Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Problematické dědictví

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: privatizace

21.3.2013 21:33 vložil Bob

Vážená paní Brabcová,

na rozdíl od vás nesrovnávám jablka s hruškami, tedy byt v centru (Žižkov lze za centrum považovat) a jakousi novostavbu kdesi v polích za Prahou. Než jsem napsal svůj příspěvek, podíval jsem se na několik realitních serverů a zjistil jsem, že cena bytů v Praze 3 se pohybuje kolem 40 - 55 tis. za m2.

Pokud vám tedy město nabízí byt v domě, který prošel kompletní rekonstrukcí za poloviční cenu, než jsou reálné ceny na trhu, je to ... podle mého .. super nabídka.

A jak už jsem psal, nikdo vás nenutí si ten byt koupit (pokud ho tedy nechcete obratem prodat a vyinkasovat pěkné peníze). Můžete si klidně pořídit vámi zmiňovanou novostavbu i se zahradou.

To, že si nájemci byt udržují, je nejen samozřejmé, ale je to dokonce i zákonem uložená povinnost nájemce.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: privatizace

25.3.2013 15:48 vložil Brabcová

Dobrý den, povinnost udržovat byt, je sice stanovena zákonem, ale týká se to pouze drobné údržby. Spousta nájemníků si instalovala sama bezpečnostní dveře, ty byly v rámci rekonstrukce vyhozeny a nahrazeny. Postavila na své náklady bytová jádra, instalovali kuchyně za své, udělali štuky, nové podlahy. Dále nebylo nutné stavět nové sklepy na místě stávajících a tak bych mohla pokračovat. Protože nejste až tak moc seznámen s problematikou domu Lupáčova, bylo by asi lepší, kdyby jste se k tomu nevyjadřoval. A protože na toto téma se mi už nechce vyjadřovat, tak ani nemusíte odpovídat, stejně je to o ničem.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama