Diskuse

Vrch sv. Kříže je naprosto originální kus země uprostřed Prahy a invaze zástavby již bylo dost, říká architekt Pleskot

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Vedení Prahy 3 chybí zdravý rozum

29.7.2016 14:16 vložil Tomáš Mikeska

Jirka Ptáček napsal

Ahoj Tomáši, popravdě mi přijde, že hodně těch tahanic kolem výstavby na pozemcích přilehlých k Parukářce vychází z územního plánu schváleného v roce 99. Já jsem byl tehdy kluk a v podstatě neznám jiného erudovaného pamětníka, než jsi Ty. Už tehdy přeci muselo být jasné, že schválením takového územního plánu vznikne pořádný problém a logicky bude tlak na zastavění každého kousku země, na kterém to půjde. S každou novou stavbou se už jen sklízí to, co se před těmi 17 lety zaselo.

Tys byl tehdy ve vedení radnice za ODS. Jak jste se k tomu novému územnímu plánu stavěli?
Nevím, zda jsi četl Jirko moji reakci na rozhovor s arch. Pleskotem. Zaujalo mne, že vedení P3 v letošním roce investovalo v roce 2016 do parku sv. Kříže více jak 12 mil. Kč a pak objedná architekta. To je mimo zdravý rozum. Architekt velice dobře a kulantně sdělil vedení radnice "Hlavně by nemělo dojít k dalšímu hurá "zaplevelování" formou sobeckého dělení prostoru a nerozvážným pořizováním často zbytečného městského mobiliáře... To je však nejvíce vidět. Je to rychle proveditelné a politicky dobře prodejné."
Ty hovoříš o zástavbě okolo parku. Postarali jsme se v 90. letech, aby celý park sv. Kříže byl v územním plánu jako zeleň ( v 90. letech byla část parku vedena jako "zbořeniště") a byl v majetku města. Neuvěřitelné bylo to, že např. celá přední část parku byla v majetku veřejnoprávní instituce Český rozhlas. Máš pravdu, že jsme měli být důslednější a celou zahradu bývalého objektu Českého rozhlasu zařadit do zeleně, to nám uteklo, tehdy nás nenapadlo, že tak strategické místo Český rozhlas prodá.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama