Diskuse

Názor zastupitele: Extrémismus? Levicový?

Vložit nový příspěvek

CO NÁS JEŠTĚ ČEKÁ S KLINKOU?

15.3.2016 20:15 vložil Václav Matěj

Doporučuji přečíst si následující text, který je umístěn na webových stránkách Autonomního sociálního centra Klinika:
http://klinika.451.cz/2015/03/squatterska-prirucka/

Veškerá činnost Kliniky postupuje přesně podle této příručky.

Malý výtažek z kapitoly Obrana domu, oddálení vystěhování a pasivní odpor:

„Pokud se dá očekávat příjezd represivních složek, ale nechcete se vzdát jen tak, pak využijte materiálu uvnitř domu k zabarikádování přístupových cest. Pozor zejména na strategická místa jako schodiště. Je lepší do začátku opevnit spíš menší prostor než se snažit o zabezpečení celého několikapatrového domu, navíc se snáze drží hlídky (které není radno podceňovat, nechcete-li, aby vás zastihli nepřipravené). Překonávání barikád zabere policii spoustu času, během kterého máte čas o vyklizení informovat všechny příznivce_kyně a média a připravit se na další fázi pasivního odporu.
Pasivním odporem se myslí nekontaktní nenásilné bránění výkonu úřední osoby a jde zejména o lezení na komín (odkud vás nesmí sundávat, pokud by mohli ohrozit vaše bezpečí, takže počkáte na hasiče, čímž dostanete o něco víc času), o poutání se k topení, ke sloupům nebo navzájem k sobě, o zamknutí a zabarikádování se někde, kam se těžko leze, nebo oblíbená „trubková metoda“. Internet je plný návodů, stačí chvíli hledat.“

Pro upřesnění, o co jde v AUTONOMNÍM sociálním centru Klinika (opět ze squatterské příručky):

„Posledním typem je politický squatting, charakteristický pro ty, kdo jsou zapojeni v antisystémové politice a identifikují se s revolučními nebo „autonomními“ idejemi. Squatting tu není cíl sám o sobě, nýbrž se používá jako prostředek ke konfrontaci se státem a kapitalistickým systémem. Označením „politický squatting“ ale neznamená, že by ostatní typy squatování byly nepolitické, jelikož squatting je už ze své, výše nastíněné podstaty politický. Toto označení jen zdůrazňuje, že hlavní hnací silou je ta politická, jež chce zviditelnit konflikt – političtí squateři_ky zpravidla nejsou ochotni vyjednávat anebo přistupovat na kompromisní smlouvy. Slovy aktivistů_ek z Hamburské Rote Flory jde o to „vždy zůstat konfliktní“.“

Velmi by mne zajímalo, jestli nájemce budovy, čili pí. Virtová, zaplatí dle smlouvy za každý den okupování budovy 1.000,- Kč a uvede veškeré změny do původního stavu – např. vybourané zdi apod. - dle smlouvy o nájmu:

Smlouva o nájmu:
http://www.parlamentnilisty.cz/profily-sprava/user-data/06B091AE/file/113960-Odpove%CC%8Cd%CC%8C%20Babis%CC%8C.pdf.pdf

A ještě něco o Klinice:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Babis-odpalkoval-poslankyni-ktera-se-ho-ptala-na-centrum-Klinika-Mame-jako-jedini-426326

http://a2larm.cz/2016/03/doprovodne-argumenty-rozhovor-s-reditelkou-uzsvm/

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zdechni-kapitalisticka-zrudo-Majitel-restaurace-Rizkarna-kterou-likviduji-anarchiste-nam-vypravel-Treba-o-lidech-z-Kliniky-Pak-jsme-museli-odejit-prijela-policie-426231

Co vy na to, paní zastupitelko Chmelová? Toto tedy Žižkov (nejen) sobě podporuje? Myslíte si, že si to do příštích voleb nezapamatujeme? Nebo jste jen squatterům nalítli na jejich masku "sociální" činnosti?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: CO NÁS JEŠTĚ ČEKÁ S KLINKOU?

16.3.2016 02:23 vložil krulec

Slovo "Klinika" se stává "sprostým slovem" v souvislosti s adresou Jeseniova 60, Praha 3.
Toto místo nemá s ozdravným procesem vůbec nic společného, ale účastníci tohoto představení, ať jsou to přechytralí studenti v prvních řadách, nebo jiní za plentou, si jen trénují nátlakové akce na státní aparát. Jak si můžeme jinak vysvětlit, že se v době nelegálního okupování státní nemovitosti dostanou až na radnici a veřejně se vysmívají úředníkům ? Jen testují jak mohou s jejich drzostí uspět.
Věříme, že pár chytráků, kteří si na vodítkách přivedou několik hejkalů nerozloží radnici...
A proto - Převezte je jinam !
Oni si totiž soudruzi a soudružky spletli oddělení. Jejich výplody fantazie ve chvílích , kdy mají v žilách více zakázaných látek než červených krvinek, se spíše hodí na oddělení svěracích kazajek do Bohnic.
Doufáme, že na ně dojde !
Politici mají dělat politiku, studenti mají studovat, mentálně narušení a feťáci se mají léčit a pomáhat bychom měli těm, kteří si pomoci váží. Nezaměňovat osoby a procesy.
Naše zkušenosti s takovými hajzlíky jsou velké. Používají totiž zbraně nám starším nestandardní - nátlak na sociálních sítích, kyberšikanu, zasílání anonymních výhrůžných e-mailů, zřizování elektronických petic a tisíce dalších novodobých nástrojů k vydírání a nátlaku. Zřejmě jsou si jisti tím, že když napadají elektronickou cestou - virtuálně jedince, skupiny, společnost, stát a degradují tyto cíleně na práh opovržení, že se aktérům těchto bojůvek nemůže nic stát. Bohužel, důsledky těchto procesů mají nedozírné škody a to nejen na zmanipulované pověsti jejich cílů. A oni to vědí !
Prosíme, dělejte s tím něco ..., zde je ten jejich nástroj !

Reagovat  Reagovat s citací


KDO A PROČ ROZDÁVÁ NEMOVITOSTI ?

10.3.2016 14:07 vložil krulec

"DĚTI CHTĚJÍ JESLE" - To je směšné...
Včera jsem viděl v hračkářství chlapečka, který ležel na zádech a kopal nohama - chtěl traktor :)
Zda si ho "vyřval" nebo nikoli, to už jsem nevydržel čekat.
Až budou chtít anarchisti RADNICI, tak se zvednete a půjdete ?


Reagovat  Reagovat s citací


Chranme si Kliniku

5.3.2016 20:43 vložil ut563

Příchod Klinky na Žižkov a tím vdechnutí života této čtvrti srovnávám s příchodem Praotce Čechna na svatou horu Říp. Proto mě zaráží nevraživost lidí proti tomuto hnutí. Kdo nemá rád Kliniku, nemá rád své národní dějiny. Díky V. Havlovi Žižkováci mají byty, školy, práci. Myslím, že by bylo na čase nyni od nich tento dluh splatit. Pokud mají Žižkováci něco proti Klinice v místě svého bydliště, tak at se jim složí na nový objekt a zakoupí ho. Pokud ne, nevím proč se o Kliniku starají.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Chranme si Kliniku

5.3.2016 22:42 vložil Vorbel

Pro tyhle případy je lepší klinika... a ne Klinika.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Chranme si Kliniku

6.3.2016 07:32 vložil Iont

Prozradite nam kolik vam je let? Diky.


Reagovat  Reagovat s citací


KLINIKA OČIMA POLICIE

3.3.2016 11:01 vložil Václav

Vážená paní zastupitelko,
najděte si 10 minut a koukněte se na toto video. Tam jsou odpovědi na vaše otázky.

http://www.tisen.tv/2016/03/video-mame-nahravku-z-kliniky-na-zizkove-extremiste-tam-domlouvaji-taktiku-proti-policii-na-demonstrace/

Pokud jste v této kauze nestranná, pusťte toto video na mimořádném zastupitelstvu.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: KLINIKA OČIMA POLICIE

3.3.2016 12:50 vložil Krulda

Ta ženská je slepá. Stejně jako právník Sunegha, který se snaží křečovitě nahnat nějaké politické body.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: KLINIKA OČIMA POLICIE

30.3.2016 10:05 vložil hrsovka

Podle jeji logiky jez argumentuje v clanku je hizballah taky nevinna organizsce protoze se nejen stara o chudaky ale dokonce provozuje nemocnice a svete div se i kliniky...a dokonce se tam narozdil od te prazske opravdu leci lidi. No jsem uz rad ze nebydlim na pze prptoze mam pocit ze bychom se v ulici k lucinam brzy dockali nepeknych veci


Reagovat  Reagovat s citací


NEŠVAR KLINIKA

2.3.2016 14:35 vložil krulec

Dnes je 2.3.2016, anarchisti z Kliniky nám říkají, že oni nemusí dodržovat naprosto nic a ještě z toho dělají show.
Máme to tedy chápat tak, že i všichni ostatní si mohou vzít zdarma co se jim líbí, nemusí platit nájmy, poplatky, pokuty, nemusí dodržovat zákony a nařízení státu a ještě mají smích na tváři..?
Divné hrdinství, které má jasný cíl - Šíření zprávy, že státní struktura je nefunkční. Nechte je na Klinice a zítra budou stát na Hradčanech. Jestliže zákony ČR neumíme vysvětlit pár zhulencům, jak je chcete vysvětlit těm, které čekáme, přijdou a česky neumí ?
Věříme, že to tak není, to byste zklamali všechny Čechy.
ŘÍZKÁRNA


Reagovat  Reagovat s citací


Zbláznili jste se už?

1.3.2016 22:43 vložil Fr. Groh

Poslední týdny sleduji zprávy o Klinice a říkám si, kolika lidem z toho hráblo. Na webu tohohle levičáckého paktu najdeme i takovéhle perly. To vám dámo přijde v pořádku?

"Vyjadřuji podporu i tendencím, nespokojit se povrchní kritikou dílčích absurdit „vlastnického práva“, ale místo toho narušovat soukromé i státní vlastnictví jako celek – v jakékoliv formě, za všech okolností, protože, je to právě otázka vlastnictví, která je základem vykořisťovatelských vztahů kapitalismu. Vyjadřuji také podporu tendencím na Kliniku nahlížet optikou třídního boje, nikoliv jako na budování občanské iniciativy, která stojí na vratkých nohou povrchní podpory ze strany celebrit, politiků, zastupitelů a státotvorných institucí. Vyjadřuji podporu všem, kdo Kliniku považují za nástroj konfrontace mocných, nikoliv za důvod proč s nimi vést dialog na jejich půdě."


Reagovat  Reagovat s citací


Extremismus? Ano. Levicový? Ano.

1.3.2016 14:51 vložil Václav

Vážená paní zastupitelko,
píšete, že nerozumíte tomu, co je levicově extrémistické na současných aktivitách Kliniky.
Spíše mi přijde, že nechcete rozumět. Nikdo není samozřejmě tak hloupý, aby sociální činnost označoval jako extremismus. Patrně nejste srozuměna i s druhou tváří Kliniky. S tou squatterskou a anarchistickou. S tím, že na Klinice nejsou dodržovány zákony. Že anarchisté z Kliniky bojují proti státu, který jim zadarmo půjčil dům. Sami lidé z Kliniky se v médiích chlubí tím, že jsou sledováni protiextremistickými složkami policie. Chtějí svrhnout stávající řád a tím bojují proti základním demokratickým ústavním principům. Mají vyhraněné postoje a vyzývají k nedodržování zákonných norem. Kohokoliv s jen trochu odlišným názorem uráží a netolerantně z Kliniky vyhazují. Vyzývají k třídnímu boji proti kapitalismu. Tak to je ten levicový extremismus.
Takže na svou otázku z druhého odstavce jste si odpověděla hned v odstavci prvním.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Extremismus? Ano. Levicový? Ano.

1.3.2016 17:07 vložil Chmelová Martina

Vážený pane,
můžete být minimálně pro mne prosím konkrétní? Jak a které zákony nejsou v KLinice dodržovány? Jak konkrétně podle Vás anarchisté bojují proti státu? Stát jim skutečně zdarma zapůjčil budovu, ale jak podle Vás dobrovolníci a návštěvníci KLiniky chtějí svrhnout stávající řád? Můžete mi dát alespoň jeden příklad činnosti nebo aktivity, která toto Vaše tvrzení podporuje? Jak vypadá prosím v dnešní době výzva k boji proti kapitalismu? Pokud jste o tomto přesvědčen a máte konkrétní informací, prosím sdělte je.
Děkuji.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Extremismus? Ano. Levicový? Ano.

1.3.2016 20:02 vložil Václav

Vážená paní Chmelová, odpovídám na vaše dotazy z předchozího příspěvku:
Jak a které zákony nejsou v KLinice dodržovány?
Váhal jsem, jestli mám na tuto otázku odpovědět. Nechci těm děvčatům a chlapcům uškodit. Ale tedy na vaši odpovědnost:
Stavební zákon (provozování činností v objektu v rozporu s jeho kolaudací)
Zákon o právu shromažďovacím (organizování demonstrace bez nahlášení)
Živnostenský zákon (provoz kavárny, prodej alkoholických nápojů, pořádání koncertů atd. bez příslušných živnostenských oprávnění)
Hygienické předpisy (nenahlášení provozovny na hygienickou stanici, provoz celého objektu vč. dětského klubu bez zajištění tekoucí vody – do září 2015 atd.)
Předpisy týkající se bezpečnosti práce a požární ochrany (asi všechny – od revizí elektroinstalace a spotřebičů po revizi spalinových cest)
Zákon o daních z příjmů (zdanění přijatých peněz)
Pokud jsem na něco zapomněl, tak mně určitě každý, kdo provozuje jakoukoliv živnost, nebo i neziskovou organizaci, rád doplní. Pokud jsem se v něčem spletl, a máte důkaz, že nějaký mnou uvedený zákon či vyhlášku splňují, prosím o prominutí.
Jak konkrétně podle Vás anarchisté bojují proti státu?
Odpovím otázkou: Čtete noviny? Sledujete zprávy, v televizi nebo na internetu?
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/anarchiste-planovali-teroristicky-utok-hrozi-jim-dozivoti/r~6a2fdc1af3cc11e499590025900fea04/
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/policie-nove-obvinila-cast-anarchistu-stihanych-za-terorismu/r~90ea72029f4811e58f750025900fea04/
http://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/pomsta-za-kliniku-anarchiste-zapalili-v-praze-auto-policie/r~ee2368f4844411e490f70025900fea04/
http://www.expres.cz/anarchiste-sit-revolucnich-bunek-zapaleni-policejnich-aut-pak-/zpravy.aspx?c=A160216_115108_dx-zpravy_pali
http://tn.nova.cz/clanek/policejni-auta-zapalili-anarchiste-kvuli-muceni-vegana.html?utm_source=bleskcz&utm_medium=article_box&utm_campaign=detail
Stát jim skutečně zdarma zapůjčil budovu, ale jak podle Vás dobrovolníci a návštěvníci KLiniky chtějí svrhnout stávající řád?
Kdybych to věděl konkrétně, tak bych to musel nahlásit policii, protože kdybych to nenahlásil, tak bych se dopustil trestného činu. Proto se budete muset zeptat jich.
Ale zde z Wikipedie: Anarchisté odmítají politickou moc a centralizaci, usilují tedy o zrušení státu. Donucování funkce moci je vnímána jako překážka lidské svobody. Anarchistické směry (mimo anarchokapitalismu) usilují o nahrazení kapitalismu jiným ekonomickým systémem. Cílem anarchismu je společnost bez vlády – anarchie.
To, že Klinika je politický subjekt postavených na základech squattingu (nelegální zabírání soukromého majetku, i když v tom okamžiku nevyužívaného) a anarchismu, píší sami aktivisté z Kliniky. To, že lidé, kteří Kliniku navštěvují, jsou sympatizanti uvedených hnutí, je jasné třeba z toho, že kohokoli, kdo má jiný názor, z Kliniky vyhodí a ještě mu sprostě nadávají.
Můžete mi dát alespoň jeden příklad činnosti nebo aktivity, která toto Vaše tvrzení podporuje?
Jaké tvrzení? O tom, že anarchisté chtějí svrhnout stávající rád? Na to jsem odpověděl výše.
Jak vypadá prosím v dnešní době výzva k boji proti kapitalismu?
Třeba anarchisty organizované útoky na majitele restaurace Řízkárna a na jeho majetek. Najdete jistě i mnoho dalších článků, jako je třeba tento:
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/69609/jxd-anarchiste-vyhrozuji-rizkarne-uz-i-skrze-me-asi-me-nemaji-radi.html
Nebo si třeba předčtěte některé články anarchistů na www.denikreferendum.cz
Víte, když někdo nechce vidět, jiný ho k tomu nedonutí.
Na Klinice mi vadí pouze to, že za svou sociální činnost skrývají svou anarchistickou a squatterskou propagandu, že vytváří politický tlak a tím si prosazují, že nemusí dodržovat zákony – a když to po nich úřady chtějí, ještě kolem sebe kopou. Dle informací v médiích musí zítra, tj. 2.3., objekt vyklidit. Jsem zvědavý, jestli to učiní s pokorou (ostatně před rokem věděli, že mají smlouvu pouze na rok a může se stát, že jim nebude prodloužena), a nebo jestli opět budeme svědky toho, že budou muset být povolány speciální složky policie, aby vymohli právo – jako před rokem: http://praha.idnes.cz/aktiviste-vtrhli-do-byvale-plicni-kliniky-fi8-/praha-zpravy.aspx?c=A141213_171307_praha-zpravy_mav


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Extremismus? Ano. Levicový? Ano.

1.3.2016 22:04 vložil Jan Stárek

Poněkud povrchní způsob hodnocení, nemyslíte? S touhle logikou je pak i Tomáš Vandas prima kluk. Sice mluví jako nácek, obléká se jako nácek, ale roma zatím žádného neupálil. Tak co byste mu chtěla vyčítat, že?
Radikální levičáci tu otevřeně mluví o třídním boji, ale pro řadu lidí to jsou stále jen romantičtí snílci, kteří na záchodě čtou Karla Marxe a po večerech pořádají kurzy Španělštiny.


Reagovat  Reagovat s citací


Ano, levicový extremismus.

1.3.2016 12:19 vložil J. Žižkovská

Vážená paní zastupitelko,
prosím podívejte se také na web ministerstva vnitra, kde v sekci "bezpečnostní politika" jsou vypsány bezpečnostní hrozby. Vedle terorismu, organizovaného zločinu aj. je zde i zařazen i extremismus. V sekci "Extremismus" jsou zveřejněny jednotlivé čtvrtletní zprávy o extremismu, které vydává Odbor bezpečnostní politiky MV. Ve zprávě "Problematika extremismu na území ČR v 1.čtvrtletí 2015" se mimo jiné píše: "Pokračujícím mobilizačním tématem zejména pro anarchistickou scénu byla iniciativa
Klinika. Po svěření objektu bývalé plicní kliniky do péče této platformy ze strany státu koncem února proběhly v jeho prostorech různé akce spojené přímo s podporou a propagací anarchistické scény. V souvislosti s očekávaným ukončením činnosti squatu Klinika (rozhodnutí vlády umožňující převzetí objektu Generální inspekcí bezpečnostních sborů) a squatu Cibulka (majitel objektu už ho nechce dále squatterům pronajímat) lze očekávat mobilizaci squatterské a anarchistické komunity. V prvním čtvrtletí se rovněž aktivizovaly i radikální a militantní struktury anarchistické
scény. V průběhu března došlo opakovaně ke žhářskému útoku proti vozidlům majitele pražské restaurace Řízkárna."
Ve vámi zmiňovaném usnesení Rady MČ není napsáno, že Klinika nebo její činnost je extrémně levicová. Na rozdíl od zprávy ministerstva vnitra, kde se píše o akcích podporujících nebo propagujících anarchismus, uvedené pod "krajně levicová scéna". Klinika je zmíněna ještě ve zprávě za 4. čtvrtletí 2014. V dalších zprávách není Klinika pojmenována přímo, píše se zde ale např.: "I ve 4. čtvrtletí byla krajně-levicová scéna zastoupena především aktivitami anarchistického hnutí. To se v uplynulém období nadále zaměřovalo na straně jedné formou různých dobrovolnických činností či sbírek na pomoc uprchlíkům, na straně druhé se formou pasivních protestů vyhraňovalo proti akcím pravicově extremistických či populistických uskupení." Ve zprávách jsou souhrnně uváděny počty akcí krajní levice a zejména anarchistického hnutí. Kolik akcí Kliniky bylo do nich započítáno, nemáme jako běžní občané asi šanci zjistit, předpokládám ale, že tyto informace by mohla mít Bezpečnostní rada Prahy 3. Co když tyto informace - a nejen je - má a není oprávněna je zveřejňovat?
Pokud tedy máte výtky nebo nerozumíte něčemu ohledně spojování činností Kliniky a anarchismu, váš dotaz směřujte na Odbor bezpečnosti ministerstva vnitra, určitě Vám to rádi vysvětlí. A třeba i ocení, když jim napíšete svůj pohled, že Vám to přijde zavádějící a nepřiměřené. Ti o tom mluví, ne starostka.
Pokud jste Kliniku navštívila, mohla jste vidět reklamní leták na SOLIS (SOLIS stál na počátku akcí proti Řízkárně - reakci a pohled majitele Řízkárny, a především člověka, který čelí již dva roky ohromnému tlaku ze strany anarchistů, si můžeme přečíst v komentářích). Mohla jste vidět velkou plachtu s rudě napsaným textem "MOBILIZOVAT A MLÁTIT". Plus různá jiná hesla směřující proti státu, vládě nebo policii. Sami členové Kliniky v poskytovaných rozhovorech pro média uvádějí, že někteří z nich jsou sledováni protiextremistickým oddělením, že před únorovým útokem dostávali výhrůžky od krajní pravice.
Doporučuji k přečtení pohled a především zkušenost J.X.Doležala, zveřejněných v článcích na webu nebo v časopisu Reflex. A speciálně článek: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/69609/jxd-anarchiste-vyhrozuji-rizkarne-uz-i-skrze-me-asi-me-nemaji-radi.html. I toto popisované je anarchismus. Zda je tam nějaké propojení s uskupením Klinika mimo to, že obojí je spojeno s anarchismem, nevím a rozhodně to nechci tvrdit, Klinika se od útoků distancovala a je věcí policie toto prošetřit.
Píšete, že postrádáte konkrétnější a důraznější výrok k odsouzení samotného násilného útoku na Kliniku. Je to váš pocit nebo názor. Já osobně (plus ještě hodně lidí zde bydlících) zase postrádám jakoukoliv podporu od Vás nebo ostatních zastupitelů za ŽnS, která by byla vyjádřena nám, co zde bydlíme a jsme nuceni snášet aktivity ať již přímo Kliniky, nebo jejích návštěvníků. Škoda, že jsou příspěvky na facebooku Kliniky mazány, mohla byste se tam před jejich vymazáním dočíst i slušné reakce lidí zde bydlících (půlnoční "diskotéky" před Klinikou, slovní obtěžování ženy venčící psa, poničení zaparkovaných aut od lidí odcházejících z nějaké akce na Klinice aj.). Tímto si i dovoluji tyto lidi poprosit, aby v případě, že čtou tento text, tyto komentáře napsali znovu, ale sem na Kauzu 3, kde jim jejich příspěvky nikdo nevymaže. Jediní, kdo na nás vzal ohled a především se ozval, byli právě starostka, místostarosta a zastupitelé za Svobodné. Výsledkem jsou výhružné maily některým z nich. Děkuji jim (a nejsem sama) za jejich odvahu. Hodně lidí z mého okolí včetně mne toto poděkování vyjádří především při dalších volbách.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Ano, levicový extremismus.

1.3.2016 17:29 vložil Martina Chmelová

Vážená paní Žižkovská,
děkuji za podrobný článek s citacemi z webu MV a jiných. Do článku a zprávy se podívám a určitě si informace z Odboru bezpečnosti ministerstva vnitra skutečně vyžádám.
Diskuzi je však nutné rozdělit na 2 části.
Jedná část, kterou zmiňujete a odkazujete do zdrojů MV a článku Reflexu a zároveň jí končíte Klinika se od útoků distancovala a je věcí policie toto prošetřit, a to s vámi souhlasím. Bohužel pokud má paní starostka a Bezpečnostní rada Prahy 3 nějaké konkrétnější informace, nezdělila je. Na posledním zastupitelstvu jsme jí ptala a odpověděla v duchu prohlášení uvedeném na www.praha3.cz, takže jsme se nedozvěděla nic nového natož konkrétního. Bohužel.
Ta druhá část je však část, se kterou je potřebné pracovat. Co tedy konkrétně prosím potřebujete a jaká opatření si představujete?
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Ano, levicový extremismus.

1.3.2016 19:44 vložil J. Žižkovská

Vážená paní zastupitelko,
děkuji za reakci. V druhé části píši to, že postrádám jakoukoliv podporu od Vás nebo ostatních zastupitelů za ŽnS. Víte, ono teď už nic moc potřeba není. Jen bych ocenila, kdyby se už zastavil ten kolotoč nepravd, které se prolínají celou "kauzou" Klinika.
Jste podepsána pod dnešním otevřeným dopisem panu Babišovi a paní Arajmu. V něm je mimo jiné napsáno: "... i v souvislosti s Klinikou byly vznášeny stížnosti, zejména na zvýšený hluk po 22. hodině, které však podle našich informací kolektiv Kliniky řešil se vší vážností a vstřícností ke svému okolí". Jak můžete něco takového podepsat poté, co Klinika zveřejnila a rozeslala svůj slavný "Dopis zastupitelům", plný lží, polopravd a domněnek?
A ještě z dnešního otevřeného dopisu. Jaký tlak na ukončení činnosti? Myslíte tím to, že stavební úřad v prosinci informoval Kliniku a UZSVM o tom, že je objekt užíván v rozporu s kolaudací? Nebo jejich následný dopis upozorňující na porušování zákona, který byl UZSVM doručen 29. LEDNA 2016 (viz jejich tisková zpráva z 19.2.2016) a na jehož základě dle jejich sdělení nemohou prodloužit smlouvu? Toto celé se odehrávalo PŘED ÚTOKEM, před stanoviskem starostky a Rady MČ. Prosím přečtěte si také dnešní tiskovou zprávu UZSVM. A především PROSÍM, abyste zavolala na stavební úřad a požádala je o vysvětlení toho, u kterých staveb je možné provést změnu užívání stavby na základě oznámení a kdy je potřeba, aby proběhlo správní řízení.
O první výzvě od stavebního úřadu a o tom, že objekt je užíván v rozporu s kolaudací, mluvil pan Rut na zastupitelstvu dne 22.12.2015. V sále byli přítomni i zástupci Kliniky. Nevím, jestli jste v tuto chvíli byla přítomna, dá se to dohledat na videozáznamu, protože pan Rut požádal o prodloužení příspěvku. Proč jste Klinice nepomohli toto dát do souladu se zákonem tehdy? Proč to tehdy nikdo neřešil a nezačal se stavebním úřadem komunikovat?
Pokud budete volat na stavební úřad, velmi ocením, když jejich stanovisko a vysvětlení zveřejníte. Děkuji.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Ano, levicový extremismus.

17.3.2016 14:47 vložil Josef Pospíšil

Dámy a pánové- vše je jinak. "Slovutné" vedení stavebního úřadu dlouhodobě s paní starostkou klame veřejnost- žádný doklad o kolaudaci se nenašel (když padla kosa na kámen) ! A některým zastupitelů se to hodí do krámu a žvaní a žvaní! Snad to bude znamenat odchod zprofanovaných úředníků ze stavebního úřadu a stavebního odboru MČ Praha 3 (jsou tam od totalitní vlády ODS na radnici!), kteří klamou veřejnost. Nebo nám "svazáci" předloží (jako mluvčí prezidenta Ovčák-Ovčáček ), že hledají, a že tento dokument viděli už někde jinde.
Je zapotřebí, aby zavlála slušnost a pravdomluvnost. Lež má krátké nohy! Fandím Klinice!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Ano, levicový extremismus.

17.3.2016 20:22 vložil Zizkow

Díky za vyčerpávající shrnutí Josefe a za potvrzení, že objekt bývalé plicní kliniky je užíván bez platného kolaudačního rozhodnutí. Tedy v rozporu s pravidly, které ostatní občané, firmy, nezisková sdružení a spolky obvykle dodržují.


Reagovat  Reagovat s citací


Jistěže levicový

1.3.2016 10:44 vložil JaB

Web Kliniky hovoří zcela jasně: - "chápeme naše aktivity jako politické..... Radikální prostředky a nestandardní formy politiky jsou součástí cest k novým cílům. "Chceme kliniku jako laboratoř....... Laboratoř propojování levicového aktivismu se zájmy a pottřebami místních lidí"
Zcela zřejmě se soudruzi z Kliniky k levicovému extrémismu nepokrytě hlásí. Co nám tedy chce paní Chmelová svým výplodem tady vnucovat????
Zřejmě se jedná o politický úkol jak se pokusit zviditelnit, aby na spolek ŽnS nezapomněli už uplně všichni.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Jistěže levicový

1.3.2016 11:16 vložil JUDr.Tomáš Sunegha

Dobrý den,

abychom mohli diskutovat, tak bych Vás chtěl poprosit o vyjasnění následujícího:

Co prosím míníte "spolkem ŽnS" ?

Co shledáváte extrémistického na nabízení neplacených služeb obyvatelům a návštěvníkům Žižkova ?

Jak se projevuje levicový extremismuis Kliniky skutky ?

Děkuji za odpověď

JUDr.Tomáš Sunegha, člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Jistěže levicový

2.3.2016 22:14 vložil nicname

Bože pane Sunegho, kdybych neviděl titul JUDr. před vaším jménem tak bych se snad ještě zasmál a poradil bych vám abyste se podíval o pár odstavců výše, kde to jistý diskutér velmi trefně popsal, co vše tito anarchisté porušuji. Dále, na svých stránkách se samotní přiznávají k politickému cíli, který je levičáckokomunistický (však také najdeme v jejich knihovně převážně marxistickokomunistickou literaturu). Jsou to extrémisté, pokud za extrémisty považujete i Vadnase apod. Jen jsou z jiného politického spektra. já vůbec nepochopím, jak tuhle chátru vůbec můžete obhajovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Jistěže levicový

3.3.2016 13:27 vložil sunegha

Dobrý den,

věcná diskuze o tom, zda došlo k porušení zákona by dle mého právního názoru mohla mít smysl v případě, že by existovalo pravomocné rozhodnutí příslušného orgánu - já o žádném nevím. Jinak jde o subjektivní úvahy co by, kdy by.

Pokud jde o hlásání názorů, tam si myslím že je třba rozlišit slova a skutky.
Konání lidí by mělo být posuzováno dle jejich skutků, ne dle slov či obsahu knihovny. Velmi si přeji, i na základě historické osobní zkušennosti, aby lildé nebyli posuzování dle toho co mají v knihovně. ale dle toho co fakticky dělají ve vztahu k jiným lidem. Podle skutků.
Jsem přesvědčen, že by např. rozhodnutí zastupitelstva měla být posouzena dle dopadu na obec - jestli prospívají či škodí, než podle toho, kdo je předkládá....
Stejně tak si myslím, že posuzování extremismu je v čase proměnné. Asi znáte histori odboje za války - to co jedna strana měla za banditismus, druhá pokládala za spravedlnost. Dnes někdo vnímá jako extremismus nápis na transprentu, jiný zase pokládá občanskou válku za zákonitý projev vývoje lidské společnosti....

V našich podmínkách jsem pro svobodu slova, nikoliv svobodu skutku a z tohoto hlediska musí mít kdokoliv právo hlásat svoje názory. Např. v USA takové pravidlo platí a stát to nijak nedestabililzuje, naopak takový přístup dokládá jeho stabilitu ...
Já chci hájít principy svobody a demokracie a to i na komunální úrovni. Kdyby bylo nedemokraticky zacházeno s panem Vandasem a já se k tomu vyjádřil, tak že se mi to nelíbí, budu zřejmě osočen, že se ho zastávám a přitom bych hájil totožný princip. Hájím demokratické principy, nikoliv nějakou ideologii. Jsem si jistý, že porušování demokratických principů vede ke společenským otřesům. Proto se vyjadřuji, jak se vyjadřuji.

Jak konkrétně hájím chátru ?

JUDr.Tomáš Sunegha člen KDU-ČSL, zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Jistěže levicový

3.3.2016 15:43 vložil Filip Stome

Pane doktore Sunegho,
překrucujete diskuzi, vzbuzujete dojem, že snad ti, kteří nesdílí názory "Kliniky" jsou proti svobodě slova.

Jistěže je to tak, že o porušení zákona nakonec rozhodnou orgány činné v trestním řízení (či jak se oficiálně jmenují). Předpokládám, že ale nebylo v tomto směru podáno žádné trestní oznámení. Možná i proto, že nikdo nechce přivést zástupce "Kliniky" do maléru.

Ale pro mne to podstatné z vašeho příspěvku: myslíte to vážně, že srovnáváte dobu protektorátu a okupace Československa nacisty s dnešní demokratickou společností? Že stavíte squattery z "Kliniky" na úroveň hrdinů z protifašistického odboje a partyzánů?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Jistěže levicový

3.3.2016 22:29 vložil sunegha

Dobrý den pane Stome,

čátečně máte pravdu. Mám dojem, že v diskuzi okolo Kliniky jde o svobodu. Též o svobodu slova. A též o demokracii. O zneužívání moci. Podle mého názoru tlak na Kliniku je způsoben jednak ideologickým odporem k tomu jak v ní zaangažované osoby vypadají a co říkají a jednak proto, že při svých aktivitách byli hluční a některým lidem bydlícím v okolí se to nelíbi. Pokud jde o druhý důvod, pak jsem byl u toho, když obyvatelé Kliniky slíbili, že hluční nebudou. Nevím, jestli se tak stalo.
Zbývá první důvod, kterému svědčí i část diskuze na těchto stránkách - že Klinika je extrémě levičácká, anarchistická atd. Podle mne jde o nesouhlas s názory, které na Klinice zřejmě zaznívají s tím, že nositel takovýchto názorů je třeba vypudit. Paní starostka Hujová onehdy, pokud si dobře vzpomínám, navrhovala Klinice, ať odejde do
severních Čech.
Čemu rozumím zcela je fakt, že až tuším do včerejška byla Klinika v objektu po právu a že do vztahu mezi státem (pronajímatel) a Klinikou (nájemce) se vsunuje vedení Prahy 3 a stavební úřad Prahy 3, který nově nalezl doklady svědčící o tom, že "Klinika" byla zdravotnickým zařízením a před koncem smlouvy upozornil stát, že pronajímá objekt k něčemu jinému než ke zdravotnictví. V právní rovině jde výlučně o vztah Klinika - stát ohledně uživání nemovitosti.
V politické rovině byla opakovaně demonstrována vůle na jedné straně k Kliniku za Žižkova vypudit na druhé straně Kliniku pro její aktivity podpořit.
Při použití mého způsobu myšlení si myslím, že je lepší když v budově bude někdo, kdo zabrání tomu aby byla užívána neúčelně nebo aby jen tak chátrala. Pokud se v ní někdo nají, napije, přiučí cizímu jazyku, oblékne nebo třeba zdarma opatří nádobí na vaření, tím lépe. Přitom nemá žádné požadavky na veřejné rozpočty. Kolik stojí nás všechny ostraha prázdného nemovitého majetku ? Nejméně desítky tisíc korun měsíčně. nebudou to vyhozené peníze ? Není lepší za tyto prostředky vydláždit nový chodník ?
Jaký je nyní jiný možný způsob využití tohoto majetku státu ? Ví to někdo ? Já ne.
Pokud jde o trestnost počínání obyvatel Kliniky. To by mne také zajímalo. Informace ale nemám.
Dobu protektorátu a okupace Československa s dnešní dobou jsem srovnat nemínil. Tak jsem to nemyslel. Uvedl jsem příklad.
Dal jsem příklad různého pohledu na tutéž věc. Napsal jsem možnosti různého chápání a výkladu téhož jevu. Uvedu jiný, z jiné doby, kterou si osobně pamatuji. Charta 77 - jedni jí nazývali lživým pamfletem, jiní apelem na dodržování lidských práv, další pak zbytečným blábolem, protože komunisti se musí střílet a je zbytečné jim psát dopisy.....Podle mého názoru je to s označením názorů a jednání za extremistické obdobné. Někdo soudí tak, jiný jinak. Někdo je označen jedním za extremistu, jiným za spravedlivého člověka.
Já si myslím, že extremismus je jen jeden. Bez přívlastků a koneckonců bez ideologie. Podstatou extremismu je podle mého názoru síla, resp. pocit síly, pocit moci.. Také si myslím že schopnost ubližovat, škodit, být extremistou, je záležitostí spíše psychologickou než ideologickou. Na základě osobního poznání jsem nabyl dojmu, že Klinika chce lidem pomáhat a ne škodit. Nemyslím, že ten, kdo chce nezištně pomáhat je extremistou.

Co se děje právě teď ?- Několik lidí obývá jinak opuštěný dům , mají tam své aktivity a hlásají své názory. Jestiže nyní neobtěžují své okolí, co je důvodem proč mají být vypuzeni ?
Jejich žebříček hodnot ? Jejich názory ? A to je podle mého současného názoru to oč zde běží v rovině politické. Myslím, že jde o odebrání prostoru jiným názorovým proudům, než které chce vedení Prahy 3 prosadit. Vedení radnice fakticky mj. zvýhodňuje některé zastupitele v přístupu do Radničních novin oproti jiným zastupitelům ( někde tady na Kauze 3 jsem o tom už psal), granty podporuje vybrané podnikatelské subjekty a nyní vypuzuje Kliniku , která je nezávislá a nic od obce nechce.... Vedení radnice dělá problémy těm, kteří je nepodporují, kterým nerozumí a které neovládá.

Proto je situace jaká je. Věřím a doufám v řešení celé situace cestou rozumu, práva
a věcné demokratické diskuze.


JUDr.Tomáš Sunegha člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jistěže levicový

4.3.2016 13:31 vložil Filip Stome

Dobrý den pane doktore Sunegho,

souhlasím s vámi, že v celé záležitosti s „Klinikou“ se „motají“ do sebe různé věci i pohledy.

Co se týká hluku (a na ten jsem si stěžoval u stavebního odboru – poté, co všichni lidé, kteří měli problém s hlukem, byli odkázáni na Hygienickou stanici, a ta je zase s odůvodněním, že objekt mají evidovaný jako zdravotnické zařízení, odkázala dále na stavební odbor. Mimochodem ombudsman na svých webových stránkách doporučuje buď Hygienickou stanici, nebo rovnou stavební odbor) je tato záležitost pro mne vyřešená. Stavební úřad vydal 3.12.2015 výzvu, ve které konstatuje, že objekt je užívaný v rozporu s kolaudačním rozhodnutím a vyzývá, aby se objekt „Kliniky“ využíval dle kolaudačního rozhodnutí a aby bylo zejména zamezeno hlasité hudební produkci. Následně toto slíbili i zástupci „Kliniky“ na sousedském setkání, kde jste byl také přítomen. Tento svůj slib dodrželi. Nemám nyní informace, jestli se vyřešili i věci, na které si stěžovali jiní sousedé, ale předpokládám, že ano.

K anarchii, squatterství a k levicovému světonázoru se „Klinika“ sama hlásí. Někteří její členové jsou, dle jejich slov, sledováni protiextremistickým oddělením. Z tohoto pohledu je myslím pochopitelné, že – obzvlášť v dnešní době, kdy je společnost polarizována čím dál tím více – se mohou množit obavy ze střetů sympatizantů „Kliniky“ se svými extremistickými odpůrci (jakkoli by tyto střety mohly být „Klinikou“ neiniciovány). Většině lidí je totiž jedno, kdo mu urazil zrcátko u auta, poškrábal auto, rozbil okno atd. - jestli to byl „levicový aktivista“, „nácek“ nebo třeba policista při zásahu proti nim. Takový člověk pouze musí škodu zaplatit ze svého. A hlavně se přestane cítit ve své čtvrti bezpečně.

Další rozměr „Kliniky“ je sociální. A na to právě narážela pí. starostka, když, jak píšete, posílala „Kliniku“ do severních Čech. Ze zápisu zastupitelstva ze dne 22.12.2015, str. 68 pí. Hujová: „Řekla jsem ano, můžete to natrénovat na Praze 3, ale především v severních Čechách je spousta neobydlených nemovitostí a tam sociální práce je potřeba více než kdekoli jinde. Bylo mi odpovězeno, že severní Čechy je nezajímají.“
Proti této sociální činnosti „Kliniky“ má málokdo nějaké výhrady. Není to ale tak, že by „Klinika“ byla jediná instituce na Praze 3, která by se takovou činností zabývala. Pokud mají lidé a dobrovolníci z „Kliniky“ potřebu takovéto sociální centrum provozovat (a nechtějí od státu žádné přímou finanční podporu), pak samozřejmě zaslouží uznání.

Tyto tváře „Kliniky“ je třeba umět odlišovat.

Výzva Stavebního úřadu Prahy 3 Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) o tom, aby byl objekt využíván v souladu s kolaudací, byla doručena 3.12.2015. Tedy 3 měsíce před ukončením smlouvy o výpůjčce. Myslím, že „Klinika“ měla dost času tuto situaci řešit. Není to tedy tak, že stavební úřad nalezl nově, jak píšete, toto kolaudační rozhodnutí. Ostatně o této výzvě mluvil na výše zmíněném zastupitelstvu (tedy 22.12.2015) pan Rut (Ž(n)S), když se rozčiloval, že stavební úřad překročil své kompetence a vyžaduje po ÚZSVM, aby zajistil využívání objektu dle kolaudace (!). Necítím jako férové obviňovat nyní stavební úřad a jeho úředníky z nějaké předpojatosti či z toho, že se nechají ovlivňovat. To mají vědomě překračovat zákon?

Souhlasím s vámi, že stát nevyužívá svůj majetek hospodárně. A ostraha této budovy byla jistě drahá (tuším, že cca 250 tis/měsíc). Ale stát začal tuto ostrahu platit až po tom, co se do té budovy squatteři nabourali. Argument, že vlastně „Klinika“ šetří státu peníze na ostrahu před „Klinikou“ samotnou, je minimálně úsměvný.

Podle mých informací (které jsou dohledatelné na www.praha3.cz) paní starostka již před několika lety požadovala vyřešení situace okolo této budovy. Bohužel státní instituce pracují značně pomalu, což se právě třeba na technickém stavu prázdné budovy musí projevit.

Mne, na rozdíl od vás, napadá využití této nemovitosti: co třeba opět sem vrátit praktické lékaře. V nejbližším okolí již žádná ordinace praktického lékaře není a lidé musejí dojíždět tramvají. Nebo třeba hospic pro občany Prahy 3, aby mohli v klidu dožít v prostředí, kde celý život žili. Atd.

Můžeme polemizovat o tom, jestli je v pořádku porušovat zákony, které se vám nelíbí. Myslím, že pokud se jedná o zákony, které chrání zdraví a bezpečnost lidí, ať již v nějaké provozovně pracující, nebo její návštěvníky, pak porušování v pořádku není. Sám jste při návštěvě „Kliniky“ mohl vidět, že některé práce tam nebyly udělány odborníky s příslušnými oprávněními a tudíž např. elektroinstalace může být nebezpečná. Nevím, jestli mají revize, nevím, jak by se řešila situace, kdyby se tam někomu něco stalo. Zastupitelka Ž(n)S JUDr. Zachariášová prohlásila (opět na výše uvedeném zastupitelstvu), že „Klinika“ funguje na jiné bázi. Z tohoto důvodu snad nemusí dodržovat zákony? To by byla urážka všech těch živnostníků, podnikatelů i občanů, kteří právě zákony (i ty, které se jim nelíbí) dodržovat musí.

Děkuji vám, že jste nechtěl srovnávat dobu okupace s dnešní dobou. Již chápu, co jste chtěl vyjádřit. Pokud dojde k revoluci a anarchisté zvrátí dnešní řád, tak určitě budou dnešní „Klinikáři“ označeni za hrdiny a bojovníky a budou po nich pojmenovávány ulice.

Také se shodneme na tom, že extremismus v jakékoli podobně je špatný a nežádoucí a jako takový je pouze jeden, jedno, jestli je nazýván levicový či pravicový.

Samozřejmě má každý právo říci či hlásat svůj názor. To, že náš stát toto ctí, je právě „Klinika“ výborným příkladem. Stát pronajal budovu anarchistům a squatterům i přesto, že anarchismus právě proti státu bojuje.

Situaci z posledních dvou dnů nemá cenu rozebírat. Bohužel se ukázalo, že lidé z „Kliniky“ se rozhodli nelegálně okupovat dům. Nedodrželi smlouvu se státem. Myslím, že si tím v očích mnoha občanů uškodili.

Pane doktore, přeji vám krásný víkend. A těm sousedům, kteří bydlí v okolí „Kliniky“, to, aby se celá situace vyřešila co nejklidněji.

Filip Stome

PS. To jsou ale dlouhé příspěvky, co? Ani bych se nedivil, kdyby to už nikdo nečetl. Kauza kolem „Kliniky“ je ale natolik zamotaná, že to nejde vysvětlovat ve zkratce, tak se omlouvám.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Jistěže levicový

3.3.2016 18:34 vložil krulec

Pane Sunegho,
my vnímáme extremismus na vlastní oči a kůži.
Extremisté s napojením na Kliniku nám zapálili v loňském roce 5 vozidel, posílají mi z anarchistických serverů riseup.net výhrůžné emaily, včetně cílení na moji rodinu. Za poslední 2 měsíce nám nahlásili 26 bombových útoků.
Zřejmě vám to přijde v regulích normálu, nám tedy ani náhodou.
Nenecháme šikanovat naší společnost, naše zaměstnance a naše hosty.
Každopádně vizitka parádní - Cizinci nám odjíždějí z hostelu, že v ČR není bezpečno.
To je práce skupin anarchistů a levicových extremistů, včetně aktivit Kliniky.
V případě, že tyto zcela hmatatelné události obhajujete, tak se ani nedivíme z jakého důvodu vystupují aktivisté tak suverénně.
Děkuji
Krulec
Restaurace Řízkárna
U Klikovky 10
Praha 5


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Jistěže levicový

3.3.2016 21:17 vložil sunegha

Dobrý den pane Kruleci

stále nerozumím tomu, z čeho dovozujete souvztažnost mezi aktivitami Kliniky a útoky na Váš majetek. Já ani vlastně nevím, čím jsou útoky na Váš majetek odůvodňovány.
Já rozhodně nechvaluji jakékoliv útoky na majetek či dokonce lidi. Každému slušnému podnikateli přeji podnikatelský úspěch i pokojný osobní život.
Stejně tak neschvaluji, aby byla proti lidem s odlišným názorem zaváděna právě pro tento názor, jakákoliv administrativní či jiná opatření. Nehájím svobodu jednání, hájím svobodu názoru.


JUDr. Tomáš Sunegha člen KDU-ČSL zvolený na kandidátce ŽnS


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jistěže levicový

5.3.2016 22:53 vložil nicname

já sám bojuji s vlastním přesvědčením zda totální svobodu slova (poznamenáváte USA, ale v USA například není zakázána propagace nacismu nebo rozhodně né ve všech státech Unie) a mezi tím, že některé extrémistické tendence se zakazují. Ale pokud tu máme, že nacismus je špatný a je zakázáno šíření a propagace nacismu stejně tak komunismu pak by se nemělo rozlišovat. Nechci nikoho osočovat podle toho co má v klinice i když hodně o něm vypovídá, ale to jak se lidé v klinice chovají je zavrženíhodné: 1) neoprávněný vstup na cizí pozemek 2) bránění v nakládání s majetkem 3) neuposlechnutí státních orgánů (police která se snažila v 2014 z kliniky lidi dostat 4) veřejný politický projev, který přímo nabádá k násilí (apropo nescházejí nebo dokonce nepodporuje klinika tu akci proti řízkárně?) atd. atd. prostě a jasně, Klinika porušila, porušuje mnoho zákonných ustanovení ale vy z nějakýho ideologickýho principu to nechcete uznat.. asi vám už totiž nezbývají jiní voliči než tato chátra


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jistěže levicový

5.3.2016 23:09 vložil Vorbel

Říká se tomu vděčnost. Lidovci by si tu ani neškrtli, tak se spojili s melouny, piráty a babišovci. Teď drží basu, aby měli zase šanci.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama