Pátý ročník Žižkovských mezidvorků se blíží

Žižkovské mezidvorkyPátý ročník Žižkovských mezidvorků se blíží

V sobotu 4. června se budou již popáté konat Žižkovské mezidvorky. Unikátní dolnožižkovský sousedský festival nekomerčního charakteru otevře návštěvníkům 18 veřejných i soukromých prostorů, které jsou pro oblast Dolního Žižkova typické.

Festival ani letos nezískal finanční podporu MČ Praha 3 a protože se snaží zachovat jeden ze svých nosných pilířů – vstup zdarma – musí si organizátoři poradit sami. Na financování byla založena sbírka na Startovači, kam mohou fanoušci a návštěvníci přispívat, a alespoň částečně tím podpořit finanční výdaje s festivalem spojené. Přispět lze i pomocí sms do úterý 31. května. 

Je na co se těšit. V sobotu 4. června ve 13:00 mezidvorky začnou vege-gulášem na nám. Barikád 1 (sms objednávky na 775994406) a ve 14:00 se otevřou brány všech 18 dolnožižkovských prostorů. Konat se zde budou workshopy pro dospělé (výroba žižkovských stříbrňáků a klobouků), pro děti (malování, mozaiky a výroba masek), vernisáže obrazů a fotografií, módní přehlídka, loutkové divadlo pro děti, strašidelný žižkovský sklep, taneční a divadelní představení alternativního charakteru, koncerty pro milovníky nejrůznějších hudebních žánrů, second handy, komunitní grilování, prodej šperků a knih, občerstvení a pivo z Vinohradského pivovaru. 

Posluchači se mohou těšit na hudební hvězdy Phila Shoenfelta & Davida Babku, kapelu Fabric Relations, hudební projekt Sonar Dream nebo vynikajícího kytaristu Tomáše J. Holého, který zahraje v unikátním prostoru kubistické Betlémské kaple v Prokopově ulici. 
 


Dětské scéna v domě U Slovanské lípy

Celý den bude festival provázet mezidvorková hra. Mezidvorky budou končit ve sklepě Žižkostela, tedy v místě, kde začínaly. Komu to nebude stačit, může vyrazit na nedělní chill-out program, který bude probíhat na dvorku Dark Velvet café baru (Husitská 15).

Chcete-li přiložit ruku k dílu, můžete pomoci s nedělním úklidem nebo ještě lépe přispět projektu jakoukoli finanční částkou na portálu Startovač.

 
Le Budoir v Cimburkově a dvorek v domě Pod Vítkovem 1

reklama