Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: NNŽ

23.2.2011 21:19 vložil Ondřej Rut (SZ)

Ještě jednou dobrý večer, milý Nemo,

svým předchozím příspěvkem jsem chtěl především říci, že je třeba diskutovat o tom, zda je budova hodnotná nebo nikoli a jak jí případně využít. To, že stojí v cestě zářné budoucnosti nového Žižkova, to je prostě pitomost.

Ptáte se jaké máme s budovou plány, když bychom jí jako zelení chtěli zachovat. Budova se dá využít "neziskově" pro kulturní účely, výstavní prostory, depozitáře, archivy apod., nebo i ziskově pro bydlení, kanceláře, obchodní prostory. Jak bude s budovou naloženo, pokud se stane památkou, je však primárně na odpovědnosti Českých drah, potažmo státu, který dráhy vlastní a měl by v nich patřičně uplatňovat svůj vliv. Pokud si s budovami nebude vědět rady vlastník, může je darovat městu Praha, které by pro ně mělo najít využití ve smyslu výše uvedeného. "Na rekonstrukci budov ale nebude mít Praha peníze," řekli by proponenti bourání. Nikdo se už ale neptá, kde vezme město peníze na výstavbu té velkolepé Jarovské spojky, po které budou jezdit desetitisíce obyvatel z nové zástavby - tu nám totiž společnost pana Sekyry také nezaplatí.

Neviňte prosím zelené z jednostrannosti vnímání celého problému alá "Kde je developerovo, tam je zle", zároveň nepodléhejme jednostrannému argumentu "kde kulturní památka, tam jen chátrání a zkáza." Může být i dobrý střídmý developerský záměr, který se vyrovná s nároky na péči o technickou památku nebo její existenci dokáže dokonce využít ve svůj prospěch. Město má takové způsoby využití hledat a developera k nim vést, ne jen ustupovat jeho nárokům v obavách, že půjde lít beton někam jinam. Odpusťte ten eufemizmus.

V závěru několik slov k Vaší narážce na nové zastupitele z TOP09. Já osobně je neházím do jednoho pytle se starým vedením radnice. Podle mých dosavadních zkušeností jde o docela různorodou skupinu lidí, která se více či méně obtížně vyrovnává s mocí, kterou mají v rukou. Staré způsoby vedení místní politiky by převážně chtěli měnit, zároveň se jimi však ve své nezkušenosti či naivitě nechávají vést. Mě je 29 let a budu mluvit o zkušenostech, řeknete, ale v žižkovském zastupitelstvu přecejenom sedím pátým rokem a vím jak "se dělá" místní politika. Takže nebojte, za zastupiteli z TOP09 se snažím chodit a bavit se s nimi. V prvním poločase zápasu o změnu však právě prohrávají 0:1.

pěkný večer,

Ondřej Rutantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama