin neco vubec rika je kolem 50 kc / m2. A nic na tom nezmeni ani vase nekvalifikovane zavistive plkani. Pokud se vam nelibi kolik platite, pak si stezujte majiteli a nezavidte, ze nekdo neni odiran tak jako vy. ve vasem pripade zrejme plati, kdyz mi chcipla koza at sousedovi chcipne take. Troubo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

1.10.2008 23:59 vložil Pražan odjinud

Vážený pane Ez3kiele,
nemám nejmenší zájem tady rozdmýchávat jakékoliv vášně, tak začnu odpovědí, kterou Vám dlužím ke starší diskiusi, kde jste psal "Na závěr, vaše poněkud urážlivé třeba (dotování a nevratné půjčky) není zcela na místě." Nepochopil jsem, co jste na tom viděl urážlivé, to bylo konstatování faktu (a nesouvisí prosím s dřívější příslušností k vládnoucí straně), že kdo cokoliv v té době pořizoval, pořizoval s nějakými výhodami, mimo jiné i dotovanými cenami stavebnin a pod. Když jste zmínil svoje rodiče, tak ti by Vám o tom asi taky řekli svoje¨. Bylo to levné, ale nebylo to k mání, na cement se stály fronty (někdy i v noci), na obklady se žekalo měsíce, atd. To jenom na dokreslení, že tím si procházela většina těch, kdo měli to štěstí, že dostali byt ve staré zástavbě. Možná se Vám to bude zdát nepochopitelné, ale terno byla tenkrát novostavba v panelovém domě ! A prostě tyto kořeny nejde vytrhat, jak si to předtavuje výše Mladá Pražanka - mimochodem, takoví miltantní komunistobijci jsou mi v principu podezřelí, z mých zkušeností se rekrutují z řad těch, kdo na komunizmu nejvíc těžili - máme takové i v senátu že. Třeba pro onu mladou Pražanku, která bohužel vůbec nepochopila co jsem psal bych jenom doplnil pro ni srozumitelně - když jsme chtěli zajistit svému potomku bydlení, taky jsme se museli skládat na tržní cenu bytu. Pochopili jsem už dřív, že nájemní bydlení se každopádně prodraží. A k Vám pane E3kiele ještě otázku: Myslíte, že kdybyste bydlel v bytě s regulovaným nájmem, taky by z Vás byl bojovník za rovná práva a bojoval byste o to, aby Vám bylo zvednuto nájemné na tržní? A abych Vás trochu pozlobil: Když radíte jiným, že přece nemusí bydlet v bytě s vysokým nájemným, nebyla by taková rada dobrá i pro Vás?
Ale opět vážně. To, co provedli politici, byla velká neuváženost a dnes to vyvolává jenom zlou krev. Ono se o tom mluvilo, ale nedotáhlo se to. Podle mne nejspravedlivější přechod od socialistického k soukromému bydlení by byl býval, kdyby na počátku 90. let provedli privatizaci státního bytového fondu (protože ve skutečnosti obecní byty vlastně nebyly) za ekvivalentních podmínek, za jakých se pořizovaly družstevní byty. Dnes by byl klid, rozhodně lepší vzhled obcí a možná i banky by měly zajištěné úvěry u obyvatelstav e nebylo by (možná) došlo k takovým ztrátám. Mne tedy tyhle miliardy (Nova, Nomura, Diag Human, banky,..) žerou mnohem víc, než že někdo neplatí tržní nájem v obecním bytě. Když navíc vím velmi dobře, jak obce umějí s financemi nakládat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

2.10.2008 00:17 vložil Pražan odjinud

Ještě pane Ez3kiele pro názornost, 10 miliard za Novu představuje při 2 milionovém bytě (a v době té prohry se ještě za tu ceny daly kupovat byty i v Praze, mimo Prahu tak za polovinu a někde ještě levnější) 5000 bytů. A teď si zkuste odpovědět, kdybyste měl rozhodnout, co je Vám milejší, jestli darovat 5000 bytů 5000 rodinám, nebo 10 miliard pro CME. Já tedy bych ani ve snu nezaváhal, i kdybych sám neměl střechu nad hlavou. A to je jenom Nova (o bankách nemluvě), ty různé drobné, po miliardách nebo stovkách milionů by také něco daly. Jenomže ono je to víc vidět, když soused něco levněji pořídí, než když stát něco draze promrhá.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama