Diskuse

Mimořádné zastupitelstvo o Klinice skončilo dříve, než začalo

Vložit nový příspěvek

Matěj je šprýmař

11.3.2016 23:03 vložil Simeon Popov

Matěj Stropnický a ASC Klinik odmítla už druhou nabídku náhradního umístění. První přišlo od Andreje Babiše a nyní od pražských zastupitelů ČSSD.

Kolegové zastupitelé z MČ Prahy 4, ale i z ZHMP se ptají pana Matěje Stropnického:
"Tato budova je zamořena odkrytými a vysoce karcinogenními azbestovými izolacemi,“ upozornil Stropnický.
A já se ptám, co udělal magistrát, kde on již rok a půl sedí, pro to, aby občané Prahy 4 nebyli touto životu nebezpečnou ruinou ohroženi?

"Tato budova je zamořena odkrytými a vysoce karcinogenními azbestovými izolacemi."
A kde to stojí? U sídliště panelových domů v Michli. A dělá s tím něco Praha 4? Ne....

Pan Stropnický byl náměstkem primátorky, měl v kompetenci územní rozvoj Prahy, je zastupitelem HMP a jeho kolega Mgr. Petr Štěpánek ze Strany Zelených je na MČ Praze 4 starostou. Pan Stropnický si tropí srandu ze svých voličů a obyvatel hl.m.Prahy! Jinak tomu nelze rozumět!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Matěj je šprýmař

12.3.2016 14:33 vložil Radek

1) Z jakého titulu Praha shání někomu, komu skončí nájemní smlouva, nový prostor? Dělá to tak i u ostatních nájemců v Praze (např. provozovatelů prodejen, restaurací atd.)?
2) Na úředních deskách Prahy i městských částí jsou neustále výběrová řízení na pronájem nebytových prostorů či objektů. Proč tedy Praha shání náhradní prostor, když si mohou snadno některý v nabídce vybrat? Znamená to, že jim bude poskytnut opět zdarma?
3) Pokud bude poskytnut zdarma, budou poskytovány nebytové prostory zdarma i ostatním zájemcům z řad občanů Prahy? Pokud ne, tak proč? Budou v takovém případě zodpovědní úředníci uzavírající pronájem zdarma odvoláni z funkce?


Reagovat  Reagovat s citací


Občané a občanky se mohou vyjádřit i k návrhu programu

9.3.2016 12:20 vložil Bohumil Čáp

Dobrý den,
zákon č. 131/2000 Sb. – Zákon o hlavním městě Praze bod d) Občan městské části, který dosáhl věku 18 let, má právo vyjadřovat na zasedání zastupitelstva městské části v souladu s jednacím řádem svá stanoviska.

Toto může jednací pouze zpřesnit, nikoliv popřít.

Snaha paní starostky interpretovat čl. 7 bod 5 jednacího řádu
"Občané městské části Praha 3, kteří dosáhli věku 18 let a nejsou členy Zastupitelstva, mohou na zasedání Zastupitelstva vyjadřovat svá stanoviska k projednávanému bodu programu." tak, že se právo vystoupit nevztahuje na projednávání návrhu programu, neboť ten není součástí programu, neobstojí, neboť by pak podle čl. 5 bod 1 jednacího řádu "Na jednání Zastupitelstva se jedná jen o věcech, které byly zařazeny na program a o návrzích, s jejichž zařazením vysloví Zastupitelstvo souhlas." nemohl být návrh programu projednáván vůbec.

Starostka tak porušila zákonné právo občanů a občanek vyjádřit své stanovisko.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama