Diskuse

Reakce na příspěvek

jak to bylo doopravdy

4.3.2011 10:07 vložil Matěj Stropnický

Vážení čtenáři,
příspěvek kolegy z TOP 09 je pozoruhodný příklad toho, čemu se v oboru mediálních studiích říká "spindoctoring" - krizová politická komunikace mající za síl vlastní interpretací předejít alternativnímu popisu skutečnosti.
Rád bych tedy jeho tvrzení uvedl na pravou míru.
Jednání redakční rady nad posledním číslem Radničních novin mělo být zahájeno v 8.30. Začalo v 8.34, přestože byli všichni členové rady, vyjma omluvené zastupitelky za KSČM, již na místě. Oznámil jsem, a na to pan Popov naráží, ale manipuluje, na úvod, že jsem byl redakcí Českého rozhlasu požádán o živý vstup do vysílání k Nákladovému nádraží Žižkov v čase 9.40 až 9.46. Bylo to v souvislosti s tiskovou konferencí Sekyra group týž den v deset hodin, ve vysílání byl právě i pan Sekyra, na něhož jsem měl reagovat. Nešlo tedy o žádný "soukromý zájem", jak pan Popov nepravdivě uvádí, ale o věc zcela související s výkonem mandátu zastupitele. O tomto jsem, přesně jako sem, informoval i redakční radu a požádal, zda by mohla s případným hlasováním o podobě Radničních novin počkat, než se v 9.46 vrátím. Nikdo neřekl, že se nepočká, ani nic jiného.
Po mém návratu byla podoba Radničních novin již odhlasována. Podotýkám, že se tedy k její podobě nemohla vést ani žádná diskuse, resp. jen taková, která nad celým číslem netrvala déle než šest minut včetně hlasování.
S pozdravem
Matěj Stropnický
zastupitel ŽNSantispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama