Diskuse

K jednání dubnového zastupitelstva z 8.4. (aktualizováno)

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Zmeny ve Fondu bydleni

13.4.2010 11:54 vložil Ondřej Rut (SZ)

Černé pod-pronájmy bytů nejsou nijak výjimečné. Průzkumy na to samozřejmě nejsou, ale mě samotnému to potvrdilo několik nájemníků v obecních domech. Vím také o několika případech, kdy jsou byty ještě před privatizací nabízeny realitními kancelářemi ke komerčnímu prodeji. Není třeba tím privatizaci zdržovat, stačí přijmout opatření, která tomu alespoň částečně předejdou. Jak jsem již psal, zpětné předkupní právo a kontroly zda nájemníci nepronajímají pronajaté byty a sami nebydlí jinde ve svém.

Případ Prahy 10, na který upozorňuje DaB, kdy MČ dávala lidem výpovědi z nájmu kvůli vlastnictví rekreačního objektu mimo Prahu je naprosto absurdní a já doufám a předpokládám, že tito nájemníci vyhrají soudní spory s radnicí a nebudou vystěhováni. Výpověď z bytu je možné dát samozřejmě pouze v případě, že oprávněný nájemník či jeho příbuzní byt prokazatelně neobývají a pronajímají ho pro svůj výdělek. Prokazovat to je samozřejmě obtížné, ale třeba zmíněná Praha 10 kontroly prováděla a podařilo se odhalit některé případy.

článek o tom zde: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/prazane-zneuzivaji-obecni-byty20090205.html


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zmeny ve Fondu bydleni

13.4.2010 12:05 vložil chk

Podle mě skutečně zjistit zneužívání bytů je technicky natolik náročné, že by bylo lepší se tomu vyhnout a nezatahovat to do procesu privatizace. Zvláště s přihlédnutím k tomu, že tito lidé by při včasné privatizaci tyto byty již dávno vlastnili a rozhodnutí by bylo jen na nich. I když uznávám, že úplně košer to není.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zmeny ve Fondu bydleni

13.4.2010 12:37 vložil DaB

presne tak. Pokud ma nekdo z radnice informace o cernem pronajmu, at to resi. Je to duvod k vypovedi.Stejne tak kdokoliv jiny, kdo o tom vi, muze dat podnet k setreni. Kazdopadne se domnivam, ze jde o okrajovou zalezitost a neni to zadny duvod k tomu, aby byla zdrzovana privatizace pravoplatnym najemnikum. Naopak se domnivam, ze je to ucelovy argument. A na argumentu chk, ze kdyby byly byty privatizovany najednou v 90 letech, pak jsme to jiz nemuseli resit, take neco je. Stejne jako na argumentu, ze u jiz privatnich majitelu nikdo tyto zalezitosti neresi, ani nemuze.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama