Diskuse

Reakce na příspěvek

Re: Re: Re: Re: Re: NNŽ

23.2.2011 21:49 vložil Nemo

Začnu od konce,

nevím podle čeho soudíte, že prohrávají, nejsem však zastupitel, ale co vím, podařilo se jim prosadit, že ve všech komisích jsou i zástupci opozice, což dříve nebylo. Za druhé, i Vy, když jste nastoupil jako zastupitel, ste byl určitě dlouho "mimo hru" je pravda, že ve 24 letech je to něco jiného než ve 40 letech, přesto, chce to čas. Navíc, Vy ste se stal, a teď mě omluvte, pouhým zastupitelem, zatímco TOP09 "vládne" a to asi nebude zrovna jednoduché, po tolika letech "vlády jedné strany," dostat se ke všem informacím a pak je začít i napravovat. Nejsem zastupite a tak zákonitě nejsem u jednání, ale vím, že když přijdu do nového zaměstnání v soukromém sektoru na vedoucí pozici, chvilku to trvá než poznám lidi, prostředí, fungování a pak teprve mohu začít s účelnou změnou. Avšak jsou změny, které lze samozřejmě realizovat velmi rychle.
Psal jsem zde všem" skeptikům " abychom jim nechali čas do konce léta nebo začátek podzimu a pak se uvidí jak to je.
Každopádně, řekněte a napiště co se děje a proč si Vy a mnoho zde píšících myslí, že TOP09 je "pod pantoflem?"

A k hlavnímu tématu: víte, vše co jste napsal o využití NNŽ je dobrý plán (zdaří li se) má to však jeden háček: tím háčkem je zapsání jako kulturní památky. Jakmile toto se stane, bude využití velmi omezené.
Za další, se mi moc nezamlouvá strategie, kterou jste popsal: "my požadujeme o zapsání kulturní památky, zasíláme dopisy ministru a majitel ať si to pak vyřeší co s tím." To je dost alibistické a sobecké, nemyslíte? Zvláť když víme, že je stát vyždímaný a že nejspíš žádné prostředky nepřitečou ani na provoz a už vůbec na rekonstrukci. Obávám se, že by zapsáním NNŽ jako kulturní památky by nic dobrého nepřineslo spíš by to přineslo pomalé chátrání a možná, někdy v budoucnu.... Jen se podívejme, jak dlouho trvalo, než se město pustilo do Karlova mostu a to je bezpochyby památka první kategorie.
Víte, je důležité rozdělit NNŽ na dva okruhy a nespojovat je. prvním je to o čem se tu bavíme tj. zda bude kulturní památkou či ne a či to přinese či nepřinese užitek. druhým okruhem, který je však mnohem širší a problematičštější je, je urbanistická metodologie Prahy tj. jak má Praha vůbec vypadat. Tato studie či metodologie by měla platit na celou Prahu, aby se tu nestavěly megalomantské projekty typu Centrál park se čtyřproudovou silnicí. Toto však neexistuje a s nynějším vedení Prahy asi ani existovat nebude. Takže je to na jednotlivých radnicích. Je otázka také, zda se zrovna s tímto projektem ještě dá něco dělat. Dokud nejsou podepsané smlouvy a prodané pozemky atd. tak je pořád mnoho možností.
Pojďme řešit to, jaké stavby tu chceme, neboli pojďme tlačit na "urbanistickou studii či metodologii" která bude pro radinci závazná. To je jediná cesta a myslím, že lze to v tomto volebním odbobí provést a dokonce si myslím, že je to možné i pro NNŽ.
Jen můj názor, ale jak říkám, nesedím na radnici ani v zastupitelstvu, mé info jsou velmi omezené.antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama