Ing. Tomáš Mikeska, (ŽnS): Návrat Hurdy na radnici v Praze 3

NázoryIng. Tomáš Mikeska, (ŽnS): Návrat Hurdy na radnici  v Praze 3

Dne 4. listopadu se sešlo ustavující zastupitelstvo Městské části Praha 3, na kterém byla zvolena rada TOP 09+ČSSD+ODS a Volba pro město, starostkou byla opětovně zvolena Vladislava Hujová z TOP 09.

Před dvěma lety jsem obdivoval paní starostku, že se postavila proti diktátu ODS a dokázala se zbavit Pavla Hurdy. Mně se to v roce 2004 nepodařilo, byla mi sympatická její odvaha a rozhodnost. Mrzí mne, že se nepoučila, vyhodila Hurdu dveřmi a teď tam vlezl bez hanby a studu oknem.

Nevěřil jsem, že se tak demonstrativně Hurda přihlásí k tomu, že má na radnici své lidi plně pod kontrolou. Na jednání zastupitelstva vešel jako suverén a vítěz. Mrzí mne, že jsem si jej nevyfotil, jeho uspokojení ve tváři stálo za to. Nemusel nic říkat, bylo zřejmé, že on tady opět panuje. Má k tomu dva místostarosty a další příznivce na úřadě. Není sice už výkonným vládcem, ale jako protektor určitě uchrání své zájmy a získá i nové pozice v Praze 3.


Související články

Ing. Tomáš Mikeska, Ž(n)S: Paní Hujová přilepená ke starostovské židli

TOP 09 prohrála volby v Praze 3 s Ž (n)S o 7 procent. Paní starostka si však řekla, že zůstane sedět na starostovské židli a udělala pro to vše možné i nemožné. Nakonec se spojila s pohrobky kmotrů z ODS, s tou ODS, která ji chtěla před dvěma lety ze starostovské židle vyhodit. Zachránilo i mimo jiné Ž (n)S v čele s Matějem Stropnickým. I já jsem musel také v roce ...pokračování
reklama