Diskuse

Reakce na příspěvek

nestoudné ceny privatizovaných bytů na P3

4.3.2010 18:21 vložil tam

Pro demagogy obhajující nestudné ceny privatizovaných bytů na P3 zaštitující se tržníma cenama postavenýma na hliněných nohách a nemovitostní bublině. Pro demagogy obhajující ceny, na které drtivá většina občanu reálně nemá a může si byty pořídit jen za cenu pochybného zadlužování za desítky let ve prospěch nenasytných radních bude jistě zajímavé si přečíst následující odstavec, který může některé z nich vyvést ze svého hlubokého omylu na jehož základě prodávají nohaletitým nájemníkům jejich byty (králíkárny) za milionové částky.

Domy v Detroitu se prodávají jeden za 18 Kč
Dalo by se možná říci, že John Brumit zaplatil zbytečně mnoho, když za celý jeden dům v Detroitu zaplatil 180 Kč. V dnešní době jsou v americkém Detroitu, v někdejším městě automobilek, celé ulice domů za pouhý dolar. Počet obyvatel Detroitu klesá tak rychle, že se bourají celé bloky domů a mění se v městské farmy.
Dvacet procent domů v Detroitu je nyní prázdných. Detroit upadá už po desetiletí, má nyní méně než milion obyvatel, polovinu než v době své slávy r. 1950. Avšak nedávná hypotéční krize a bankrot velkých automobilek způsobil situaci, která nemá jinde v Americe obdoby.
Třetina obyvatel Detroitu je nezaměstnaná. Ceny nemovitostí skoro v celém Detroitu poklesly za poslední tři roky o 80 procent nebo o více. Průměrná cena domu či bytu prodaného v Detroitu za poslední rok je 7500 dolarů (135 000 Kč).
Nedávná finanční krize donutila velké množství lidí neschopných najednou platit hypotéky k bankrotu. Hodnota jejich nemovitostí tak poklesla na zlomek množství peněz, kterou si půjčili prostřednictvím hypotéky.
Banky prodávají nemovitosti v nejhorších čtvrtích, často obklopené prázdnými a zničenými domy, každou za pouhých několik dolarů. Ale i lepší nemovitosti se nyní v Detroitu prodávají za zlomek jejich původní hodnoty.
Oficiálně zaplatil Brumit 95 dolarů za pozemek a 5 dolarů za dům na něm v Lawley Street.
Lidé v Detroitu mají také ve zvyku své nemovitosti zapalovat a za vypálený dům požadovat vyplacení pojištění, aby se tak zbavili hypotéky. Ale běžnější je, že lidé prostě zmizí a opustí dům i hypotéku.

tento odkaz je též zajímavý
. http://ekonomika.idnes.cz/v-nemecku-jde-sehnat-prostorny-dum-za-cenu-auta-flx-/ekonomika.asp?c=A100208_1331938_ekonomika_spi




antispam
Zadejte text z obrázku
* Takto označená pole jsou povinná.
reklama