Diskuse

Vznik sdružení za průhlednou privatizaci bytů

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Re: Pochybné rekonstrukce

22.3.2009 01:14 vložil Jarda

Hele když jsou ty smlouvy tajné, jak tady píše kolega, jak můžete vědět, že je to až 10x předražené ? : )

Vypadá to na další výkřik do tmy :) Ale o tom je celý tento web, že : )


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Pochybné rekonstrukce

24.3.2009 14:32 vložil Jirka

Jardo, do tmy asi křičíte Vy. I když netuším, na čí popud, protože Váš zájem o cizí záležitosti (v cizím městě, jak uvádíte) je mi více nežli podezřelý.... :-/

Takže: Uzavře-li SKM smlouvu se soukromou firmou na rekonstrukci domu, nemáte šanci se (oficiálně!) dozvědět, na kolik peněz tato rekonstrukce přišla. A to s odůvodněním obchodního tajemství, protože smlouvu uzavřela a.s. (SKM) a nějaké zpravidla s.r.o. To, že peníze jdou z rozpočtu městské části, tedy se jedná o peníze veřejné, nikoho v tomto státě nezajímá, ani to, že jedna ze společností je také ve vlastnictví městské části (to už se asi nyní mění k ještě neprůhlednějšímu).

Neoficiálně se tato částka samozřejmě zjistit dá. U dvou domů, o kterých mám tyto neoficiální informace, činila výměna stoupaček 6 a 8 milionů Kč. Jako lahůdku uvedu, že "výběrová řízení" vyhrály v obou případech firmy, které podobné práce vůbec běžně nedělají a řemeslníky si začaly shánět až po uzavření kontraktu. Celou akci pak ve výsledku dělalo X malých živnostníků bez jakékoli koordinace, bez adekvátní projektové dokumentace. Kvalita byla otřesná a životní podmínky nájemníků během rekonstrukce ještě horší.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama