Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Problematické dědictví

Vložit nový příspěvek

privatizace

18.3.2013 17:06 vložil Brabcová

Dobrý den, myslím, že nás, obyvatele domu Lupáčova nezajímá, že revitalizace domu dosáhla astronomických částek, že si někdo pěkně poslal malou domu a teď to potřebujete dostat z lidí zpátky. V bytech, jako takových, se toho zase až tak moc nedělalo (postavení koupelen ze sádrokartonu, nové stoupačky, které se už jednou dělaly a nové podlahy v předsíni a kuchyni), to je vše. V pokojích zůstaly staré podlahy, neomítnuté stěny (lidé si většinou štuky v pokojích zaplatili sami), stará hliníková elektroinstalace. Protože všichni doufali, že byty se budou prodávat za slíbenou cenu 27.000,- Kč za metr, tak skoro všichni zůstali bydlet na staveništi a dále investovali třeba do nových kuchyní atd. A teď se dozvíme, že jsou 2 znalecké posudky, jeden na cenu 47 tis. za metr a druhý 30 tis. za metr. Už jenom tento rozpor je na pováženou. Že se zase budou bourat nové nástavby, protože jsou neprodejné a znovu se budou stavět malometrážní byty. Nové vedení radnice by toto mělo dát k náhradě a podat trestní oznámení na vedení bývalé radnice a ne zase tahat peníze od nájemníků. Pokud se pamatuji, chtěli jsme koupit dům před opravou, to by si ale někteří lidé "nenamastili" kapsy a proto nám to nebylo umožněno.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: privatizace

18.3.2013 23:01 vložil Simeon Popov

Dobrý den, chápu Vaše rozčarování a hněv. Rovněž chápu, že se od stávající radnice očekává, že ponese štafetu odpovědnosti předešlých radních a tu bohužel neseme, ale ne ve formě plnění slibů, které nelze realizovat. Jak jsem již psal výše, pokud se prokáže porušení zákona při správě cizího majetku, budou učiněny relevantní kroky k nápravě. Nechci se zde opakovat, ale jak postupovat při privatizaci konkrétního majetku obce nám stanoví zákony a ty prostě nemůžeme porušovat nebo obcházet. Jak bylo na Výboru pro majetek dne 25.2. naštěstí řečeno, nikdo z vás na Lupáčovce nepožaduje, abychom porušovali právní předpisy nebo se vystavovali trestnímu stíhání. My se samozřejmě budeme snažit zohlednit všechny aspekty, i ty negativní, při stanovení způsobu privatizace těchto objektů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: privatizace

20.3.2013 11:31 vložil Heller

V příspěvku je omyl, nic se bourat nebude, pouze rekolaudovat a to je dosti podstaný rozdíl.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: privatizace

20.3.2013 13:35 vložil brabcová

Dobrý den, slovo bourat je nadsázka, ale když chcete udělat z jednoho atelirétu malometrážní byt, tak se to asi bez stavebních prací neobjede.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama