Diskuse

Průzkum mezi nájemníky - Správa komunálního majetku Prahy 3

Vložit nový příspěvek

Re: o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

11.6.2009 08:08 vložil Karel

Tady je přesně vidět, jak se zachází z fakty: píšete, že 66% akcií bylo převedeno na jakousi firmu CPP Services s.r.o. Avšak prostým pohledem do obchodního rejstříku člověk zjistí, že 100% akcií má nadále v držení MČ Praha 3.

Z toho vyplývá, že než příště něco napíšete, tak si to nejprve ověřte ze snadno dostupných zdrojů.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

11.6.2009 11:58 vložil Pedro

Nezávislá poznámka: Karle, ono se řekne ověřit, ale zkuste si najit v OR třeba právě majetek Milana Ganíka - musíte sofistikovaně hledat pod Milan Gánik, Milan Ganík, Milan Gánik, apod... Zpravidla Vám pod každým něco vyjede a je to pořád ta samá osoba, jen se mění bydliště a překvapivě i jméno...!!!!
Z toho je vidět, že co je napsáno v rejstříku je velmi relativní, nemyslíte??? Ten pán evidentně má jen jedno jméno. Kromě toho, myslím, že lze do rejstříku zapsat změny i zpětně, takže kdo ví, komu která firma vlastně patří...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

15.6.2009 15:00 vložil karel

Úplně to není tak jasné. Jasné je jen to, že tato podivuhodná podnikatelská osoba má různá bydliště, různá jména (krátké a dlouhé í) ale vždy stejné datum narození (někde nemá ještě rodné číslo). Ale myslím si, že podnikatel byl měl být tyto atributy pro zapsání do rejstříku v pořádku! nechápu, proč jsou takové odlišnosti možné! Pak toho pána nenajdete ve všech aktivitách spojených s Prahou 3, Ale s HURDOU a podnikatelskou ODS ANO!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: o se děje s SKM, a.s.? Kdo ji vlastní?

11.6.2009 17:57 vložil Ondřej Rut (SZ)

"znalý žižkovák" měl pravdu, avšak ono usnesení RMČ hovoří pouze o "záměru převodu 66% akcií SKM a.s. na CPP services s.r.o." Na zastupitelstvu tento týden mi místostarosta Lochman potvrdil, že záměr dosud nebyl zrušen. A to přesto, že Milanu Ganikovi jaksi došly peníze a stavbu Central Parku převzala společnost CPDP.

Radnice tento týden také schválila vznik dalších dvou akciových společností - Ze stávající SKM a.s. vznikla odštěpením Správa městského portfolia Praha 3 a.s. a Investiční a rozvojová Praha 3 a.s. Vedle toho existuje již Správa zbytkového majetku a.s. Všechny tyto společnosti mají být ve 100 % vlastnictví Prahy 3. Místostarosta Lochman přitom nebyl schopen vysvětlit zastupitelům a přítomným občanům, proč Praha 3 potřebuje 4 akciové společnosti pro správu majetku. Říkal pouze, že radnice získá lepší přehled o tom, co vlastně SKM dělá. Neočekávám, že se vysvětlení dočkáme v Radničních novinách.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama