Diskuse

Názor zastupitele: Po prvním žižkovském squatterovi je v Praze 3 pojmenována i ulice

Vložit nový příspěvek

plány?

4.3.2016 15:41 vložil Jan von Běchovice

starosta za ODS -> Evropský demokrat -> STAN -> Žižkov nejen sobě -> ?

starosta schválil územní plán podle kterého developeři v Praze 3 staví jednu hrůza za druhou -> pořídil si novostavbu na Paruce -> důchodce bojuje proti developerům v Tady není developerovo -> ?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: plány?

4.3.2016 15:56 vložil Tomáš Mikeska

To je nějaký nesmysl, územní plán se schvaluje v Zastupitelstvu hl. města a tam jsem se nikdy nepohyboval. Je pravda, že jsem zachránil od developerů budovy Nákladové nádraží Žižkov.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: plány?

4.3.2016 16:59 vložil Jan von Běchovice

Krutopřísný alibismus.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: plány?

6.3.2016 21:16 vložil Jirka Ptáček

Tomáši, tohle by mě popravdě dost zajímalo. Tehdy ještě nebylo zvykem dávat zápisy na internet, takže se to těžko dohledává, ale ty jsi pamětník.
Výstavba v Praze 3 je odvislá od územního plánu z té doby. A nejde jen o to, že se z řady pozemků udělaly stavebí parcely, ale jde třeba i o výškové limity těch budov. Nekonečné debaty o výšce budov na NNŽ, Central park, Jeseniova… v podstatě se všichni developeři se logicky odvolávají na velmi benevolentní limity, které byly stanoveny před rokem 2000.
Jaká byla tehdy pozice místní radnice? Uzemní plán samozřejmě schvaluje magistrát, ale Praha 3 se k němu vyjadřuje a zpravidla jej významně ovlivňuje. Snažili jste to nějak korigovat? Praha 3 vydala souhlasné, nebo nesouhlasné stanovisko? Existoval tehdy nějaký výbor pro územní rozvoj? Kdo v něm tehdy byl? Díky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: plány?

9.3.2016 14:54 vložil F. Kolomý

Územní plán se za starosty Mikesky na radnici samozřejmě projednával. Jenže tehdy byl Mikeska ve stejné partaji jako Hurda.


Reagovat  Reagovat s citací


Vaše plány?

8.3.2016 16:20 vložil kališník

Nic jste nezachránil akorát zakonzervoval chátrající barabiznu na věčné časy a čachry po čase to bude černá díra. Oportunistická výzva tady není developerovo (navíc to není ani slovo) je spíš označení tadyjenaše království. To, že neumíte jednat z developery je ostuda a ubohost. Sedíte na radnici jenom kvůli penězům a každou nedůležitou blbost projednáváte do úmoru, aby dětem bylo na byt atd. Kde máte nové domovy důchodců nové ldn a pečovatelské domy stacionáře ty staré vypadají asi jako nákladové nádraží. Kde máte vlastní projekty na využití Náklaďáku. Nemyslím nějaká komunitní centra nebo jiné nesmysly. Podívejte se na Karlín to je tepající čtvrt ze Žižkova jste si udělali tadyjenaše království tj. špinavé bez obchodů bez zákazníků a za chvíli bez lidí tedy těch co se chtějí stěhovat do moderních nevysokých budov.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Vaše plány?

8.3.2016 20:47 vložil Radek

to jim nevysvětlíte, ta ideologická třídní nenávist vůči rozvoji a novým čtvrtím. Heslo "Tady není developerovo" ve mne vzbuzuje stejné pocity, jako "tady kulakům pšenka nepokvete".


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Vaše plány?

9.3.2016 17:25 vložil Zizkow

Ano, to je přesné. Rétorika 50 let nabarvená na fialovo. Politika ulice, křiku a urážek. Žlučovitá nenávist k čemukoli, co se liší od mého světonázoru. Kastování lidí.

V Praze 3 toto reprezentuje zejména strana zelených a několik jejích exponentů. Velká smůla pro městskou část....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: plány?

4.3.2016 18:39 vložil Radek

Už zase třídní boj proti nové výstavbě a developerství? Tak nějak po bolševicku?


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama