Diskuse

Kmotr Hurda umožňuje Svobodu primátora

Vložit nový příspěvek

Re: Ach jo

26.1.2012 21:35 vložil Matěj Stropnický

Milý pane Kvančaro,

kdybyste se nějakému úsilí na Praze 3 (zachránit park, odvrátit ohyzdnou stavbu, prosadit spravedlivou privatizaci, cokoliv) věnoval, vždycky byste nakonec zjistil, že všechny podstatné nitky vedou k panu Hurdovi. Vy jste to ještě nezkusil? Kdyby totiž ano, mluvil byste jinak. Aktuálně se věnuji například zastavení výstavby třech světelných megaboardů na území Žižkova. Kdo je schválil? Výbor pro územní rozvoj s Hurdou, Rada MČ s Hurdou, prostě pořád dokola.
Druhá věc je ta, že se pražské magistrátní koalice vydává za nekmotrovskou, jenže s hlasem P. Hurdy od začátku počítá. Na to bylo potřeba poukázat, v jiných MČ ho ještě neznají.
Rád se dočtu, co děláte pro MČ Vy, třeba se i poučím, jak na to lépe.
Buďte zdráv.

Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Ach jo

27.1.2012 01:12 vložil kvancara

Dobrý večer pane Stropnický,
nemohu si pomoci, ale nevěřím Vám upřímný zájem o občany Prahy 3. Vám nejde o rozkrývání nepravostí, ale o sebezviditelnění, které je možné vnímat jako druhotný jev Vašich aktivit, nicméně není tomu tak. Kdyby Vám šlo o poukázování na nekalosti a jejich nápravu v Praze 3, pak byste nevynechával paní starostku Hujovou (včetně jejích "byznys aktivit" v Liberci a aktivit jejího občanského sdružení), zkorupmovaného tajemníka Fischera, nebo Kuciána a Pocheho, který je zářným příkladem korupčního jednání. Nebo mi chcete tvrdit, že za Hujovou, Fischerem, Pochem nebo Kuciánem stojí zase Hurda???
I kdyby, měl byste o nich psát stejně často. Ale máte nezpochybnitelné právo psát si o čem a o kom chcete...jen se tím Hurdou už ztrapňujete. To je vše.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Ach jo

27.1.2012 09:43 vložil Jirka P.

Dobrý den! Myslím, že k tomu textu by se dal doplnit soupis funkcí Mr. Hurdy, který dal Matěj dohromady pro Deník referendum - je jich kolem třiceti: http://www.denikreferendum.cz/preview/articles/12337

Rozhodně nehodlám někomu vyčítat, že je úspěšným podnikatelem. Ale těch funkcí v obecních akciovkách má pan Hurda až přespříliš, ne? V tomto ohledu celkem vybočuje z řady lidí, na které jste si vzpomněl. Hurda de facto šéfuje trojku od počátku devadesátých let.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Ach jo

27.1.2012 11:08 vložil Matěj Stropnický

Pane Kvančaro,
Vaše námitka se zviditelňováním - těžká věc. Chápu, že to může někomu vadit. Na druhou stranu: hlasování v anketě k opozici zde na Kauze naopak svědčila o tom, že nejsme vidět dost. Myslím, že mi křivdíte, když píšete jako hotovou věc, že jde pouze o zviditelňování, to je věru nespravedlivé. Že je v politice nezbytné být vidět, to přiznávám, ale nepovažuji to za závadu, ale za nutnost.
Co se týče ostatních postav na radnici Prahy 3. Opět, máte pravdu, že se soustřeďujeme na ODS. Je to proto, že je stále hegemonem a bez ní se nestane nic. Lidé uvnitř ODS, s nimiž by snad bylo možné spolupracovat, nemají žádný vliv. Uvnitř TOP 09 je situace jiná a domnívám se, že tady je třeba rozlišovat pečlivěji. Nemám informace o aktivitách paní starostky, které by mne opravňovaly souhlasit s tím, co píšete. Máte nějaké informace? Sem s nimi!
V případě sociální demokracie je problém podobný jako s TOP 09. I v ČSSD jsou lidé, s nimiž lze mluvit, a ovšem i její kmotři. Možná si vzpomínáte, že jsme jako jediný klub zastupitelů nepodpořili půjčku 10 milionů pro trávník Kuciánovy Viktorky (červen 2011). Od té doby s námi místní ČSSD téměř nemluví. Což ovšem oslabuje společný postup proti koalici. Výsledek našeho principiálního postupu (v souladu s Vaším přáním) je tedy poněkud sporný.
Proč to všechno píšu? Myslím, že to vidíte trochu černobíle a především mne udivuje, že nám tak málo věříte. Nechcete se někdy sejít? Třeba by byl osobní kontakt lepší řešení než dopisování si přes Kauzu.
Zdraví
Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Ach jo

27.1.2012 12:16 vložil chk

Mám obavy, že informace pana Stropnického o Pavlu Hurdovi jsou více nežli pravdivé. Tedy jinými slovy - určitě existují ještě vazby, o kterých nikdo neví.
To, jak tento člověk cvičí s celou radnicí (a potažmo s celou Prahou 3), je skutečně s podivem.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Ach jo

30.1.2012 10:18 vložil Emco

I komentátor HN Jindřich Šídlo si povšimnul pochybnýh spojenectví primátora Svobody: http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-54556990-jindrich-sidlo-docent-spasitel


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama