Diskuse

Ing. Josef Ráb, KSČM: Občané Prahy 3 nechtějí platit radnici nehorázně zvýšené nájmy

Vložit nový příspěvek

Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

18.9.2008 08:05 vložil Hruboš

Nájemníku, řešíte také při nákupu rohlíku v samoobsluze nebo kalhot v obchodě, zda-li má podnikatel velký nebo malý zisk? Cena rohlíku je pro všechny stejná. Máte možnost si ho však koupit v nějakém obchodním centru na okraji Prahy, kde bude jistě levnější než v malém krámku v centru.
Stejně by mělo být pohlíženo i na nájemní bydlení. Deregulece je tedy cestou k narovnání cen a stejnému přístupu k nájemnímu bydlení pro všechny obyvatele. Proto dochází k "postupnému" uvolňování regulovaného nájemného aby bylo dostatek času na tyto změny reagovat. Kdyby pan Klaus na začátku 90. let nebyl zbabělec a provedl deregulaci, mohl zde již řadu let fungovat standartní trh s nájemním bydlením. Jinak souhlasím s vaším názorem, že radnici Prahy 3 vedou šílenci, nebo lépe řečeno jsme svědky velkého zneužívání moci k osobnímu prospěchu. Kličkování a zamlžování radnice v případě privatizace byt. fondu je vážně otřesné. Ale to je již jiná kapitola, koho si občané Prahy 3 zvolili, toho mají. A to se týká i těch, kteří svojí neúčastí u komunálních voleb k tomu velmi tristnímu stavu přispěli.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

18.9.2008 09:54 vložil Jirka

Myslím, že Nájemník chápe, že mu do zisku majitelů nic není. Ale radní z Prahy 3 nejsou majiteli majetku městské části, i když se tak často chovají. To je asi podstata celého problému.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

18.9.2008 10:24 vložil Hruboš

to je sice pravda, při současném rozložení sil na radnici jim však vůbec nic nebrání, se tak chovat. Zda-li je to etické či nikoliv, můžeme odložit stranou, jelikož tento pojem je jim naprosto neznámý.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

19.9.2008 12:56 vložil Trevor

o jakem stejnem pristupu tu mluvite. O tom, ze duchodci, rodiny, ci samozivitelky ci ostatni obcane budou na trhu souperit se 4 ukrajinskyma delnikama, vietnamskyma trhovcema a jinyma osobama, ktere jsou schopny slozit vice prijmu na domacnost o to kdo bude schopen zaplatit lichvarstejsi najem. Jste upadl z jahody na znak? Nebo jste na tom lichvareni nejak zaintersovan?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

19.9.2008 13:44 vložil Hruboš

Trevore, umíte si vůbec představit, že také existují samoživitelky a mladé rodiny, mladí lidé obecně, kteří nemají tu výhodu regulovaného nájmu a jsou odkázány na volný trh s bydlením? To jsou ti, o kterých hovořím, že nemají stejný přístup k bydlení. Co byste jim poradil vy? Ale vám je evidentně zbytečné něco vysvětlovat, vy se prostě domníváte, že nájemní byt, ve kterém bydlíte je vaše vlastnictví a že prostě na něj máte automaticky nárok a nejlépe zdarma.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: 80 kč za metr je darebáctví a nenažranost

19.9.2008 14:23 vložil Trevor

a co je podle vas resenim? Pardon za tu formulaci ale kdyz mi chcipla koza , tak at sousedovi chcipne take. Tedy kdyz ja platim lichvarsky najem, at ho plati vsichni. To je reseni? A cim byste se ohanel, kdyz by byly vsechny obecni byty zprivatizovane. Na koho byste poukazoval pak. Na ty co bydli ve vlastnim, ze maji naklady na bydleni nizsi?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama