Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Ajaj

22.2.2011 21:27 vložil Jirka Ptáček

Ještě jednou dobrý den,
to Nákladové nádraží je myslím dobrý případ. Všimněte si, že nejen na tomto webu se objevují články, které se té budovy zastávají. Jde o to, že zatímco aktivisté, architekti a většina odborné veřejnosti aktivně vnucuje novinářům myšlenku, že je třeba objekt chránit a snaží se informovat veřejnost, tak na druhé straně se toho moc nedozvíte. Je pro developera a radnici veřejnost partnerem k diskusi? Je na webu Prahy 3 nějaká studie o co by obyvatelům zbourání té budovy přineslo? Nějaká pozitivní motivace?

Já jsem se snažil v rámci objektivity dopídit k nějakým hodnotným materiálům co by přineslo zbourání té budovy a co by zde mohlo stát. Nějakou vizi. Jenže ono toho moc neexistuje. Pár vizualizací, které by mohly být ze Žižkova stejně jako z Modřan.

Myslím, že právě radnice by se měla snažit rozproudit diskusi. Shromáždit argumenty pro i proti a následně prezentovat veřejnosti.

Nepatřím mezi radikální zastánce té budovy. Ale vidím jistou podobnost s akcí Asanace. Tehdy se starý Žižkov prezentoval jako páchnoucí stoka bez perspektivy. Černobílé vidění. Hlavně rychle. Žádná veřejná diskuse. Místo něj máme paneláky, Olšanku... a při pohledu na Central park si říkám, že nevzhledné „paneláky“ lze stavět i dnes.

Asi nikdo nezpochybňuje, že je třeba tam něco postavit a takhle zůstat nemůže. Je jasné že je třeba myslet na ekonomický zájem developera. Nesouhlasím však s tím, že jedinou cestou je nádraží zbourat. Mimochodem – doporučuji nahlédnout dovnitř a obejít si jej ze všech stran. Ta kachlíková budova s obrovským nápisem České dráhy opravdu mnoho parády nenadělá.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama