Tomáš Mikeska (ŽnS): Jedna jitrnice pro každého občana Prahy 3

NázoryTomáš Mikeska (ŽnS): Jedna jitrnice pro každého občana Prahy 3

Paní starostka Vladislava Hujová zveřejnila dne 9. 12. 2014 na jednání Zastupitelstva i Prahy 3 částku, kterou utratí městská část na letošní Masopust, je to neuvěřitelných 1, 5 miliónů korun. V  přepočtu je to jedna jitrnice na každého obyvatele Prahy 3 (75 000 obyvatel a cena jedné jitrnice cca 20 Kč.)

V devadesátých letech Městská část věnovala z rozpočtu na Masopust částku cca. 200 tisíc korun, rozsah Masopustu byl obdobný, ceny sice byly nižší, ale ne 7,5 krát. Městská část si prostě sehnala sponzory, kteří podpořili taškařici a jitrnice pro občany Prahy 3. 

Další problém je asi v tom, že vedení radnice žije ve vzduchoprázdnu a neví, jaké jsou ceny za pořádání obdobných akcí v Praze.  Stačilo by podle zákona o veřejných zakázkách vypsat výběrové řízení na pořádání Masopustu, Vinobraní, Pivobraní a obdobných akcí.  Městská část by konečně přestala za tyto akce vyhazovat peníze z okna.
Přijďte se všichni občané z Prahy 3 přesvědčit 17. února, zda Vám Rada městské části Praha 3, která Masopust organizuje, nabídne alespoň tu jednu jitrnici. Pozvánka na Masopust a občerstvení zdarma je na webových stránkách Městské části Praha 3. Kolik těch jitrnic na rozdávání budou mít, ale nepíšou.
 
Tomáš Mikeska
zastupitel Prahy 3 
Člen opozičního klubu Žižkov (nejen) sobě 
reklama