Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajaj

22.2.2011 22:15 vložil Nemo

dobrý večer,

Je vidět, že je spousta diskutujících a "odborníků" kteří se staví za zachování té budovi v které by mohlo být, dle jejich názoru, muzeum, nebo místo pro společenské či umělecké aktivity......
Já tomu moc nevěřím. Ta budova je příliš velká na to, aby se dokázala zaplnit takovýmito aktivitami a přitom náklady na údržbu by byly obrovské.
Máte pravdu, že by radnice měla převzít na sebe diskuzi s laickou i odbornou veřejnoustí s tím, aby argumenty byly vyvážené. Uvidíme, ale k referendu asi nedojde, i když toto je právě ten okamžik, pro které by bylo referendum vhodné.
Nejsem však ani zastáncem výstavby tak jak je momentálně prezentována. Podporuji prodloužení Olšanské ulice, avšak né jako čtyřproudá atd.
Měla by se tu, a hlavně na radnici, rozporudit diskuze na téma: " jaký město chceme." Myslím tím, jaká koncepce města by se měla uskutečnit. Ovšem to by mělo platit pro celou Prahu a měl by to rešit i Magistrát abychom neměli Prahu jak z obrazu Picassa.
Byl jsem ve Švédsku i v jiných moderních zemích, kde se uskutečňuje "zelená" politika ve výstavbě. Budovy jsou skvěle zasazené do prostředí, hodně zeleně atd.
To by mělo být ztěžejním bodem diskuze než to, zda Nákladové nádraží zachovat či ne. Dle mého názoru bude NNŽ jen chátrat bez nějakého valného využití.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama