Diskuse

Průzkum mezi nájemníky - Správa komunálního majetku Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Re: Reprezentativnost průzkumu je slušná

2.6.2009 14:44 vložil Bob1

Ma to jeden hacek. Ten pruzkum byl provaden na setkani privatizace-chtivych najemniku (alespon to usuzuji dle toho, ze se na pruzkumu podilelo OS Zizkov nejen sobe). Tedy lidi, kteri jsou uz od zacatku nespokojeni a svou nespokojenost sem prisli demonstrovat.
Nemyslim si, ze by vysledky dopadly jinak a ze je nekdo z prace SKM celkove nadsen, ale pokud hodnotime metodiku, tak tohle je proste metodicky spatne.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Reprezentativnost průzkumu je slušná

2.6.2009 15:48 vložil Jirka

Mě spíš překvapilo, že vůbec někdo projevil s prací SKM spokojenost. To s nimi asi zatím nepřišel blíže do styku :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Reprezentativnost průzkumu je slušná

5.6.2009 13:14 vložil gina

Dobrý den, nemyslím si, že v průzkumu hovořili pouze občané privatizace chtiví. Mě je celkem privatizace ukradená, ale dům Lupáčova 10 vypadá jako kdyby Vás přenesli do Ruska, v bytech si vše opravujete na vlastní náklady a pomalu se už bojíme mýt okna, aby nevypadly a naše právo je pouze platit nájem. Když si spočítám, kolik hradíme na holém nájmu, tak bychom měli už zlaté kliky, kdyby dům patřil nájemníkům. A to je asi tak vše, co jsme Vám pane \\\"Bobe1\\\" chtěla sdělit.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Reprezentativnost průzkumu je slušná

5.6.2009 16:19 vložil Bob1

Tedy ja jsem ten posledni, ktery by hajil praci SKM. Vyjadroval jsem se ciste k metodice jak vznikala tato statistika a ta podle me uplne kosher neni. To nema nic do cineni s tim, jaky je muj osobni nazor na SKM.
Kazdopadne kdyz ctu Vas prispevek, tak me napada, kolik musite platit holy najem, abyste si mohla narokovat zlate kliky :-) Navic jsem jeste nepotkal zadneho najemnika z obecniho bytu, kteremu by byla privatizace ukradena... zatim jsem videl same lidi, co chteli za kazdou cenu koupit, nebo se ji naopak bali... ale ze by bylo nekomu ukradene komu patri byt ve kterem bydli, to jsem jeste nevidel.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Reprezentativnost průzkumu je slušná

10.6.2009 14:28 vložil gina

Dobrý den, ukradená je mi proto, že v Praze nechci na "stará kolena bydlet", a taky proto, že jsem si byt zmodernizovala za své peníze a měla bych to znovu zaplatit . Pochopitelně bych si byt koupila, než platit tyto nájmy a bydlet pomalu ve vybydleném domě.Byty se mají prodávat podle informací za 30 tis. Kč/metr, což si myslím není adekvátní stavu domu (i když ho zmodernizují) i tomu, co bylo již za 28 let uhrazeno na nájmu. Docela by mě zajímalo jak budou modernizovat panely a elektřinu vedenou v nich. Když chci rozsvítit v předsíni musím oběhnout 2 vypínače a stejně svítí a problikává jenom jedno světlo. A jak se bude modernizovat železná armatura v panelech atd.
Ke zlatým klikám - protože dělám účetnictví bytových domů, tak vím, jak se opravuji domy v podstatě z minima, které se poskytuje do fondu oprav a jak ty domy za chvíli vypadají a jak vypadají domy spravované SKM, a to jsou ty "zlaté kliky" dané do úvozovek.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama