Diskuse

PhDr. Matěj Stropnický, SZ: Co se stalo pod věží

Vložit nový příspěvek

defenestrace odpovědné osoby na Praze 3

12.2.2014 15:47 vložil Jiří Kadeřábek

Dnes jsem viděl Mahlerovy sady v plné kráse - devastace parku, buranství prvního řádu. Minigolf, zasahující až téměř do židovského hřbitova? Výsměch, nehoráznost. Přes všechny omílané, ačkoliv zřejmě pádné, argumenty (soukromý pozemek, pochybení bývalého vedení radnice atd.) by to jistě mělo stát místo odpovědnou osobu na Praze 3. Když už tato nebyla občany přímo defenestrována...


Reagovat  Reagovat s citací


pohled i z jiné strany

3.12.2013 19:18 vložil Ivča

Také chodíme okolo a nejsme z toho nijak nadšeni. Nejhorší je, že lze vůbec nějak "šikovně" zařídit, aby nerozhodovali občané Prahy 3 o tom, co bude v ZELENI, TEDY V PARKU!!! Ale na druhou stranu nás šokuje, že téměř všude jsou na prvním místě stesky na to, kam budou chodit pejskaři. Děti a ostatní jsou až na druhém místě. Vychovávali jsme na Žižkově své děti. V tomto parku jsme byli dvakrát, i když to tam máme 2 minuty. Poprvé a naposled kopnout s klukem do míče, přinesli jsme domů míč plný výkalů. Podruhé s knížkou, děti se rozběhly mezi pejsky a přinesly si domů výkaly na botech. O výkalech v drátech dětského kola z ulic Žižkova ani nemluvě. Od té doby jsme do tohoto parku už nikdy trávit čas v "zeleni" nešli. A určitě nejsme sami. Já závidím i těm pár maminám, že si mohou sednout na ohrazeném plácku na lavičku a dát děcko na deku, nebo ho pustit na trávu. I když si musí dát limču nebo kafe. Třeba si i ten minigolf někdo přijde zahrát, kdo do parku jinak už roky nevkročil. Druhá věc je, jak to bude vypadat, až to bude hotové. Asi nic moc, není to opravdu ideální místo na minigolf. Bohužel jediná zeleň, která je na Žižkově opravdu hezká a zelená, je ta ohrazená a hlídaná. Je mi líto, já si nemyslím, že pravý genius loci Žižkova jsou špinavé a pokaděné parky a ulice


Reagovat  Reagovat s citací


Re: pohled i z jiné strany

9.12.2013 20:26 vložil nnn

Já jsem k tomu psal taky několik příspěvků z tohoto pohledu. V každé ulici jsou psí výkaly. V parcích je to to samé. Pejskaři si myslí, že ulice a parky jsou veřejné WC. Všude psi na volno a lidem je úplně jedno, že občas obtěžují.

Mně ten minigolf nepřijde tak hrozný. Teď jsou odstraněny bariéry a uvidíme, jak to bude vypadat na jaře a v létě. Rozhodně z toho může být nejnavštěvovanější park v Praze 3. Lavičky tam jsou pořád a chodit se na ně dá.

Co jsem chodil kolem, tak nejvíce nadávali pejskaři, kteří nemohli pustit psa do parku. :-) Aby v tom nebyli pejskaři (co neuklízí) sami, tak kuřáci jsou taky pěkný čuňata. Psí výkaly a vajgly jsou mor Žižkova!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: pohled i z jiné strany

13.12.2013 10:10 vložil Martin

Pokud je možné v tomto státě zprivatizovat park, pak se není čemu divit...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: pohled i z jiné strany

13.12.2013 15:55 vložil nnn

Problém je v tom, že ten pozemek je soukromý. Park je na soukromém pozemku.
Vaše věta se dá říci i jinak. "Pokud je možné ze soukromého pozemku udělat veřejný park a tím přijít i práva, tak se není čemu divit." Jinak můžeme být samozřejmě rádi, že nemají Radiokomunikace svůj pozemek ohrazený a oplocený.

Já bych třeba chtěl, aby se otevřely vnitrobloky jednotlivých domů a byly z nich parky. To ale nedovolíte nikdo.


Reagovat  Reagovat s citací


Kdy začnete skutečně zastupovat občany?

28.11.2013 16:31 vložil Jan Fiala

Pane Stropnický, sedíte už na radnici nějakou dobu, ale já bohužel nevidím žádný efekt vaší práce.

Voliči vám vložili do rukou odpovědnost a čekají, že budete konstruktivně hájit jejich zájmy, vy ale jenom kopete kolem sebe a vydáváte jedno prohlášení za druhým, označujete všechny za neschopné a zkorumpované. To mi, promiňte, přijde na místostarostu trochu málo.

Bohužel na Praze 3 nevidím žádný výsledek vaší práce. O privatizaci ani nemluvě.

A kdo má v gesci územní rozvoj, do kterého ten minigolf spadá? Bingo - Strana Zelených!

Prosím méně teatrálních gest a více práce, jste-li jí schopen...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Kdy začnete skutečně zastupovat občany?

28.11.2013 18:19 vložil Matěj Stropnický

Vážený pane Fialo,
nevím, jak na takto nekorektně postavenou kritiku reagovat přiměřeně, tak asi takto: mám podat výčet toho, co jsme udělali? To přece ví každý čtenář Radničních novin. Jste mezi nimi? Pokud ano, víte to. Pokud jím nejste, nelze než doporučit jejich četbu, tam se o většině dozvíte.
S pozdravem,
Matěj Stropnický
P.S.: "o privatizaci ani nemluvě" - to jste myslel konkrétně jak? vždyť jsme změnili pravidla, prosadili další slevy, sestavili harmonogram (to vše bez zdržení v prodejích) a zastavili olbřímí rekonstrukce, abychom nedrancovali obecní rozpočet a nenavyšovali ceny při prodejích na nedosažitelnou výši. Přijde mi, že jste spíš volič jiné strany, který se tady "pozastavuje" poněkud účelově. Ale třeba Vám křivdím, zastavte se někdy v úředních hodinách u mne, rád Vám poreferuji o tom, co jsme za ten rok a půl udělali. A buďte zdráv!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Kdy začnete skutečně zastupovat občany?

30.11.2013 00:29 vložil Simeon Popov

Zdravím pane kolego! Musím se přiznat, že mne mírně "pobavilo" Vaše prohlášení v části o Vašem zastavení obřích rekonstrukcí, čímž jste v podstatě vlastními těly zabránili drancování obecního rozpočtu a zajistili nenavyšování cen při prodejích na nedosažitelnou výši. Pokud si dobře pamatuji zasedání ZMČ Praha 3 v březnu 2012, a pak následující události až do června 2012, tak to bylo trošičku jinak. Ale, to není podstatné ... Důležité nyní je, že nám pomůžete ve Správě majetkového portfolia Praha 3 a.s. se zajištěním financí, zajištěním zakázek a naplněním, bez jakýchkoli prodlení, harmonogramu privatizace.


Reagovat  Reagovat s citací


Mám-li tomi dobře rozumět,

28.11.2013 09:10 vložil Procházka

tak dosavadní působení pana doktora na radnici je o tom: "tu máš občane, tady máš přes držku! A pamatuj si, je to za to, že jsi mne volil"


Reagovat  Reagovat s citací


Aktivismus vs. práce

27.11.2013 16:15 vložil Kardinál

Přijde mi, že Zelení jsou specialisté na aktivismus, ale s prací mají problémy. Tedy ve stejné době, kdy „veřejnost proti minigolfu neprotestovala“, tak oba místostarostové pobíhali kolem tramvajové zastávky Biskupcova a rozdávali letáky „NE MONSTERMARKETU“. Pánové, pochopte, že již nejste aktivisté a aktivistické letáky vyměňte za skutečnou práci ve funkci, jež Vám byla voliči svěřena.

(http://www.kauza3.cz/kauza-nakladove-nadrazi/transparentem-proti-monstrmarketu.html)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Aktivismus vs. práce

28.11.2013 12:33 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den, tak jednak to nebylo ve stejné době a jednak cílem letákové akce bylo právě upozornit na hrozící problém spící obyvatelstvo, které si vzpomene, že se něco děje, až když je po všem. Ostatně, při vší úctě k Mahlerovým sadům: co hrozí vedle nádraží, je o tolik větší zvěrstvo, že kdybych musel volit, co dělat dřív, volil bych i tak ten obchoďák. Stavět proti sobě v politice "práci" a "aktivismus" je nesmysl: v politice je myslím třeba neustále mobilizovat veřejnost, aby se zajímala, upozorňovat ji, zapojovat ji do rozhodování, informovat ji atd. Ve věci odporu proti výstavbě obřího hypermarketu vedle budovy nákladového nádraží děláme po celou dobu všechny kroky (odvolávání se, posudky, vytvoření společného postupu všech odvolatelů, tedy ÚRM, MČP3, ČD i SŽDC atd.), abychom výstavbě zabránili, a přece taháme za kratší konec. Minulý týden magistrátní odbor výstavby odvolání radnice zamítnul, stejně jako všechna ostatní. Zdraví aktivista, který tento s prací kloubí dnes a denně, Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Jen salámová taktika

27.11.2013 12:42 vložil Radek

Celé rozbagrování parku mi připadá jen jako psychická salámová příprava na jeho budoucí zastavení. Salámová metoda - lidé se smíří s minigolfem, parku se tak nějak pocitově zřeknou a za pár let se bude se rozbagruje minigolf a postaví bytovky, pěkně drahé. Lidem to už ale bude jedno protože od doby minigolfu už rezignovali.


Reagovat  Reagovat s citací


Obvyklý radniční alibismus

27.11.2013 08:52 vložil Radim H.

Obcan se mel bourit? Obcan ma jine starosti nez behat dokola po uradech a zjistovat jestli nekdo nema v planu mu rozbagrovat park pod nosem.
Napriklad makat aby mohl platit dane, ze kterych pak radnice postavi nepouzitelne odpadkove kose, 3 mega za kus. Pritom by stacily 3-4 kontejnery 10k za jeden

A opravdu si myslite, ze jim zalezi na tom, jestli tam nekdo bude chodit? Vzdyt jako podnikatelsky zamer je to naprosta pitomost...
Tady se jen perou prachy...

A co zamer na obrovske hlediste v parku? Taky pockate az bude postavene a pak napisete ze je pozde?

A co na to Jan Tleskac?Reagovat  Reagovat s citací


Re: Obvyklý radniční alibismus

28.11.2013 11:02 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den, co na to Jan Tleskač?: obávám se, že podstata sdělení, tedy, že radnice ve skutečnosti umístění stavby neschvaluje, nebyla pochopena. Záměr hlediště byl ostatně již také schválen, ale to se má budovat v patě věže, nikoli v bývalém parku. A jinak: ano, myslím, že občan má být aktivní nejen ve volbách, ale průběžně, není v našich silách zabránit každé blbosti bez veřejné podpory. Tento aktivní občan má teď v nás na úřadě nepochybně spojence, ale nikoli toho, kdo to za lidi ve všem zařídí. Tak myslím demokracie fungovat nemůže. S pozdravem, Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Obvyklý radniční alibismus

30.11.2013 21:50 vložil Radim Hejč

Blabolite... Obcan voli Zelene, protoze ceka, ze to je strana, ktera presne takove nesmysly za nej pohlida. A pokud neni schopna jim zabranit tak mu da vedet, aby mohl reagovat, priapadne demonstrovat. Kdyz se rano probudi a kouka z okna ze bagruji park, je opravdu trochu pozde. Opravdu vite o nekom, kdo si chodi kazdy den cist uredni desku ? Mozna Vy, kdyz jdete kolem do prace..?

Maly priklad:
Kdyz jsem napsal na chodcisobe.cz o tom, ze ve Fibichove chybi 8 stromu v ohradkach pro ne urcene, napise mi Ondrej Rut sahohodlouhe vysvetleni, proc tam neni mozno stromy vratit...

Existuji lepsi varianty jednani, nez si nastudovat, proc vlastne na radnici nemuzete nic delat. A spravnymi argumenty se da podporit cokoliv. I to ze by jste mimo sebepropagace delali eco pro obcana. S takovouto "zelenou politikou" s mym hlasem jiz nikdy nepocitejte...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Obvyklý radniční alibismus

30.11.2013 22:13 vložil R.H.

Tedy, leda, ze by jste z Nakladoveho nadrazi udelali jeden veliky Central Park .o)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Obvyklý radniční alibismus

2.12.2013 13:48 vložil Matěj Stropnický

Dobrý den,

chápu Vaši nespokojenost, ale myslím, že tolik paušalizace přeci jen není na místě. Zeleně, kterou jsme zachránili nebo pomohli zachránit (Škroupák, Jiřák, Kouřimská, Parukářka, Pražačka ad.) je mnohem víc a bez významu není ani to, že jsme samozřejmě prosadili konec aktivnímu postupu radnice při likvidaci zeleně další zástavbou. Je to vskutku na to, abyste zelenou politiku dával do uvozovek? Myslím, že jste příliš příkrý. Celá záležitost Mahlerových sadů je velmi nepříjemná, pro obyvatele, pro nás na radnici, i pro mne osobně (ve Fibichově ulici bydlí moje maminka přímo naproti parku). Hryžu si nehty, že nebylo uděláno dost.
Ale abych obrátil list k budoucím rizikům, sdílím sem včerejší pořad ČT Nedej se!, který poukazuje na obrovské nebezpečí spojené s novým tzv. Metropolitním plánem, který připravuje primátor Hudeček a magistrát: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/ Bude potřeba velmi mnoho společného úsilí, abychom této jeho podobě zabránili a budeme k tomu potřebovat rozhodně podporu každého, komu na městské zeleni záleží, tedy i podporu Vaši. Tady se nic nezanedbalo, připomínky radnice poslala včas, ale i tak je riziko obrovské: rozhoduje magistrát, nikoliv my. Nejdůležitější je o věci již teď vědět, proto prosím odkaz pokud možno sdílejte a informace šiřte.
S pozdravem
Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Obvyklý radniční alibismus

20.3.2018 22:11 vložil Hr.

pane Stropnický,

Váš komentář, že občan má být aktivní mě rozesmál. Já osobně bydlím přímo u minigolfu a snažíme se poukázat již druhým rokem na to, že celá stavba je v rozporu s územním plánem a majitel pravidelně porušuje noční klid a provozuje restauraci v rozporu s kolaudačním rozhodnutím. A výsledek? Nula...
Vše se svádí na minulé vedení a že teď už nelze nic dělat. Nechci ani domyslet, jak se bude lidem kolem parku žít až pan majitel (vekslák z dob totality) postaví amfiteatr, který mu byl také schválen. A jen otázka, proč se toto téma nezveřejňovalo opakovaně v Radničních novinách ještě před schválením tak, aby o tom občané věděli a mohli se bránit? Ono dělat hrdinu potom, co je rozhodnuto, není nic složitého. Kdyby Vám osobně záleželo na občanech, budete se ALESPOŇ snažit aby nájemce parku dodržoval kolaudační rozhodnutí a noční klid. Prosím více výsledků a méně prázdných výkřiků.


Reagovat  Reagovat s citací


Kdo za to může?

26.11.2013 22:27 vložil Jana

Pokud se nemýlím-loňské nepokoje na radnici jste vyvolal právě Vy. Takže kdo za to může?...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama