Diskuse

PhDr. Matěj Stropnický, SZ: Co se stalo pod věží

Vložit nový příspěvek

pohled i z jiné strany

3.12.2013 19:18 vložil Ivča

Také chodíme okolo a nejsme z toho nijak nadšeni. Nejhorší je, že lze vůbec nějak "šikovně" zařídit, aby nerozhodovali občané Prahy 3 o tom, co bude v ZELENI, TEDY V PARKU!!! Ale na druhou stranu nás šokuje, že téměř všude jsou na prvním místě stesky na to, kam budou chodit pejskaři. Děti a ostatní jsou až na druhém místě. Vychovávali jsme na Žižkově své děti. V tomto parku jsme byli dvakrát, i když to tam máme 2 minuty. Poprvé a naposled kopnout s klukem do míče, přinesli jsme domů míč plný výkalů. Podruhé s knížkou, děti se rozběhly mezi pejsky a přinesly si domů výkaly na botech. O výkalech v drátech dětského kola z ulic Žižkova ani nemluvě. Od té doby jsme do tohoto parku už nikdy trávit čas v "zeleni" nešli. A určitě nejsme sami. Já závidím i těm pár maminám, že si mohou sednout na ohrazeném plácku na lavičku a dát děcko na deku, nebo ho pustit na trávu. I když si musí dát limču nebo kafe. Třeba si i ten minigolf někdo přijde zahrát, kdo do parku jinak už roky nevkročil. Druhá věc je, jak to bude vypadat, až to bude hotové. Asi nic moc, není to opravdu ideální místo na minigolf. Bohužel jediná zeleň, která je na Žižkově opravdu hezká a zelená, je ta ohrazená a hlídaná. Je mi líto, já si nemyslím, že pravý genius loci Žižkova jsou špinavé a pokaděné parky a ulice


Reagovat  Reagovat s citací


Re: pohled i z jiné strany

9.12.2013 20:26 vložil nnn

Já jsem k tomu psal taky několik příspěvků z tohoto pohledu. V každé ulici jsou psí výkaly. V parcích je to to samé. Pejskaři si myslí, že ulice a parky jsou veřejné WC. Všude psi na volno a lidem je úplně jedno, že občas obtěžují.

Mně ten minigolf nepřijde tak hrozný. Teď jsou odstraněny bariéry a uvidíme, jak to bude vypadat na jaře a v létě. Rozhodně z toho může být nejnavštěvovanější park v Praze 3. Lavičky tam jsou pořád a chodit se na ně dá.

Co jsem chodil kolem, tak nejvíce nadávali pejskaři, kteří nemohli pustit psa do parku. :-) Aby v tom nebyli pejskaři (co neuklízí) sami, tak kuřáci jsou taky pěkný čuňata. Psí výkaly a vajgly jsou mor Žižkova!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: pohled i z jiné strany

13.12.2013 10:10 vložil Martin

Pokud je možné v tomto státě zprivatizovat park, pak se není čemu divit...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: pohled i z jiné strany

13.12.2013 15:55 vložil nnn

Problém je v tom, že ten pozemek je soukromý. Park je na soukromém pozemku.
Vaše věta se dá říci i jinak. "Pokud je možné ze soukromého pozemku udělat veřejný park a tím přijít i práva, tak se není čemu divit." Jinak můžeme být samozřejmě rádi, že nemají Radiokomunikace svůj pozemek ohrazený a oplocený.

Já bych třeba chtěl, aby se otevřely vnitrobloky jednotlivých domů a byly z nich parky. To ale nedovolíte nikdo.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama