Diskuse

Mgr. Ondřej Rut, Ž(n)S: Starostka dala přednost komunistům a svobodným, vítěz voleb při volbě komisí ostrouhal

Vložit nový příspěvek

Vyšachování Ruta

8.12.2014 21:09 vložil kabrhel

SZ má na Praze 3 dvě hlavní tvare: stropnickeho a ruta. Jeden je pro ostatni strany problematicky, druhy je naopak prijatelny. Oba byli mistostarosty, jeden nedokazal pronajmout byty, druhy rozjel nekolik projektu, kterymi se soucasna koalice bude jeste prsit a vydavat je za sve: nastupy na cyklostezku, komenskeho namesti, tachovske namesti, kostnicke namesti... Rut je vnimam jako pracovity a schopny clovek, stropnicky je krikloun. Neni neprideleni mista v komisi Rutovi odstavenim Ondreje Ruta? Nejde tady o minimalizaci vlivu zdatneho politickeho konkurenta? Je to trapne a čiší z toho malost a strach z nekoho, kdo je mozna schopnejsi nez ja.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Vyšachování Ruta

8.12.2014 21:20 vložil Janek

Kdo vyšachoval Ruta? ŽNS si přeci sami mohli vybrat, koho tam dají. Jak se tu píše, dostali 26 míst, někteří sedí dokonce ve dvou současně. Jakože Stropnický vyšachoval Ruta, aby v rámci SZ hrál druhé housle?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Vyšachování Ruta

9.12.2014 15:55 vložil Libor

No, na tom něco bude. Ačkoliv je předsedou SZ na Praze 3 Ondřej Rut, všude na plakátech visel Stropnický, starostou se měl stát Stropnický... jaksi oklikou přes ŽNS. Je to můj názor, ale tato taktika se Straně zelených v rámci Prahy 3 nevyplatila, Matějovi v jeho další kariéře asi ano.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Vyšachování Ruta

9.12.2014 18:39 vložil Otik

Zelene v Praze 3 ovladla ruda klika. Ostatne kvuli tomu i nekolik zelenacu vystoupilo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Vyšachování Ruta

18.12.2014 10:45 vložil Bob Čáp

Vystoupilo, vystoupilo ... já o nich nevím. Za to vím o mnohých, včetně mě, který tam ze stejného důvodu vstoupili.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Vyšachování Ruta

15.12.2014 12:36 vložil Matěj Žaloudek

Dobrý den,
máte nepřesné informace.
Předsedou základní organizace Strany zelených na Praze 3 byl Ondřej Rut před několika lety, dávno před tím, než se stal radním. Matěj Stropnický jím byl ještě dříve. Několik posledních let byl předsedou Lukáš Haupt, před ním Helena Benýšková. Od předminulého týdne jsem jím já. Více zde: http://praha3.zeleni.cz/o-nas/


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Vyšachování Ruta

15.12.2014 17:49 vložil Libor

Tak to se omlouvám. Ale nevěděl jsem, že máte rotující předsednictví :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Vyšachování Ruta

17.12.2014 13:16 vložil Matěj Žaloudek

To ani ne,
spíše se jednou za čas prostě volí nové vedení :)
Obecně se snažíme, aby se na vedení základní organizace podíleli i lidé, co nejsou zastupiteli. V současnosti jsou to dva zastupitelé MČ z celkových sedmi členů rady ZO.


Reagovat  Reagovat s citací


Úvaha o stálém problému

8.12.2014 11:01 vložil sunegha


Já to vnímám také tak, že obsazení komisí je v rozporu s volením výsledkem. Počet míst v komisích obsazených komunisty a Svobodnými neodpovídá jejich volebnímu výsledku. Tohle tvrzení je pro mne nerozporovatelné.
Ondřej Rut upozornil na to , co se stalo s obsazováním míst v komisích jménem ŽnS, které vyhlrálo volby a jako volební subjekt působí na radnici v Praze 3.

V nynější diskuzi je řeč zaváděna mj. na Piráty na magistrátu. Spojovacím článkem je podle všeho osoba Matěje Stropnického, který se díky nynější širokospektrální radniční koalici, nestal strarostou. A tak má Matěj vyšší funkci na magistrátu a v Praze 3 může místní vláda očekávat co z magistrátu ( a též od Matěje Stropnického) bude doručeno. Sociální demokracie však obsah pošty bude znát, neboť je účastna obou koalic - jak v Praze 3 bez ŽnS a Stropnického , tak i na Magistrátu hlavního města Prahy se Stropnickým z Trojkoalice.
To je projev příslovečné, sociálně demokratická politická pružnosti. Na obvodu je účastna válcování příslušného vítěze voleb na velké Praze s týmž aktivně splupracuje.
Tak tohle je opravdnová, reálná politika... Mňam.... Na pivní diskuzi je nadlouho zaděláno, obtížně to běžnému občanovi vysvětlit jinak , než obecně známý tvrzením o nenasystném hladu a nečistotách
Ač na radnici v Praze 3 nováček, dosti rychle nabývám dojmu, že válcovací praktiky a "historické vazby" jsou zase tady. Nejen s ohledem na obsazení komisí, ale i osobně.
Před radnicí v Praze 3, na vyhrazeném parkovišti, jsem nedávno večer zaznamenal jak přimo před vchodem stojí převeliké BMW a má v registarační značce "tradičně" zdvojená čísla - tuším 55-88., Kdopak asi tak večer na radnici jedná ? A o čem a s kým ?
Byly předmětem večerní návštěvy investice a granty ? Způsob jejich dělení a směřování ? Myslím, že tohle téma bude zítra na programu jednání Zastupitelstva.
Zítra se můžeme o trošku víc dozvědět o tom, kam směřují hlásané ideály Top 09. K ideálům ODS jen uvedu, že je vyjadřuje zmíněné vozidlo a složení i jejího vedení v Praze 3 mou úvahu potvrzuje.
Zítra se volič může dozvědět víc. Zítra může být volební uskupení ŽnS na schůzi zastupitelsta převálcováno za stany souručenství vládnoucích a ovládaných (vládnoucí nemusí být zvoleni ). Je v podstatě lhostejné, kdo bude " tradiční (?)" válcovačku řídit. V kokpitu budou všichni, které již známe.
Voliči přijď, divej se a pamatuji si ...a bohužel si asi budeš muset vzpomenout !

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Úvaha o stálém problému

8.12.2014 17:53 vložil jarda

je třeba si vzpomen, ut že paní starostka vděčí Zns že se stala starostkou, když ji ODS odvolala z funkce


Reagovat  Reagovat s citací


Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 10:36 vložil Svobodní Praha 3

Dobrý den.
S ohledem na skutečnost, že pan Rut ve svém příspěvku opakovaně jmenuje Svobodné, cítím povinnost se k věci vyjádřit. A pokusím se držet faktů a ne pocitů.

Stejně jako ostatní opoziční strany jsme obdrželi z kanceláře starostky emailovou výzvu „Prosím o sdělení nominací do níže uvedených komisí RMČ a výborů ZMČ do 24.11.2014. V souladu s koaliční smlouvou má opozice možnost nominovat 3 členy do každé komise či výboru, a to zvolené zastupitele, odbornou veřejnost nebo občany“.
Opozici na Praze 3 tvoří tři politické subjekty a Svobodní jsou jedním z nich, takže jsme snad logicky cítili právo nominovat členy do všech komisí a výborů. Přesto jsme ještě udělali dva vstřícné kroky a nenominovali zástupce do Komise pro životní prostředí (stěžejní oblast pro ŽnS) a do Komise pro sociální politiku a zdravotnictví.
Celkem jsme nominovali osm osobností, o jejichž odpovědnosti a aktivitě jsme přesvědčeni. Do jednoho výboru a dvou komisí jsme nominovali osoby bez politické příslušnosti, takže je zřejmé, že neopomenutelným kritériem pro nás byla odbornost jednotlivců.
Argument, že by snad měli být přednostně využívání lidé, kteří v poradních orgánech působili již v minulých obdobích je scestný, to by byly ty politické orgány nezdravě zakonzervovány. Naopak považujeme za prospěšné, že se i díky našim nominacím podaří vtáhnout do dění další lidi se zájmem o naši městskou část a přinést tak na radnici nový pohled na stávající problematiku.

ŽnS mělo představu, že do každého poradního orgánu nominuje bez diskuse své dva zástupce a o zbylém místě nás nechá dohadovat s komunisty, že ti nám napíšou, o co nestojí?! Výše uvedený požadavek ŽnS dle našeho názoru vycházel nejen z volebního výsledku, ale především z důvodu umístit do výborů a komisí zástupce všech politických subjektů, které hnutí ŽnS zastřešovalo (Zelení, KDU-ČSL, STAN, Piráti a rovněž ANO).
Tak takovouto pasivní roli odmítáme, stejně jako odmítáme označení za minoritní stranu.

Ing. Mojmír Mikuláš
Koordinátor Svobodných na Praze 3


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 12:57 vložil p.K (Puma Karel)

A je to tady. Dva zastupitelé a už jim patří svět. Pokud se nepletu, tak svobodní podpořili (z opozice) nýnější koalici. Dostali za to předsedu kontrolního výboru a dost veliké množství míst v komisích. Tak se konečně pusťte do práce. Jsem zvědavý, jak tohle dopadne. Upřímně, mám z toho velikou hrůzu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 14:05 vložil sunegha

Dobrý den,

musím Vás opravit. Svobodým nepřísluší místo předsedy kontrolního výboru Předsedkyní kontrolního výboru je Mgr.Lucia Zachariášová se SZ, zvolená na kandidátce ŽnS. Členem jsem i já. Teoreticky by měla mít opozice v tomto výboru většinu, neboť čtyři ze sedmi členů výboru nepřísluší ke koalici. Jestli tomu tak opravdu bude, to bude zřetelné v budoucnosti. Dnes se jako výbor sejdeme poprvé.

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 14:25 vložil Tomáš Štampach

Můžu Vás uklidnit, svět nám opravdu nepatří a ani si to nemyslíme... Zároveň Vás chci vyvést z omylu, že Svobodní mají předsedu kontrolního výboru, tento post zastává JUDr. Zachariášová z ŽnS, kterou jakožto zástupkyni nejsilnějšího opozičního subjektu Svobodní podpořili a ctili tak výsledky voleb (srovnejte tak se situací na magistrátu). Svobodní pak získali post předsedy finančního výboru. Dovoluji se však ohradit proti tvrzení, že to bylo za podporu nynější koalice. Volby probíhaly tajně, s kolegou Mikulášem jsme se na žádném jednotném postupu nedomlouvali a každý volil podle vlastního přesvědčení. Opravdu ani já nevím, jak volil pan Mikuláš a tak je to podle mě správné. Svobodní se např. zdrželi hlasování v bodu, kdy se hlasovalo o 5 zástupcích starostky (uvolněné posty). Vše podstatné o našem hlasování si můžete přečíst i v článku na našem webu.
Mj. pro Vaši informaci. Ohledně obsazení v komisích jsem byl ochotný najít jistou shodu v požadavcích s ŽnS, takto jsem i komunikoval s panem Stropnickým a panem Rutem. V průběhu nominací do komisí však v naší organizaci došlo k personální výměně na postu koordinátora a kolega Mikuláš na žádost členské základny nominoval do komisí dle "klíče" uvedeného v předchozím příspěvku (3 opoziční subjekty - každý by měl mít své zastoupení) a na kterém já osobně nevidím nic špatného a zarážejícího.

Tomáš Štampach (Svobodní)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

12.12.2014 15:07 vložil P.K

Omlouvám se za chybu kterou jsem napsal - zaměnil jsem kontrolní výbor s finančním. Nic to však nemění na tom, že to byl politický šolich. Odvádět pozornost na magistrát je irelevantní. Nebo se však řídíte pouze tím, co se děje na magistrátě? Tajná volba neznamená, že šolich nebyl domluvený. Počet hlasů Vašeho zvolení do čela finančního výboru, je důkazem.
Celkem s dvěma zastupiteli máte každý, s panem Mikulášem, členství ve 2-3 výborech a 2 komisích. Gratuluji. Jako opozice se dvěma zastupiteli slušný vliv. Tohle je důkaz Vaši loajálnosti Hujové a jiným. Naštěstí vše ukáže čas a Svobodní na trojce, v čele s vámi, nebudou mít dlouhého trvání.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

13.12.2014 16:39 vložil Tomáš Štampach

Vaše fabulace a domněnky Vám nikterak vyvracet nebudu. Stejnak vždy budete mít svůj názor, třeba však v budoucnu budete mile překvapen :-) Jen bych Vás chtěl upozornit na další nepřesnou a zavádějící argumentaci, kterou ve svém příspěvku uvádíte. Píšete, že já i kolega Mikuláš jsme každý ve 2 - 3 výborech a 2 komisích. Skutečnost je následující. Já jsem předsedou finančního výboru a členem komise pro informatiku a web (tj. 1 výbor a 1 komise), pan Mikuláš je členem kontrolního výboru, výboru pro územní rozvoj a komise pro tělovýchovu a sport (tj. 2 výbory a 1 komise).
S pozdravem

Tomáš Štampach


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stanovisko Svobodných k nominacím do výborů a komisí

8.12.2014 15:02 vložil Pletal

Špatné informace, ale silné závěry. Předsednictví kontrolního výboru samozřejmě patří ŽnS. Kéž by toho byli Zelení schopni na Magistrátu. Ale tam raději dají kamarádíčky z Pirátů.


Reagovat  Reagovat s citací


Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 09:09 vložil Jirka Ptáček

Na magistrátu je situace zcela opačná. Stejní Zelení ale tentokrát z koaličních pozic prosazují do vedení kontrolního výboru Piráty. Tedy stranu, která s nimi v Praze 3 kandidovala a Krnáčová o ní dokonce prohlásila, že je ani nepovažuje za opozici. Co by asi tak Zelení říkali na to, kdyby v Praze 3 nezískali kontrolní výbor?
Stávající složení komisí a výborů odráží snahu, aby všechny strany měli pokud možno alespoň jednoho zástupce. V době, kdy Zelení v Praze 3 měli 4 mandáty z 36 (2006 – 2010), se hlasitě hlásili o své právo „pracovat ve všech komisích a výborech“. Tu rétoriku prostě mění vždy podle aktuální situace a své texty koření burcujícími titulky. Odráží to neschopnost používat stejné argumenty na sebe a současně na všechny ostatní.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 10:55 vložil Hynek

Ale Hronovou do 4 komisí ... jsem zvědav, co vám tam tato harcovnice vymyslí. Mám pocit, že nepočítáte s tím, že by tam něco měla vymýšlet :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 10:59 vložil Hynek

Spíš se mi to jeví jako lidská malost a absence velkorysosti. Oko za oko - nad to by se už měli rozumní lidé povznést.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 16:37 vložil Jirka Ptáček

Dost možná to tak bude. Ostatně rozdělení mandátů v komisích a výborech Prahy 3 bylo známo před tím, než se obdobné orgány řešily na magistrátu. Matěj Stropnický v této souvislosti na Facebooku uvedl "Rozdělení zastoupení v komisích na P3 bylo pro mne včera poslední kapkou, po níž jsem dvakrát aktivně přesvědčoval náš klub, aby dal všechny hlasy pirátovi." Tedy pirát ve vedení kontrolního výboru by měl být jakousi pomstou za Prahu 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 11:13 vložil Ondřej Rut

Jirko, proč odvádíš pozornost od toho technokratického rozhodnutí poukazováním na minulost a na magistrát (nechám stranou, že trochu nekorektně a nepřesně)? Fakt si myslíš, že je správné, aby dva komunisté a dva svobodní pracovali každý v 8 komisích? Jeden komunista tak bude ve 4 komisích, zatímco na některé zastupitele ŽnS se nedostalo ani jedno místo. Obhajovat tohle rozhodnutí tím, že jinde se nepostupuje taky úplně správně, je dost lichý argument. Krom toho tvoje tvrzení o zelených v roce 2006 - 2010 není podle mě vůbec přesné, můžeš ho něčím doložit? Co se týče magistrátu, tak tam předseda kontrolního výboru na prvním zastupitelstvu nebyl zvolen, koalice o tom podle mých informací měla volné hlasování, stejně tak zelení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

7.12.2014 17:04 vložil Jirka Ptáček

Rozdělení mandátů ve výborech a komisích v letech 2006 – 2010 bylo nesprávné. Malé strany neměly možnost se do většiny z nich zapojit a kritizoval jsem to já i lidé z SZ. Stávající koalice se snažila systém změnit, aby zastupitelé malých stran měly do těchto orgánů přístup. Jenže pro Zelené je to zase špatně. Mezi tím se totiž z malé strany stala strana velká (alespoň v měřítku Prahy 3) a původní rétorika je fuč. Z původního dovolávání se po jakémsi morálním právu už řešíte pouze procenta. Mimochodem, pokud dobře počítám, máte ve výborech a komisích celkem 26 míst! Tvoje formulace, že pro některé zastupitele ŽNS nezbylo žádné místo mi nedává smysl.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 08:49 vložil Petr Košař

Dobrý den pane Rut, vždy jsem Vás považoval za toho korektnějšího z dvojice bývalých místostarostů, ale poslední vaše výstupy jsou bohužel samé ukřivděné prskání a lži. ŽNS získala v komisích a výborech 26 míst, tzn. že každý z 11 zastupitelú může a také je členem některé z nich. Dále vznášíte pochybnost jak bude např.p.Ambrož zvládat 4 komise a přitom váš volební lídr je táké ve čtyřech komisích a výborech na Praze 3 najednou a ještě k tomu bude obíhat několik komisí na magistrátu. Málem bych zapoměl na to hlavní, snad p. Stropnickému zůstane i trochu času na další funkci náměstka primátora HMP. Možná by stálo za to se více řídit příslovím, podle sebe soudím tebe a věnovat svůj čas konstruktivní opozici a upozorňovat na opravdové chyby a přeslapy součastné koalice.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 11:07 vložil Ondřej Rut

Dobrý den, pane Košaři, Matěj Stropnický je zvolen do dvou komisí, nikoli do 4, což se myslím i s jeho funkcí zvládat dá. Je pěkné, že chtěla koalice poskytnout možnost všem stranám pracovat všude, zároveň však měla dbát na proporcionální rozložení stran. Pokud mají komunisté a svobodní se 4 zastupiteli více zástupců než ŽnS s 11 zastupiteli, tak není něco v pořádku. Dobrým řešením by bylo zvýšit počet členů komisí na 9 a opozici nechat místa 4 (dvě ZnS, a po jednom svobodným a komunistům). To by se ale koalice zřejmě obávala o svojí křehkou většinu. Pěkný den, Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 15:04 vložil Pletal

Hm. Zvedat počty funkcionářů, aby vyšlo na všechny pane Rut?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Stejní Zelení společně s Krnáčovou na magistrátu

8.12.2014 15:15 vložil Ondřej Rut

Nejde o placené "funkcionáře", více míst v komisích neznamená větší výdaje obce. Zastupitel dostává od obce za činnost v komisích necelých tisíc korun měsíčně, bez ohledu na to v kolika komisích zasedá.


Reagovat  Reagovat s citací


Musím se p. Ruta zastat.

17.12.2014 00:08 vložil anna

Dobrý den, musím se pana Ruta zastat, do sledoval, co se tady dělo, poslední 4 roky za Hujové a sledoval trochu ten boj na radnici, pak musí vědět, p.Rut pracoval, neulejval se .


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama