Diskuse

Praha 3 spustí zóny 14 dní před termínem. Již 18. února

Vložit nový příspěvek

Parkování přechodně bydlejících

19.2.2008 23:40 vložil Stanislav Tábor

Mohlo by se na první pohled zdát, že se radní na radnici radili a dospěli k nápadu jak vytáhnout ze svých "poddaných" nás občanů další zlaťáky to jejich pokladny. Ale na druhou stranu vždyť právě my "domorodci" z Prahy 3 jsme jim dali důvěru a mandát k jejich radění a rozhodování. V zavedení zón nemám výhrady. Poplatek pár stovek roně za to, že pohodlněji zaparkuji svého plechového miláčka před domem kde trvale bydlím mi přijde ze strany radních spíše jako rozhodnutí moudré a rozhodnutí přispívající k mému spokojenému životu na Praze 3.

Nemohu se však nahlas nezamyslet nad tím, jak toto rozhodnutí cítí spolobčané, řidiči, kteří na Praze 3 bydlí takzvaně přechodně.
Nemají trvalé bydliště na praze 3 ani nejsou majitelem nemovitosti.
Co z toho vyplývá? - Nejsou to voliči radních, kteří by jim při svém rozhodování mohli svým rozhodnutím poděkovat za důvěru do nich vloženou.
"Proto ať platí jak mourovatí zaznělo z radnice." 24 - 350000 ročně. Sice tu bydlíš, ale nevolíš.
Je to správné, nebo spravedlivé?

Projdete li se nyní po Praze 3 - na první pohled poznáte podle poloprázdně zaplňeného parkoviště dům v osobním vlastnictví kde nájemníci bydlí v koerčním nájmu bez nároku na nahlášení trvalého pobytu.
Na první pohled poznáte dům kde žijí spoluobčané, řidiči, kteří na vzdory dostatku volného místa k zaparkování nemají na kde zaparkovat.
Reagovat  Reagovat s citací


Re: Parkování přechodně bydlejících

28.2.2008 21:34 vložil Marie H.

Bydlím na Praze 3 v podnajmu a chtěla jsem si zářídit parkovaní,ale bohužel mi to nebylo umožněno.Nechápu toto jednání,které je naprosto nelogické.Kde jako mám já parkovat?Na parkování v garážích za 5000 kč měsíčně opravdu nemám.Nakonec se budu muset přestěhovat abych mohla parkovat před domem,ve kterém žiji.Takže co vlastně naši radní chtějí?Vyčistit centrum Prahy od lidí bez trvalého pobytu?Připadám si jako nejaky odpad,kterého se chtějí zbavit,jako nežádoucí či škodná!Je mi z toho všeho zle!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Parkování přechodně bydlejících

29.2.2008 16:11 vložil Marián samek

Bydleli jsme s přítelem na Praze 3,kde jsme také parkovali auto.Přítel tam měl trvalé bydliště,bohužel ale já né.A auto je psané na mně,bylo by jednoduché přepsat auto na něj,ovšem proč by jsme to dělali.Nyní jsme byli nuceni se přestěhovat jinám,neboť dům ve kterém jsme bydleli byl prodám nějaké společnosti.Nyní bydlíme týden na Praze 7,kde zóny budou platit od 1.března..ale teď by mne zajímalo,jak to máme udělat,když přítel přišel o trvalé bydliště a já mám trvalé bydliště u maminky ve východních čechách.A bohužel bydlíme v pronajatém bytě a je logické že majitel bytu nám k sobě trvalé bydliště nedá.Jediná možnost je nahlásit se na Městský úřad,ovšem budu mít také nárok na parkovací kartu,nebo dle radních by jsme se měli odstěhovat na stromy,nebo jak by někdo mohl říct táhni odkud jsi přišel.Osobně si myslím i když nemáme trvalé bydliště v Praze,ale bydlíme zde již několik let a platíme městu nějaké poplatky,mělo by se také na to myslet a něco s tím dělat,myslím že nejsem sám.A tak jako v předešlém příspěvku,nemám 5000,- a více na to abych dával za garáž.
Nezlobte se na mne,ale je mi z toho taky zle!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama