Diskuse

Mgr. Simeon Popov, TOP 09: Reakce na článek \"90 let vodních skautů na Žižkově\"

Vložit nový příspěvek

pan Popov

18.8.2011 01:28 vložil Matěj Stropnický

Dobrý večer, omlouvám se, ještě jedna poznámka: rád bych sem uvedl, že přes vpravdě neuvěřitelné výlevy pana Popova zde na Kauze 3 si po určitých zkušenostech myslím, že zrovna on nepatří v TOP 09 k těm, kteří jsou s ODS jedna ruka, což je třeba ocenit, protože je v tom i uvnitř svého klubu myslím v menšině. Proč zde stále útočí jen na mne mi není jasné, ale to už asi patří k jeho stylu. Píšu to i proto, aby bylo zřejmé, že mezi svými oponenty pečlivě rozlišuji a rozhodně nejsem (vyjma vůči ODS) zcela zatvrzelý k jiné podobě komunikace.
Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Reakce Davida Svobody

25.7.2011 13:13 vložil David Svoboda (Cedník)

Asi by bylo dobré, abych se vyjádřil i já, když se zde o mně píše. Strohá fakta: Článek jsem odeslal na jedinou mě dostupnou adresu pro zasílání příspěvků do Radničních novin (kterou jsem našel v tiráži) 15. 6. ráno. Již dopoledne mi odpověděla pí. Michala Púčiková, že článek dostala, vyžádala si více fotografií pro možnost výběru a napsala, že článek možná zkrátí. Na to konto jsem si vyžádal autorizaci před tiskem.
Hotový, velmi zkrácený článek v pdf mi přišel dne 28. 6. s lakonickou zprávou „takhle to bude vypadat“ bez možnosti úprav, jak jsem zvyklý jinde. Byl jsem tou dobou na dovolené, proto jsem jen přes sms obdržel od kamarádů info, v jaké formě článek vyšel. Při vší úctě k redaktorům RN, zkrácení článku nejen vyznění, ale i celkovou koncepci informace notně zploštilo a pod tuto versi bych se nepodepsal - slovo cenzura použité p. Stropnickým je docela výstižné. Při prohlédnutí RN musím konstatovat, že grafik by nepochybně zvládl článek umístit do novin celý....
4. 7. mi psal p. Popov, že ho Ing. Škapová informovala (které jsem o úmyslu napsat článek říkal při návštěvě ve skautském areálu a článek jí posílal také 15.6.), že má mít článek, a že žádný ode mne nemá – což byla pravda, hned potom asi p. Popov zjistil, že článek šel přes email RN a napsal, že článek má.
Nechci komentovat úmysly či nedorozumění, ale zcela jistě by si v RN měli vyjasnit systém připomínkování článků a posílání redakční radě k hodnocení, pokud není shoda. A v Radničních novinách uvedený mail redakce by měl být funkční i pro redakční radu, alespoň tak je tomu ve dvou periodikách, kde jsem v redakční radě já. Svolení k publikování na webu jsem nedal výslovně p. Stropnickému, ale jeho kolegům, když se mně na to ptali.

David Svoboda


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Reakce Davida Svobody

25.7.2011 17:42 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Už máme tři čtvrtě roku po volbách. Až budou příští komunální volby, měly by být tyto stránky povinnou četbou voliče v Praze 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Magistře Popove, už dost!

15.7.2011 15:36 vložil Karel Váňa

Už nechci číst Vaše populistické blábolení. Pokud máte se Stropnickým problém, tak si ho řešte jinde. A že je Matěj dobrý rétor i publicista (ne pisatel!), je jaksi zřejmé. Odpustil bych Vám ledacos, ale to stálé blábolení...promiňte mi ten slovník, ale Vy už prosím raději opravdu mlčte a vraťte se ke své původní profesi. Politiku prostě neumíte!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Magistře Popove, už dost!

15.7.2011 21:26 vložil Simeon Popov

Dobrý den, děkuji za Váš názor, na štěstí žijeme ve svobodné zemi, která nám umožňuje vyslovovat naše názory a myšlenky. Dovolil bych si tedy i nadále využívat svého práva daného mi Ústavou ČR a Listinou základních práv a svobod (čl. 17). Mrzí mně, že se Vám moje příspěvky nelíbí. Pokud se nemýlím, tak kauza3 je taky diskusním virtuálním místem. Přeji hezký den !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Magistře Popove, už dost!

15.7.2011 23:00 vložil Karel Váňa

Nikdo Vám, pane magistře, Vaše ústavní právo nebere, to mi věřte. Nešlo o můj názor. nýbrž o rozčilení nad Vaším blábolením (omlouvám se Vám, ale napadají mne samá horší slova...) a hlasitý virtuálních povzdech. Pište si kam uznáte za vhodné, budu Vás jen obcházet obloukem a věřím, že voliči TOP 09 už pochopili, koho si na radnici zvolili. Tu chybu už příště neudělám! A ještě něco. Máte na triku opravdu pěkné noviny!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

18.7.2011 12:20 vložil Nemo

Nevím, podle čeho soudíte dobrou či špatnou práci politika, zda podle toho, že dobrý politik je ten, který sic umí dobře mluvit a vystupovat, ale hlásá jen populistické věci typu: levné byty v privatizaci, jízda MHD do 15 zdarma či zvýšení soc. příspěvků (nevztahuji pouze na p. Stropnického) a špatný politik je ten, co sic neumí dobře mluvit či vystupovat, ale říká pravdu či fakta, které se však nelíbí. Dle čeho usuzujetete, že p. Popov mluví bláboly a je špatný politik? Každé tvrzení, které je řečeno by mělo být i dokázáno. Pan Popov sice tady neukázal emaily (to by asi nebylo reálné), ale věřím, že mluví pravdu už jen na odkazy na data atd. Jsem však zvědav na reakci p. Stropnického, ale aby člověk došel k tomu, kdo mluví pravdu a kdo lže nevyhodnotí z novin či internetů ale musel by se osobně setkat a být jak mediátor - na základě důkazů vyhodnocovat. To však nelze. Bohužel mám takový dojem, že celá politika (nejen na Praze 3) je jen o tom, že "jedna paní povídala" a mnohá tvrzení jsou nepodložena. Bohužel to začíná takovýmito tématy a končí to osposlechy a nařčeními až v nejvyšší politice (viz. kauza Bárta) či kauzami typu Pandury. To, že je nějaká averze mezi koaličními a opozičními politiky je nejspíš pravda a já mám pocit, že od té doby, co ŽNS přišlo o možnost vládnout ve spolupráci s TOP09, se jak malé děti co jim byla ukradena hračka vztekají, zlobí a jsou apriori proti všemu co má ve znaku TOP09. Je to však jen můj osobní pocit. Avšak, pokud chceme žít v krásném prostředí, tak by měli všechny strany (nejen ty v koalici) spolupracovat na zlepšení. Tím však neodmítám kritiku, ta je vždy prospěšná, máli opodstatnění, ale jaksi mi tu chybí ta vstřícnost ke spolupráci a to jak na lokální úrovni tak na nejvyšší úrovni.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

18.7.2011 13:41 vložil chk

To, co tady předváděla ODS v čele s Hurdou a Kozumplíkovou (nejen) v uplynulém volebním období určitě není založeno na principu "jedna paní povídala". Problém je spíše v našem netransparentním právním a politickém prostředí a celkově nízké politické kultuře.
Hodně lidí volilo TOP09 v domnění, že těmto nepravostem zatrhnou tipec a ono nějak nic.....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

18.7.2011 14:02 vložil Karel Váňa

Co mi vadí? Že jsem vyhodil jeden volební lístek do koše. Podívejte se na předvolební sliby TOP 09. A co z nich prosadili naši zastupitelé? Je to s ODS jedna parta, jen se snaží tvářit jako reformisté, ale nejsou. Důkazy? Program TOP 09 pro Prahu 3 a realita. Jednání Popova na redakční radě Radničních novin P3 a mnoho dalšího. Ostatně Matěj Stropnický o tom už nejednou psal.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

18.7.2011 14:56 vložil Nemo

A Vy považujete vše co poví pan Stropnický za svaté a vše co řeknou lidi z jiných stran za lež? Zatím nepředloži Stropnický žádný důkaz, že tomu tak bylo či je.

Co se týče programu, tak pokud vím, největší problém, za který ODS byla kritizována je momentálně napravován a tím je privatizace. Další důležitý bod je, aby v budoucnu byl rozpočet zabezpečen a nebyl schodkový což je dlouhodobá a náročná práce. Tato koalice vládne ani né rok a vy po ní chcete zázraky? nežijeme v totalitě ani v monarchii, kdy si diktátor či král umanul a druhý den bylo hotovo. V demokracii se vše rodí pomalu, konečně si to uvědomte. Každopádně ani já nejsem úplně spokojen, ale zatím nezatracuji práci nové radnice. I ve firmě nejdou všechny "reformy" rychle. Nechavám ji dostatek času a po novém roce začnu jako občan kalkulovat. Každopádně akciové společnosti jsou problém a věřím, že i na toto téma dojde řeč, ale vše se musí dělat postupně a nezapomeňte, vládne koalice. Kdyby vládla jedna strana tak kritika může být samozřejmě více oprávněná. Bohužel občané ČR jaksi nechápou, že hned se ani pes nevy....re. Každopádně pokud máte nějaké relevantní důkazy, že radnice nepracuje tak jak má a že redakční rada nepracuje tak jak má, ale prosím Vás, stavět tady kritiku na tom, že to říká nějaký Stropnický, jehož zelený radikalismus je více nebezpečný než cokoli jiného (ostatně o jeho názorech důkazy jsou) neberte prosím relevantně. Bohužel, tato země je založena na lžích, pomluvách a korupci, ale není to otázka jen politiků ale i nás občanů. Je zajímavé, že důkazy v této republice nikoho nezajímají, ale pomluvy? Ty jsou 100% pravdivé a zaručené.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

18.7.2011 15:43 vložil Karel Váňa

Nikoli, na Stropnického nahlížím kriticky, ale jeho \\\"radikalismus\\\" nepovažuji rozhodně za tak nebezpečný, jak píšete. Nicméně Stropnického snaha přetvořit místní radniční noviny na demokratické periodikum je nezpochybnitelná. Máte důkaz, že tomu tak není? A ještě něco. Vehementně obhajujete kroky radnice. Co současné vedení udělalo systémově nového, jiného, lepšího, než to předešlé? Prosím fakta. Děkuji.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

18.7.2011 18:15 vložil Nemo

Jak jsem psal, mění se systém privatizace, což bylo určitě dosti náročné. Dále se musela radnice vyrovnat s rozpočtem a seznámi s chodem radnice, což chce také čas a pokud tu někdo bude napadat nepřipravenost či neznalost nových radních a zastupitelů, jen proto, že nikdy v politice nebyli.... sorry, nechtěli jsme náhodou změnu? změna chce čas a já si to dobře uvědomuji. Nehájím radnici, jen říkám, že je příliš brzy na silná slova typu: byl to vyhozený lístek atd.
Co se týče radničních novin, podívám se na to ze strany občana a řeknu svůj osobní názor jednoho z 80 000 lidí Prahy 3: dle mého názoru by měly být radniční noviny takové, aby se v nich radnice psala o tom, co udělala, co je nového, jaké jsou problémy a mluvit o tom, že by se tam měla objevit kažád věc co si kdejaký zastupitel umane.... (a to ať je z jakékoli strany) na to dle mého názoru nemají být radniční noviny, ale jiná periodika či osobní stránky zastupitele či strany. Nevím, co očekáváte za systémovou změnu? každý očekává změnu v akciovkách a možná v nějakém tom otevřenějším přístupu radnice, ale mnoho takových kroků vyžaduje čas a musí se udělat kvalitně. A samozřejmě to chce dost informací abychom si udělali lepší představu o činnosti radnice. Každopádně, dle článku s rozhovorem se starostkou v Žižkovských listech bylo napsáno, že s každým občanem se sejde, domluvíli si s ní schůzku. domlutve si schůzku a pohovořte s ní o problémech Prahy 3. pokud Vás nevyslechne nebo nebudete spokojen, napiště sem Váš názor. Já o tom dost uvažuji, pokud se do konce roku neudělají některé věci, které jako občan chci aby se změnily.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

24.7.2011 14:01 vložil luca

Dobrý den. Jenom bych chtěl reagovat na tu Vaši část ohledně rozhovoru pí. Hujové v jistém periodiku (bohužel ho nechci jmenovat, neb mám na něj svůj názor, tj. negaitivní). S ohledem na naší situaci (viz čl. v diskusi Arogance moci .....) jsme tohoto chtěli využít a zcela rozumě celou věc prodiskutovat a třeba dojít k nějakému výsledku. Výsledek byl ten, že nám odpověděla s tím, že věc nechají rozhodnout na soudu. Takže její veřejně prezentovaný přístup k občanům je bohužel čistě populistický. Možná, kdybychom chtěli zajít s květinou a třeba blahopřát, tak to by asi šlo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

18.7.2011 19:42 vložil Mojmír

Promiňte, ale pan Popov se stal předsedou redakční rady Radničních novin Prahy 3. Tedy periodika, které vychází s poměrně velkými náklady z kasy nás všech co v Praze 3 bydlíme.
Tedy dobrá práce nemusí být nutně podložena schopností mediálně vystupovat, ale vzhledem k funkci pana Popova bych to asi vyžadoval. Ten člověk neni schopen napsat smysluplných pár řádek.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

18.7.2011 21:45 vložil Karel Váňa

Pro mě už nemá smysl dále vést polemiku nad tím, v čem je Popov špatným politikem. Už jsem to napsal do diskuse několikrát, minimálně v čele redakční rady Radničních novin P3 je hodně slabý a nemá tam podle mne co dělat. A chce-li tu někdo hájit TOP 09 v Praze 3, prosím. V prvních měsících jsem jí jako volič dokonce fandil. Od listopadu ovšem nic zásadního ve vedení radnice nezměnili. A řeči o tom, jak je to složité, že to chce čas apod., známe.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Magistře Popove, už dost!

18.8.2011 01:19 vložil Matěj Stropnický

Vážený Nemo,
nevím, jestli jste četl náš program, ale rozhodně se netýkal jen "levných bytů do privatizace" - ostatně ani v tomto bodě nemáte myslím pravdu. V otázce privatizace žádáme zjednodušeně řečeno pouze, aby tato fáze privatizace nebyla neúměrně nákladnější, než ty předchozí - tedy privatizaci spravedlivou. Fámy o 4 tisících za metr čtvrteční šířily před volbami, pokud se nepletu, Radniční noviny a Žižkovské listy právě proto, aby vyvolaly dojem, že Žižkov (nejen) sobě dělá populistickou politiku.
Co se týče důkazů, nevím, jaké další po vyjádření autora článku ještě požadujete, upřesněte to prosím.
Proti návrhům TOP 09 a priori nejsme, ony však většinou žádné nebývají. Na redakční radu nosím texty k uveřejnění téměř jen já (jednou nyní již odvolaná paní Škapová za TOP, jednou Poche z ČSSD), systémové změny statutu redakční rady jsem připravil také já a vše ostatní dělá placený šéfredaktor. Pan Popov, stejně ako ostatní členové redakční rady nedělají nic vyjma schvalování náhledů.
Co se týče toho, že prý TOP 09 pracuje na nových pravidlech privatizace. Asi ano, možná, já to nevím. Trvá to už rok. Komisi pro privatizaci, kde také zasedám, jsem uháněl přes dva měsíce, než se vůbec poprvé sešla (tuším v únoru - čtyři měsíce po volbách!). TOP 09 tam předložila dílčí pozměňovací návrh, k němuž jsme jako ŽNS předložili naše doplnění. A tím věc opět na pět měsíců usnula.
Nemusíte mne mít v lásce, ale říkám tu otevřeně: ke spolupráci s TOP 09 i ČSSD jsme stále připraveni. S ODS spolupracovat nebudeme se všemi důsledky, které nám to přináší dnes a denně.
S pozdravem, Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Magistře Popove, už dost!

25.7.2011 17:45 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Pane Popove, možná, že nejde ani tak o Vaše příspěvky a jejich líbivost, ale o práci radnice.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama