Diskuse

ODS si udržela vliv na akciové společnosti Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Nová informace k Hurdovi

3.10.2011 23:13 vložil noname

Pan Hurda se vždy systematicky snažil o vytvoření image, že byl za minulého režimu de facto disident (prý pracoval jako topič, stýkal se s rockery atd.). Skutečnost je taková, že byl v 80. letech proškolen StB ve věci styku se státním tajemstvím (tj. státním tajemstvím komunistického ČSSR). Kam až sahají styky a konexe pana Hurdy? A jeho dnešní podnikání?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Nová informace k Hurdovi

13.10.2011 21:12 vložil Řeřicha Zdeněk

Zajímavé.
Pan Hurda opravdu pracoval jako topič - koncem 1980s - v Lupáčově 10.
Kde je možné si ověřit angažovanost s STB?
Děkuji.
Řeřicha


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Nová informace k Hurdovi

14.10.2011 22:17 vložil noname

Kontaktujte instituce, které mají dnes svazky StB (např. Archiv bezpečnostních složek). Jsou veřejně přístupné. StB Hurdu proškolila pro styk se státním tajemstvím. To neznamená, že byl přímo spolupracovník (agent)... Mimochodem, párkrát se ke mě doneslo, že v 80. letech nějakou dobu seděl. Nevíte o tom někde něco?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Nová informace k Hurdovi

18.10.2011 12:56 vložil Tomáš Němec (Tomův deník)

Líbí se mi, jak někdo, kdo se nazývá "noname", tady uděluje anonymní pokyny jiným. :-)))


Reagovat  Reagovat s citací


Usnesení č. 466

1.10.2011 08:35 vložil Jirka Ptáček

Vážení, přispěji do mlýna myšlenkou možná lehce naivní, ale podle mě správnou. To slavné usnesení č. 466 je obyčejná rošťárna minulého vedení radnice. Jeho jediným smyslem je, udržet se u moci o dva roky déle.
Proti usnesení se vyjadřuje vládnoucí TOP 09 i opozice. Tak proč se nepokusit o jeho revokaci? Samotná TOP 09 i Žižkov nejen sobě mají v zastupitelstvu 19 členů a to je většina. Pro TOPku by neměla být překážkou ani koaliční smlouva s ODS, jelikož ta se o tomto bodě vůbec nezmiňuje. Pokusit se o to je podle mě jediná čistá cesta.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Usnesení č. 466

1.10.2011 10:05 vložil Iont

Odkaz na usnesení Zastupitelstva MČ Praha 3 č. 466: http://www.praha3.cz/volene-organy/zastupitelstvo/usneseni/x2010/cerven/z-2010-466.html


Reagovat  Reagovat s citací


Výstižné

21.9.2011 21:55 vložil Kardinál

Velmi výstižný článek. Díky. Docela by mě zajímalo jak svou pozici hodnotí sami lidé z TOP 09.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Výstižné

22.9.2011 22:26 vložil Simeon Popov

Doporučuji Vaši pozornosti usnesení ZMČ č. 466 ze dne 28.6.2010 (je k nalezení na http://www.praha3.cz/volene-organy/zastupitelstvo/usneseni/x2010/cerven/z-2010-466.html ). O závaznosti usnesení psát asi nemusím. Dále uvádím, že ne všechny změny jsou již zapsány v obchodním rejstříku a k personálním změnám dochází průběžně do 30.9.2011 (v evidenci rejstříkového soudu se objeví vše definitivně do cca 30 dnů od 30.9.2011), takže článek kolegy Mgr. Ruta je předčasný. Celkem zástupců z TOP09 by mělo být v a.s. zastoupeno deset. Závěry o ovládaném a ovládajícím dělat nebudu. Pouze pro doplnění článku.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Výstižné

23.9.2011 08:47 vložil Kardinál

Především děkuji za reakci pane Popove!
Co se týče Vámi odkazovaného usnesení, je to zajímavé, ale na druhou stranu - s kým jste se spojili, toho teď máte. Pan Rut má pravdu v tom, že jste si měli dát obsazení A.S. (tedy i revokaci uvedeného usnesení) do koaliční smlouvy.
Jinak mi článek pana Ruta předčasný nepřipadá. Je prostě odrazem toho, že koalice se o těchto věcech na veřejnosti příliš nezmiňuje. Proto je běžný občan vděčen opozici, že takové téma vůbec otevře. Pokud se nepletu, tak jste předsedou redakční rady RN. O tom byste měli psát... a nečekat na opozici.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Výstižné

23.9.2011 10:09 vložil Simeon Popov

Dobrý den, pouze na doplnění, o tom jsem samozřejmě psal. Článek najdete v č. 9/2011 Radničních novin MČ Praha 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Výstižné

23.9.2011 11:39 vložil Kardinál

Dobrý den,
Váš článek jsem si přečetl. Moc jsem se z něj nedozvěděl. Podle mě si s Vámi ODS pěkně hraje.

A také by mě zajímalo, proč v žádné A.S. nefiguruje nikdo z Žižkov nejen sobě?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

23.9.2011 14:06 vložil Simeon Popov

V létě 2012 se bude konat řádné jmenování do orgánů a.s., zcela v souladu s usnesením ZMČ Praha 3 č. 466. Zde Ž(n)S bude samozřejmě nabídnuta možnost jmenovat své zástupce. O tom bylo sdružení Ž(n)S samozřejmě informováno.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

25.9.2011 00:52 vložil ded

Opět lžete. Samozřejmě, že nic takového řečeno Ž(n)S nebylo.

Sestavy orgánů a.s. odpovídaly personálně vzniku velké koalice v roce 2002. Od té doby byla situace politicky i mocensky neměnná. V a.s. vládla ODS společně s ČSSD a tu členku KSČM tam měli a mají jenom pro argumentaci, že tam mají i opozici. Po roce, opakuji znovu po ROCE, od voleb které jste vyhráli, se vám podařilo alespoň se do vedení a.s. dostat. To je katastrofa a bohužel to jenom potvrzuje, že jste o komunální politice na Praze 3 skoro nic nevěděli. Ani teď nedokážete kontrolovat finanční toky skrze akciovky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

27.9.2011 09:15 vložil Matěj Stropnický

Milý pane Popove,
nevím, proč bych tomuto Vašemu tvrzení měl po roční zkušenosti s koalicí TOP 09 - ODS věřit. Na dnešním zastupitelstvu měla být schvalována novelizovaná pravidla privatizace - avízoval jste to Vy i paní starostka - a také není nic.
A především: podejte nám prosím jediný relevantní důvod, proč TOP 09 bylo možné do statutárních orgánů kooptovat a ŽNS nikoliv, zvlášť když tam například sedí na dvou místech pan Plíva z ČSSD, který už členem zastupitelstva vůbec není. Koho tedy reprezentuje?
S pozdravem
Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

27.9.2011 21:31 vložil Simeon Popov

Pane kolego Stropnický,
dovolil bych si Vás zdvořile požádat, než začnete cokoli psát, ověřte si všechny informace, které jsou dostupné, zejména z veřejných zdrojů, pomůžu Vám, např. www.justice.cz a www.praha3.cz. Z těchto portálů zjistíte časovou souslednost a hlavně proč. Naučte se pracovat s fakty, jinak zůstáváte pouze v rovině dojmů, a to je škoda. Na otázku privatizace jste dnes dostal na zasedání ZMČ Praha 3 odpověď od pana Tomáše Kalouska. Hezký den přeji !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

28.9.2011 12:11 vložil Matěj Stropnický

Milý pane Popove, děkuji za cenné rady, nicméně věc se má stále tak, že místa pro ŽNS jsou "slíbena" (v uvozovokách, protože jste je slíbil jen Vy, nikoli celá koalice), kdežto ostatní strany zastupitelstva tedy ODS, TOP 09, ČSSD a KSČM zástupce mají. Usnesení, které zmiňuje Ondřej Rut šlo revokovat a statutární orgány obměnit spravedlivě, tak daleko ale spravedlivý boj TOP 09 nešel, docela vám stačilo, že jste se do statutárních orgánů dostali vy. S pozdravem Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

28.9.2011 12:47 vložil Simeon Popov

Pane kolego, snad neočekáváte, že bojovat budu i za Ž(n)S. Bojuji za to, aby v a.s. byla i opozice (na tom ale je shoda snad mezi všemi, takže to ani boj není), kdo však nakonec jmenovitě v a.s. za Ž(n)S bude je zcela na Vás. To jsem Vám už říkal. Zdvořile bych Vás požádal, nepředjímejte co mi (nám) stačí nebo nestačí. Sám dobře víte, že já jsem ochoten kdykoli konstruktivně jednat a diskutovat. A ano, jsem jeden z 11, resp. z 20. Stále se ovšem domnívám, že politika má nějaký řád, pravidla, které je nutné dodržovat a pokud s něčím nebudu kategoricky souhlasit, pak budu jednat dle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Děkuji !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

27.9.2011 22:25 vložil Ondřej Rut (SZ)

Domnívám se pane Popove, že si smysl usnesení ZMČ č. 466 vykládáte špatně. Pro úplnost budu z usnesení citovat. Zastupitelstvo v něm ukládá Radě "při rozhodování o personálním obsazování výkonných i kontrolních orgánů společností, kde je obec akcionářem, zajišťovat při výkonu práv akcionáře-společníka dodržování záměru rotace členů z řad členů zastupitelstva vždy po dvou letech od voleb do zastupitelstva obce." Toto usnesení bylo přijato 4 měsíce před komunálními volbami a ODS si jím chtěla zajistit, aby její zástupci nebyli ihned po prohraných volbách z akciovek vyhnáni. Podle usnesení by totiž mělo dojít k obměně ve všech akciovkách až po dvou letech od voleb do zastupitelstva obce, nikoli po dvou letech od zvolení předchozích členů představenstev a dozorčích rad. Vyplývá to jednak z logiky usnesení i ze smyslu samotného jednání, jehož jsem měl tu čest být v červnu 2010 účasten. Pokud tedy Rada MČ nyní obměnila některé členy, pak v rozporu s tímto usnesením zastupitelstva. Těším se nicméně, že v létě 2012 bude některý člen klubu ŽNS jmenován a nezůstane jen u "nabídnutí možnosti".


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

27.9.2011 23:10 vložil Simeon Popov

Vážený pane Rute, evidentně ani Vy nemáte správné informace. Rada MČ Prahy 3 v a.s., kde je přímo akcionářem, neobměnila v rozporu s usnesením ZMČ Prahy 3 některé členy. I Vám pomůžu, nikdo nebyl odvolán a nikdo nezemřel. Podívejte se na obchodní zákoník, snad Vás něco napadne. Taky přeji pěkný den !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

28.9.2011 16:55 vložil Kardinál

Vážení, prosím pomozte mi to jako neznalému člověku pochopit. ODS si před volebním koncem minulého volebního období schválila usnesení, které de facto brání na dlouhou dobu dopředu výměně dozorčích orgánů obecních A.S. TOP 09 se však v rozporu s tímto usnesením podařilo své lidi dosadit, ale zájem opozičních zastupitelů odmítá s odvoláním právě na toto usnesení. Platí to tedy, nebo ne?
Současně vládnoucí TOP 09 i stávající opozice deklaruje svůj nesouhlas s tímto usnesením, ale přitom se jej nikdo nesnaží revokovat.

A pak jeden osobní postřeh na Pana Popova – já si velmi vážím Vaší ochoty komunikovat s občany. Problémem však je, že člověk nikdy neví, kdy mluvíte sám za sebe a kdy tlumočíte názor TOP 09. Navíc zastupitelský klub TOP 09 jako celek s veřejností příliš nekomunikuje.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

29.9.2011 17:06 vložil XOOR

Ja vam to prelozim.
Jiste vam to potvrdi nekdo s detailnejsim vhledem do cele pomerne dlouho se tahnouci zalezitosti, ale je to proste tak, ze ODS pod tlakem nakonec DOBROVOLNE, (pokud to tak lze definovat) a bez ohledu na ono predvolebni usneseni uvolnila nektera kresla v akciovkach.
Ja nestudoval presne zneni celeho usneseni, ale moznost dobrovolneho odstoupeni z funkce zcela jiste nijak neomezuje. Na druhou stranu je natolik dusledne, byt podle nekolika detailu site horkou jehlou, ze jeho revokace ci jina forma pokusu o zmenu z pozice sily je krajne nepravdepodobna - bylo by to velice narocne s hodne nejistym vysledkem.
Je asi pochopitelne, ze ta kresla obsadi ten, kdo tento tlak za timto ucelem vyvijel.
Jednani jsou stale vedena, a pokud vim jeste nejaky cas budou vedena, takze - at si myslite ze vite cokoliv, pravdepodobne uz je to stara nebo zastaravajici zalezitost.
Nebojte se ze to spi.
Akciovky jsou jednim z dulezitych temat na Praze3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

30.9.2011 10:30 vložil Simeon Popov

Vážený "Kardinále" !
Primárně bych ocenil, kdybych znal Vaše skutečné jméno a nikoli nick, jelikož mi to evokuje, že jste zde nastrčená osoba za účelem provokace nebo osoba, která se bojí svých názorů a reakcí na ně.
Opakuji a budu do té doby než to všichni zde pochopí, že TOP09 souhlasí a podporuje myšlenku zastoupení opozice v orgánech a.s. !
Pokud chcete změnit usnesení, tak se prosím nejdříve informujte kdo všechno byl PRO toto usnesení dne 28.6.2010 a pak zhodnoťte pravděpodobnost úspěchu revokace. Vše co Vám píši ovšem lze zjistit z veřejně přístupných zdrojů.
Pan Rut píše, že se mýlím, musím říci, že jsem z jeho výroku nešťastný, jelikož si nedal ani tu námahu, že by si nechal udělat právní rozbor jmenovaného usnesení, aby nalezl právní jistotu svého tvrzení, a to je problém Ž(n)S, resp. Strany zelených P3, často se řídí emocemi bez faktického podkladu. Jde teda pouze o výkřiky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Výstižné

30.9.2011 17:24 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Děkuji diskutujícímu pod nickem Xoor i Vám pane Popove, že jste mi to vysvětlili.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Výstižné

30.9.2011 21:42 vložil XOOR

Jmenuji se Jaroslav Štěpán a jsem členem TOP09 Praha3, pokud by to někdo potřeboval vědět. Nick používám z důvodu loginu - kauza3.cz to jinak neumožňuje a jsem přiznám se líný to celé vždycky vypisovat.
Jen si neodpustím takovou - možná provokativní, ale po přečtení mnoha příspěvků na kauza3.cz myslím zcela na místě - poznámku, proč se k celé záležitosti nevyjádřili fundovaní "léta v komunální a opoziční politice" kovaní skoroprofesionálové, kteří to mají celé zmáknuté a v malíku, a nechají takové poměrně banální (protože z veřejných zdrojů dohledatelné) vysvětlení na amatérech z TOP09?
:)
No nic, to byl jen takovy rýpanec, abych zapadl do zdejšího kolektivu - doposavad jsem si jen četl - a dospěl jsem k závěru, že je to povinný místní folkór.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 11:01 vložil bez iluze

Takže máte po roce od vyhraných voleb alespoň přístup k informacím samozřejmě bez možnosti jakkoliv ovlivňovat chod zmíněných a.s.. Přijde Vám to normální?

Výše je zmíněno, že jsou akciovky jedno z důležitých témat na Praze 3. Proč jste nepodmínili změnu ve vedení společností jako součást koaliční smlouvy?

Celé to budí dojem, že jste jako TOP 09 neměli o nějakých akciovkách ani páru a podle toho vaše politika vypadá. Lupáčovka je tunel na peníze MČ Praha 3 i díky vám. Bohužel.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 14:20 vložil XOOR

Dekuji za vysvetleni, sam jsem v tom nemel tak uplne jasno.
:)
Az budete mit neco skutecne konstruktivniho k debate, dejte vedet.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 14:44 vložil Bez iluze

Díky členství v dozorčích orgánech a.s. máte přístup ke smlouvám, které stanovují čerpání peněz MČ Praha 3 na projekty Lupáčovka, i když rozdělené záměrně na mnoho částí, aby je nebylo možné kontrolovat. Zveřejněte. Buďte tranpsaretní! Předejte smlouvy Oživení.

Vy debatovat ani nechcete. Chcete se jen plácat po ramenou s panem Popovem, jak tu politiku děláte na Praze 3 dobře. Peníze MČ dál tečou skrze akciovky ven, o zápisech z komisí a výborů si můžeme nechat jen zdát, před přijetím pravidel privatizace utíkáte a komisi raději ani nesvoláváte. Možná čekáte, až vám ty pravidla skutečně předá koalice Žižkov nejen sobě.

Zatím ten boj s korupcí na Praze 3 prohráváte. Na druhou stranu si vás lidi zvolili a mají vás tam. Když to chtějí, mají to mít.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 14:44 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Pane XOORe, jednak musím Vás i pana Popova ocenit, že se s námi smrtelníky bavíte. ODS se na to nikdy nezmohla. A současně musím vyzdvihnout to, co navrhuje pan Stropnický. Jeho nabídka je hozenou rukavicí – to je přeci konstruktivní více, než dost, ne?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 16:19 vložil XOOR

Ano, ten navrh je ve svem principu konstruktivni, ale uz nerika jak to udelat.
Jedna vec je rict "chci to a to, nejlepe predevcirem" a druha vec je toho skutecne dosahnout, alespon pozitri. Ale tohle je pomerne typicky pristup zde na webu - vim toho pulku, ale presne vim co s tim. S tim se bohuzel neda nic delat, jen to celkem zbytecne komplikuje diskusi. Viz ta vymena lidi v akciovkach - pri trose namahy se da celkem snadno vydedukovat z verejne pristupnych dokladu jediny mozny zpusob jak to udelat, ale ne - ono je mnohem efektivnejsi zacit se ohanet hromadou otazniku za expresivnimi vetami typu "jaktoze TOP09 a my ne" nebo "se spolu dohodli" a celkem nepokryte naznacovat nejakou levarnu.
To je holt zpusob opozice.

Zpet k puvodnimu tematu - budte ubezpecen, ze jakmile se k podobnym zalezitostem dostanu, tak pokud to nebude v rozporu s necim dalsim, budu trvat na zverejneni. Nevidim duvod proc to komusi predavat, kdyz je to (jako kazda smlouva s verejnou instituci) verejna zalezitost a jako takova by mela viset na webu radnice - zadavaci dokumentace, vyberove rizeni, vysledky vyberove komise, smlouva.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 17:16 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Tak teď Vám nerozumím. Prostě se zvednout, navrhnout revokaci a hlasovat. Chcete to změnit, opozice Vám nabízí pomoc a dohromady je Vás více jak půlka. Kde je problém?

Možná je to jak říkáte a opravdá vím jen "půlku". Ale jsem pozorný čtenář a rád si to nechám vysvětlit. Bohužel však ten kdo ví víc, tak se o tom příliš nešíří.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 17:26 vložil Bez iluze

Stačí se dohodnout s Žižkov nejen sobě, vyvolat hlasování a revokovat dřívější usnesení.

Stačilo si dát jako podmínku pro vznik koalice s ODS totální obměnu vedení akciovek. Vzhledem k naivitě členů TOP 09 zcela neprůchodné. Bohužel jste neznali politické poměry v Praze 3 a až po vzniku koalice jste zjistili co se děje.To už bylo na změnu v akciovkách pozdě. ODS si s vámi pohrála jak kočka s myší a teď se vám to nelíbí. To se dá pochopit, protože nikdo nechce vypadat jako blb. Každopádně to, že se vám AŽ po roce vůbec podařilo dostat dovnitř akciovek o něčem svědčí. Bohužel o ničem dobrém pro TOP 09. Ještě teď jste naivní.

Ble, ble, ble. Ty informace měly být dávno zvěřejňovány. Smlouvy jsou záměrně "uschovávány" pod křídla akciovek, kde prý podléhají obchodnímu tajemství. Po celou dobu se snažila Strana zelených a Žižkov nejen sobě k informacím dostat, ale kde nic tu nic. ODS s ČSSD si dál jede svoje kšefty vám přímo pod rukama.
Teď se k informacím o smlouvách týkajících se Lupáčovky snaží dostat občanské sdružení Oživení. Taky z velké části marně.

Ohledně zveřejňování na webu. To je krásná myšlenka, ale jenom podtrhuje vaší naivitu. Na tom webu nejsou ani teď zobrazovány zápisy z výborů a komisí. Zápisy ze zastupitelstva jsou tam poslední 3 a před rokem 2011 vůbec nic.

Zadržování informací, to je to, co se aktivně praktikuje na webu MČ Praha 3.Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

4.10.2011 14:20 vložil XOOR

Ano, mate naproprostou pravdu - vubec jsme netusili co se v akciovkach deje.
Asi proto je mame ve volebnim programu jako samostatny bod zcela omylem.
Nebyl jsem u koalicniho vyjednavani, ale nemyslim si, ze by jediny bod byl tak fatalni, ze by s nim stalo a padalo vsechno ostatni.
Obzvlast, kdyz uvazim alternativy.
Jen si prskejte dal, sice nevim kdo jste, ale nez s takovymi tak radsi (naivne) s ODS... :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

4.10.2011 14:45 vložil Bez iluze

Tím je asi řečeno vše. Hezkou cestu s ODS. Doufám, že ti voliči, kteří si tolik přáli změnu v Praze 3 budou brát vyjadřování členů TOP 09 na zřetel i při rozhodování v příštích volbách. Kdo volí TOP 09, volí ODS.

Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

4.10.2011 14:59 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Nezlobte se na mě, ale teď jste docela dobře prezentoval jeden ze základních problémů české politiky. To je samé MY - VY - S NIMI - PROTI VÁM... V parlamentu se pravidelně střídá pravice s levicí, takže většina reformních snah nepřežije více jak jedno volební období. Schází snaha o všeobecnou shodu.

Z mého pohledu by bylo daleko více kulturní, kdyby se opozici neupíralo právo kontroly a vzhledem k tomu, že mají podporu významné části obyvatelstva, tak by si zasloužili i své slovo. To se v Praze 3 nedělo a bohužel i nadále neděje a jeden na druhého jen pokřikujete. Přitom politici přicházejí a zase odcházejí, jen ty seky po nich zůstávají.


Reagovat  Reagovat s citací


Výstižné

4.10.2011 19:59 vložil Simeon Popov

Ještě jednou dobrý den pane "Kardinále",
souhlasím s Vámi, já osobně jsem veřejně tvrdil a budu tvrdit, že je nutné řešit problémy prací, hledáním řešení, děláním rozumných kompromisů, věcným diskutováním apod., a to vše společně, bez rozdílu na stranickou příslušnost, jelikož vždy jde o lidi (v případě, že se něco vyjednává) a vše by se mělo dělat pro lidi. V určitých případech je nutné hledat společnou řeč, opustit populismus, ješitnost, zbavit se předsudků a přílišné podezíravosti. Samozřejmě budou vždy mezi lidmi, politickými stranami rozdíly, minimálně v tom jakými prostředky určitý cíl dosáhnout, ale směr by snad měl být vždy stejný.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 11:08 vložil Bez iluze

Pravděpodobnost úspěchu revokace?

TOP 09 + Sdružení KDU-ČSL, SZ, NK = 19
ODS + ČSSD + KSČM = 17

Teď je spíše otázka na TOP 09, proč už nebylo revokováno?
Ale na to se panu Popovovi asi nebude chtít odpovídat.

Že by měl Hurda na část TOP 09 větší vliv než její vedení?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 11:34 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den,

děkuji přispěvateli "Bez iluze", že nám to sem vypočítal na hlasy. Těch 19 hlasů TOP 09 + ŽNS je rozložitelných na 11 TOP 09 a 8 ŽNS. Já mohu za ŽNS velmi zodpovědně říct, že našich 8 hlasů pro revokaci onoho usnesení je. Můžete, pane Popove, věc projednat v TOP 09? Totiž abychom věděli zcela jasně, kde věc vázne. Máme teď tři měsíce na přípravu obměny, ta může následovat ihned po prosincovém zastupitelstvu. Když budeme připraveni dřív, můžeme svolat zastupitelstvo i dřív.

Zdraví Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 22:06 vložil Simeon Popov

Vážený pane kolego Stropnický,
znáte moje názory, mluvili jsme spolu několikrát a budeme spolu určitě ještě mluvit. Jak tady čtu některé příspěvky, tak se sám sebe ptám, proč mně (nám TOP09) je adresována výzva k dalším změnám v a.s. ? Na jednu stranu jsme Ti zlý, stejně jako ODS (přestává se nám věřit) a na druhou stranu bysme spolu dali oněch 19 hlasů. Může nastat i scénář, že bude někdo z TOP09 nebo Ž(n)S v den zasedání zastupitelstva chybět a co pak ? Promiňte, ale to by bylo jednání uličníka a ne smluvního partnera. Jestli si takto představujete fungování dohod, tak děkuji, za mně NE ! Neustále se zde píše a na veřejnosti se hlásá, že dochází ke korupci a k zpronevěře veřejných financí v a.s., pokud máte o tom důkazy (adresováno pisateli "bez iluze"), požádal bych, aby důkazy byly předloženy-doručeny orgánům činným v trestním řízení, jinak jde pouze o prázdná slova ! Na závěr pouze, změny je nutné dělat s rozvahou a promyšleně !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 21:39 vložil Simeon Popov

Zdravím, zase někdo předjímá a tak trochu provokuje, anonymně ?! Že ? Musím říci, že počítat umím taky, ale děkuji ! Vidím, že někdo není spokojen s tím jak to po volbách dopadlo (spojení TOP09 a ODS), bohužel není všechno v životě tak jak bychom si přáli a rovněž nelze všem vyhovět. Já osobně zatím důvod k revokaci usnesení nevidím. S koaličním partnerem jsem se dohodli a dohoda se zatím plní. Zde se tvrdí, že nemáme většinu v a.s. a tím jsme v jednáních prohráli. To však není pravda ! Ten kdo to tvrdí asi nikdy nevyjednával a teď nemyslím případy kdy si jde do autobazaru koupit ojetinu a usmlouvá slevu 5% z ceny a má pocit jak na prodejce vyzrál. Ovládnutí a.s. není cílem TOP09. Pokud mám mluvit za sebe, já jsem ochoten a schopen na svoje ramena převzít jen tolik odpovědnosti, kolik unesu. Nejsem sběratel funkcí a nemyslím si, že by MČ Praha 3 prospělo kdybych já nebo kdokoli z TOP09 byl zastoupený 3krát v orgánech a.s. Nemyslíte ? Proč agitujete, aby TOP09 nebo dokonce spolu se Ž(n)S ovládli tyto obchodní společnosti ? Změny lze přeci dělat i dohodou. A jak jsem již psal dříve, k dalším změnám může dojít v létě 2012. A ještě stručná poznámka, ke změnám v a.s. došlo 18.5. 2011 a 18.7.2011, tedy nikoli po roce...rok tomu bude 26.10.2011 !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

3.10.2011 22:20 vložil Karel

To je ale bojovník ten Pimeon Sopov! Už se to nedá ani číst! Lidé jako jso Zdenda Lochmanů, Kozaplíková, Graciesová, Kmotr Pavel H., a další vymetení politici jsou pro ostudu Prahy 3. Pašalíci pro modrou skupinu rádoby odborníků to stačí! Ven a co nejdříve vy podvodníci bez vzdělání!
Simeone, opravdu jsi vyrostl pod vlivem a sdílením zkušeností pH! Kmotr má hodně přátel, navíc je nyní v představenstvu nebo vdozorčí radě Dopravního podniku- byl odejit z Pražské plynárenské. Ale přece to nese i na Žižkově!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

4.10.2011 09:05 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Poslyšte, nechcete někdy psát drobet k věci? Ať je pan Popov jakýkoliv, tak se pod své příspěvky podepisuje a snaží se komunikovat. Na tykačku mu tu nadávat je dost buranské.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výstižné

4.10.2011 08:58 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Poslyšte, Vy si už také nevidíte do úst. Nejprve se odvoláváte na počty při případné revokaci (viz. Váš příspěvek z 30.9.2011 10:30). Když Vám to někdo spočítá, tak zase píšete, že to ani měnit nechcete, jelikož nejste sběratel funkcí.
Politika Prahy 3 se prostě dělá ve zmíněných A.S. To že je opozici nemůže kontrolovat je chyba a dokud jim to nebude umožněno, mají právo křičet, že je to celé podezřelé.


Reagovat  Reagovat s citací


Výstižné

4.10.2011 19:39 vložil Simeon Popov

Vážený pane "Kardinále",
musím se přiznat, že tak trochu nechápu ?! Určitě jsem dne 30.9. v 10:30h nepsal, že chci něco revokovat. Prosím přečtete si můj příspěvek ještě jednou. Možná jste si spletl autora, nemyslel jste náhodou pana Bc. Stropnického ? A opakuji asi po třetí, opozice je zastoupená v a.s. a do budoucna bude a možná i více ! A dovolím se Vás zeptat na Váš názor, popř. těch co nejvíce křičí, kolik členů opozice v a.s. orgánech je dost, resp. kdo tam má být (jmenovitě), aby byla opozice spokojena ? Děkuji za upřimnost !


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Výstižné

4.10.2011 22:10 vložil chk

Já sice kardinál nejsem, dokonce ani člen opozice - jsem pouze řadový, politicky neangažovaný občan Prahy 3. A jestli bych se k problému mohl z této pozice vyjádřit, tak určitě by v jakékoli a.s. mající něco společného s městskou částí neměly figurovat jména jako Lochman, Hurda nebo Kozumplíková.
Přiznám se, že o těchto akciovkách jakožto běžný občan vlastně ani nemám šanci získat příliš mnoho informací a prohledávat rejstřík za účelem zjištění výskytu těchto jmen se mi nechce. Někde jsem je však v nějakém přehledu zahlédl, a jestli onen přehled byl stále aktuální, tak z toho opravdu radost nemám.
Jinak jestli tou "opozicí zastoupenou v představenstvu" oněch a.s. myslíte tu jednu jedinou komunistickou zastupitelku, tak to můj smutek ještě zvětšuje, pane Popove.
P.S. To, že tato jména jsou pouze z jisté nejmenované politické strany vůbec nesouvisí s mou politickou orientací, ale s nepěknými zkušenostmi právě s těmito konkrétními lidmi.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Výstižné

4.10.2011 22:27 vložil Simeon Popov

No, pokud vidíte pouze rudě, pak je to špatné, avšak kolega Rut ze Ž(n)S Vám graficky i textem přiblížil počet a složení členů orgánů a.s.. Prosím, podívejte se lépe.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Výstižné

5.10.2011 10:46 vložil chk

Rudě vidím puze tehdy, když v zodpovědných orgánech jsou komunisté místo demokratické opozice, pane Popove. Přičemž ČSSD za opozici příliš nepovažuji, poněvadž v těch kšeftících s ODS jela docela dlouho.
Ale ke konkrétním jménům:
V přehledu pana Ruta vidím jak jména, která jsem zmiňoval výše (Lochman, Hurda, Kozumplíková), která rozhodně patří lidem, kterým bych nesvěřil ani třídní pokladničku v dobách mé povinné školní docházky, tak i jména Gruber, Císař, což sice nejsou politici, ale drzí gauneři nejhrubšího kalibru. Pak tam vidím tu komunistku Hronovou (to si opravdu nedovedu vysvětlit) a za ČSSD Kuciána, který mou důvěru také příliš nemá.
Takže, pane Popove, připadá Vám, že tito lidé do podobných orgánů opravdu patří? Mají důvěru vaší politické strany na Praze 3? Opravdu.......? :-/


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Výstižné

19.10.2011 11:10 vložil chk

Doufal jsem, pane Popove, že mi nějak vysvětlíte to "rudé vidění". Přiznám se, že jsem tento termín vůbec nepochopil.
Jinak svůj názor na lidi zastupující Prahu 3 v různých společnostech jsem napsal snad dost jasně, teď by mě zýajímal názor Váš.....


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Výstižné

5.10.2011 13:21 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Dobrý den,
v tom příspěvku, který jsem zmiňoval, jste se odvolával na nereálnost revokace. Nikoliv na to, že dané usnesení revokovat nechcete, resp. že s ním v zásadě souhlasíte.
Tedy revokace reálná je - aby bylo jasno.

Jinak k Vašemu dotazu. Podle mě by stačilo, kdyby ŽNS (která je významnou součástí zastupitelstva) měla alespoň jednoho zástupce v každé A.S. To by jí možná neumožnilo věci měnit, ale byla by umožněna alespoň kontrola. Vemte si, že i KSČM, která má jedinou zastupitelku se v dozorčích orgánech vyskytuje a ŽNS, která tvoří bezmála čtvrtinu zastupitelstva je systematicky vyšachovávána.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama