Personální změny v Kauze 3

Personální změny v Kauze 3

Začátek roku 2019 nám přinesl několik změn v obsazení redakční rady Kauzy 3. První a patrně nejvýraznější změnou je, že z redakční rady odchází zakládající člen Kauzy 3 a od konce minulého roku starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. Právě výkon nejvyšší politické funkce na Praze 3 je důvodem jeho rozhodnutí z redakční rady odejít. Zůstává nadále jen řadovým členem spolku Kauza 3 a vzdává se jakéhokoli vlivu na publikovaný obsah Kauzy 3. Chtěli bychom mu poděkovat za dosavadní skvělou spolupráci a doufáme, že se jednou do redakční rady vrátí.

Redakční radu naopak doplní dva lidé. Prvním je Michal Konvička, který před jedenácti lety Kauzu 3 společně s Jiřím Ptáčkem a Mirkem Trejtnarem zakládal. Před pěti lety z Kauzy 3 vystoupil kvůli odlišné představě o jejím dalším směřování. Kauza 3 se tehdy stala příjemcem ročního grantu a profilovala se více informativně a méně angažovaně, než bylo dříve zvykem. Jelikož jsme přínos grantového fungování vyhodnotili jako diskutabilní, rozhodli jsme se dále fungovat na dobrovolnické bázi. Michal Konvička se vrací, máme radost.

Druhým přírůstkem je Filip Jirouš, jehož dvě shrnutí zastupitelstva jste si v poslední době mohli na Kauze 3 přečíst. Filip Jirouš je sinolog, který působí ve zpravodajském projektu o současné Číně synopsis.cz a komentuje dění s Čínou související pro různá média. Těšíme se na užší spolupráci.

Pro úplnost připomínáme, že Michal Konvička ani Filip Jirouš nejsou členy žádné politické strany.

Kauza 3 kromě publikování svých autorských textů nabízí publikační prostor všem zastupitelům (rubrika Názory zastupitelů) a občanům Prahy 3 (rubrika Názory občanů).

Diskuse

poděkování Martin Dlouhý 21.1.2019 09:41
Re: poděkování Zdenek 23.1.2019 17:02

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


reklama