Co nového v Žižkostele? ŽižCon!

Co nového v Žižkostele? ŽižCon!

Jedním z těch nejzajímavějších míst, kde se v Praze 3 něco děje je Žižkostel na náměstí Barikád. Donedávna chátrající a opuštěná budova se díky aktivitě mladých farníků a farnic doslova mění před očima. Velice dobře o tom již v Kauze 3 referovala Šárka Lebedová v roce 2014. Co je tedy nového?

Žižkostel nezahálí ani v roce 2016. Nízkoprahový klub Husita pokračuje ve své dlouhodobé práci. Komunitní zahrádka Meduňka nabízí pravidelné a skvělé vegetariánské obědy (úterý, středa, čtvrtek). Kruhová scéna v hlavním sále umožňuje unikátní divadelní představení. Díky nově zrekonstruovanému sklepu nově nabízí i koncerty s jedinečnou atmosférou. V neděli se konají bohoslužby v modlitebně a pan farář má afrického šneka (na kázání většinou ne). Možná nejzajímavější je ale komunita, která se kolem tohoto místa utvořila. Přirozené místo setkávání lidí pracujících, obědvajících a organizátorů všemožných akcí, je přesně to co mnoho dnešních velkoměst postrádá. Pokud vás toto dění zajímá, neváhejte sledovat facebookové stránky Žižkostela.

Novinkou na každoročním programu tohoto kulturního centra je festival deskových a rolových her ŽižCon, jehož první ročník proběhne ve dnech 23. - 25. září. Festival se zaměřuje jak na zkušené hráče, tak na úplné nováčky. V mnoha zákoutích kostela si budete moci vyzkoušet nejnovější deskovky, které dnešní trh nabízí od českých i zahraničních vydavatelů. Zapomeňte na Dostihy a sázky! Dnešní hry nabízejí mnohem lepší zábavu a nejrůznější témata. Chcete se stát miskatonickým monstrem požírajícím svět? Špionem snažícím se rozluštit kód? Mágem v gladiátorské aréně? Není problém! Co jsou to ty rolové hry? Někteří si možná vybaví, že v mládí hráli Dračí doupě. Dnešní rolové hry jsou většinou jednodušší na pravidla, ale princip je stále stejný. Každý hráč představuje jednu postavu ve smyšleném světě (ne vždy to musí být tolkienovské fantasy) a jeden je vypravěčem, který vytváří svět a všechny nehráčské postavy v něm. Kromě toho ŽižCon nabízí rovněž LARPy, kde se návštěvníci budou moci vcítit do takovéhoto světa a postavy takzvaně na vlastní kůži. Nabídka dále pokračuje pivem z malých pivovarů, přednáškami a setkáními s tvůrci her a páteční večer bude ve znamení nových českých animovaných filmů. Výtěžek ze vstupného půjde na provoz Nízkoprahovému klubu Husita, takže se budete bavit za dobrou věc!

Žižkostel zkrátka stojí za pozornost a ŽižCon je skvělá příležitost jak si tento prostor dosytosti užít, prolézt a vychutnat. Není totiž nic lepšího, než když hrajte Hru o trůny na kůru kostela vedle varhan.
Stránky akce: http://zizcon.cz/
     

reklama