Názor zastupitele: Smutný příběh kempu na Pražacce

NázoryNázor zastupitele: Smutný příběh kempu na Pražacce

Kemp na Pražačce postupně vybudoval a od roku 2003 provozuje pan Renza. Radnice Prahy 3 minulý rok dosadila do vedení SaRAP, organizace spravující kemp, nového ředitele pana Bartáska. Ten se rozhodl pana Renzu z kempu odstranit, protože platí nízké nájemné. Oblíbené místo setkávání provozované s nesamozřejmým vkusem, originalitou a otevřeností se tím ocitlo v zásadním ohrožení. Aniž se Bartásek snažil o dohodu s Renzou o zvýšení nájmu, vyhlásil v březnu, těsně před zahájením letošní sezony, výběrové řízení na nového provozovatele. Porušil přitom základní zásady výběrových řízení. Nestanovil dopředu, od kdy má být kemp provozován nebo jak se vyřeší majetkové vztahy k současným stavbám. Pravidla výběru a podmínky provozování byly zcela netransparentní.

Nejvyšší nabídku podal pan Harvalík, nebyl však schopen kemp zprovoznit už letos. Bartásek proto vymyslel šalamounské řešení. Umožnil Renzovi, ve výběrku třetímu, aby kemp provozoval ještě letos (nikdo jiný by to tak rychle nesvedl), prvnímu Harvalíkovi dal v rozporu se zadávacími podmínkami odklad až napřesrok (aby se mohl připravit) a druhého uchazeče obešel úplně. Výsledek výběrka nikde nezveřejnil.
Postup v obvyklém výběrovém řízení je přece zcela jiný. Zadavatel dopředu transparentně určí podmínky soutěže, vítěz pak dostane k podpisu návrh smlouvy, pokud nepodepíše, je k podpisu vyzván druhý a pak další v pořadí.
Žižkovská radnice by se měla snažit provozovatele v měřítku Prahy dnes již unikátního místa udržet a ne přihlížet, jak je amatérskými kroky postupně a potichu vyháněn ze Žižkova. Podporujeme proto projednání okolností výběru nového provozovatele a možností zrušit výběrové řízení na zastupitelstvu. Občané už pro to sesbírali dostatek podpisů.

Kemp na Pražačce

SaRAP


Související články

Názor zastupitele: Hazard s kempem na Pražačce

Názory
Tento týden bylo vyhlášeno výběrové řízení na nového nájemce kempu na Pražačce, známého pod značkou Camp Žižkov Prague. Oblíbené místo setkávání provozované s nesamozřejmým vkusem a originalitou se tím ocitá v ohrožení. Proč městský správce pozemku odmítl se současným provozovatelem jednat o ceně a rozhodl se na prahu nové sezóny vypsat výběrové ...pokračování

Žižkovský kemp konečně otevřel. Co se vlastně dělo?

Asi máloco na Praze 3 v poslední době vyvolávalo tolik spekulací jako dění kolem kempu. Proběhlo výběrové řízení, ale oficiální zprávy o výsledku nebyly. Areál kempu měl být součástí Sletu čarodějnic, ale na poslední chvíli byl program z kempu přesunut a kemp zůstal zavřený. Veřejnost opět nevěděla proč. pokračování
reklama