Diskuse

Ing. Josef Ráb, KSČM: Občané Prahy 3 nechtějí platit radnici nehorázně zvýšené nájmy

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

17.9.2008 16:17 vložil Jirka

Přemýšlejte, Ez3kiele. Co se stane, až jednobarevná radnice pod vedením ODS, ačkoli ve svém volebním programu slibovala opak, nebude na Praze 3 privatizovat obecní byty (kterých je většina) a místo toho stanoví naprosto nereálné nájemné? Myslíte, že potom cena v těch málo neregulovaných bytech poklesne, nebo naopak ještě stoupne? Plat jako Vy má totiž hodně lidí, kromě důchodců, kteří mají pouhý zlomek, a těch, kteří prostě vydělávají víc a většinou už bydlí ve svém. Momentální tržní ceny tedy vycházejí ze všeho možného, jen ne z reálné příjmové situace. Pokud radnice stanoví podobně nereálné ceny, navíc u bytů, do kterých nemusela investovat ani korunu, protože je dostala ZADARMO, je na tom cosi podivného.

Tady platí ten argument, že bytová družstva a společenství vlastníků privatizovaných bytů mají podstatně nižší náklady, než jaké je nájemné stanovené radnicí (před zvýšením). A mají na opravy i dost velkého rozsahu. Nemluvě o tom, že u obecních bytů, spravovaných SKM, se platí např. za teplo a teplou vodu v bytě 2+1 průměrně tolik, kolik soukromý vlastník zaplatí v dvougenerační vile. Už teď si to prostě berou zpátky a není proti tomu odvolání.

Také nejsem nadšený z toho, že právě komunista je za privatizaci obecního majetku. Ale pod tou peticí je podepsán až na posledním místě, ostatní předkladatelé jsou (snad) normální občané. Bohužel je to jediný zastupitel, který se problému ujal.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

1.10.2008 16:33 vložil Ez3kiel

Jen se vás zeptám co to je naprosto nereálné nájemné? 8500kč/m2 je stále mnohem nižší než to co platím já.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama