Diskuse

Průzkum mezi nájemníky - Správa komunálního majetku Prahy 3

Vložit nový příspěvek

o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

29.5.2009 19:32 vložil znalý žižkovák

Naše slovutná a málo vzdělaná Rada městské části v působení jediného akcionáře Správy komunálního majetku zusnesením ze dne 16.4. 2008 schválila převod 66%akcií společnosti SKM Praha 3, a.s. na společnost CPP Services, s.r.o. IČ 27954315 a uložila flinkovi Ing. Císařovi, řediteli firmy SKM Praha 3 a.s. zpracovat analýzu a návrh zajištění správních, technických a ekonomických činností vykonávaných pro Městskou část Praha 3 !!! To znamená, že pod vedením Ing.Císaře a dalších floutků typu Tomoyi (dříve Ing. Císařovský) není schopna SKM, a.s. řádně vykonávat své povinnosti při sprvě svěřeného majetku Prahou na Praze 3!
A teď to pokračuje. Sotva se CPP Services s.r. o. ujmula akcií, již byla 6. října 2008 vymazána a vše přebírá TVO Europe Management Services,s.r.o.Kromě předmětu podnikání - správa a údržba majetku, přípravné práce pro stavby, inženýrská činnost v investiční výstavbě je zajímavý společník této společnosti: Jaccor, Amstelveen, Van Heuven Goedhartlaan 937,1181 Nizozemské království. Vše pořízeno za 200 tiss obchodním podílem 100%. A pro nás a pro zastupitele by měli být známí jednatelé- Pan Aleš Michna a zvláště Milan Ganik, původem čechoameričan z milionových domků z Nebušic, Na Malé Šárce. Ale tím ještě nekončíme: Pan Milan Ganik s týmž datem narození (asi si ještě nestihl požádat o rodné číslo) je jednatelem řady obchodních firem CPP Development, s.r.o., Central Park Praha, s.r.o. vždy kaké jako společník s vkladem 200 tis., které byly splaceny a má tedy obchodní podíl ve výši 100%. Jak se to všechno rýmuje? 23.12.2004 vznikl Nadační fond pro rozvoj území Městské části Prahy 3 se sídlem Praha 3, Olšanská 7 ,jehož účelem bylo kromě jiného za c) napomáhat koordinaci veřejných zájmů se zájmy privátních investorů při územním rozvoji MČ Praha 3., Předsedu správní rady jistě a snadno uhodnete! Je jím Milan tentokrát Ganík (s čárkou nad i´) se stejným datem narození, Jestli je to účel, je to výborné klamání, nebo't v informačním systému ministerstva spravedlnosti je to rozlišeno! No a co naši zastupitelé? Nedivte se propletení stranických špiček ODS - člen správní rady je pan Pavel Hurda, předseda oblastní rady ODS, vedoucí stranické skupiny zastupitelů ODS, zastupite na Praze 3, zastupitel na "velké" radnici, člen mnoha výborů MČ Praha 3, podnikatel v Akropolisu, celé řady firem ve kterých je členem správní rady a v dozorčí radě. Nejvíc asi nese Pražská plynárenská. Pan Hurda jako bývylý pracovník Progocenrálu (podnik SSM) byl spíše odejit, poté pracoval jako topič na Praze 3 ( ale nbyl žádným dididentem!), prostě jen lempl! A po převratu si ho do Bytového podniku vytáhl gauner Bors, který po nucené demisi ( vystouúpil tvrdě proti němu dotyčný Hurda, Pecha a Graciesová). A tak se stal pan Hurda (s mírným a spíše neodpovídajícím odborným vzděláním) ředitele, SKM a.s. a vytájl si podobné lemply s inženýrskými titula - Císaře a Císařovského! A pro ty , kteří na jednání minulého zastupitelstva slyšeli a viděli chování paní RNDr. Evy Kaprasové, CSc. mám malou třešinku. Ona je také členkou dozorčí rady! To je ten kolotoč různých korupcí spletený žižkovským Kmotrem. Kdo je to není netřeba psát. Ne zbytešně se tady Žožkovu říká HURDYSTÁN!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

29.5.2009 23:53 vložil chk

Řekněte mi někdo, jak z toho ven. Představa, že strany s tímto systémem provázané prohrajou příští volby, je naprosto iluzorní. Ve skutečné demokracii by přitom pouhé uveřejnění podobných informací znamenalo odstoupení radnice. Navíc tito lidé dnas mají tak silnou ekonomickou moc, že ani drtivá prohra ve volbách by asi nic neřešila.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

11.6.2009 08:08 vložil Karel

Tady je přesně vidět, jak se zachází z fakty: píšete, že 66% akcií bylo převedeno na jakousi firmu CPP Services s.r.o. Avšak prostým pohledem do obchodního rejstříku člověk zjistí, že 100% akcií má nadále v držení MČ Praha 3.

Z toho vyplývá, že než příště něco napíšete, tak si to nejprve ověřte ze snadno dostupných zdrojů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

11.6.2009 11:58 vložil Pedro

Nezávislá poznámka: Karle, ono se řekne ověřit, ale zkuste si najit v OR třeba právě majetek Milana Ganíka - musíte sofistikovaně hledat pod Milan Gánik, Milan Ganík, Milan Gánik, apod... Zpravidla Vám pod každým něco vyjede a je to pořád ta samá osoba, jen se mění bydliště a překvapivě i jméno...!!!!
Z toho je vidět, že co je napsáno v rejstříku je velmi relativní, nemyslíte??? Ten pán evidentně má jen jedno jméno. Kromě toho, myslím, že lze do rejstříku zapsat změny i zpětně, takže kdo ví, komu která firma vlastně patří...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

15.6.2009 15:00 vložil karel

Úplně to není tak jasné. Jasné je jen to, že tato podivuhodná podnikatelská osoba má různá bydliště, různá jména (krátké a dlouhé í) ale vždy stejné datum narození (někde nemá ještě rodné číslo). Ale myslím si, že podnikatel byl měl být tyto atributy pro zapsání do rejstříku v pořádku! nechápu, proč jsou takové odlišnosti možné! Pak toho pána nenajdete ve všech aktivitách spojených s Prahou 3, Ale s HURDOU a podnikatelskou ODS ANO!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

11.6.2009 17:57 vložil Ondřej Rut (SZ)

"znalý žižkovák" měl pravdu, avšak ono usnesení RMČ hovoří pouze o "záměru převodu 66% akcií SKM a.s. na CPP services s.r.o." Na zastupitelstvu tento týden mi místostarosta Lochman potvrdil, že záměr dosud nebyl zrušen. A to přesto, že Milanu Ganikovi jaksi došly peníze a stavbu Central Parku převzala společnost CPDP.

Radnice tento týden také schválila vznik dalších dvou akciových společností - Ze stávající SKM a.s. vznikla odštěpením Správa městského portfolia Praha 3 a.s. a Investiční a rozvojová Praha 3 a.s. Vedle toho existuje již Správa zbytkového majetku a.s. Všechny tyto společnosti mají být ve 100 % vlastnictví Prahy 3. Místostarosta Lochman přitom nebyl schopen vysvětlit zastupitelům a přítomným občanům, proč Praha 3 potřebuje 4 akciové společnosti pro správu majetku. Říkal pouze, že radnice získá lepší přehled o tom, co vlastně SKM dělá. Neočekávám, že se vysvětlení dočkáme v Radničních novinách.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama