Diskuse

Společné prohlášení zastupitelského klubu Žižkov [nejen] sobě: KMOTRY SI NA TRIKO NEVEZMEME

Vložit nový příspěvek

Je to možné?

21.10.2010 20:44 vložil TRP

Řekl bych, že asi špatně vidím. Tohle je velmi zásadní politický nátlak. Myslel jsem si, že vyjednávání o koalicích se dělají za zavřenými dveřmi a né v pochybném médiu. Jestli jsem četl diskuse zde na K3, tak po diskusi v Olšance jste dávali TOP 09 psí hlavu, že je horší než ODS, a teď se programy slučují??? ŽNS hlásá fér jednání a tohle je výsledek? Je to jen zoufalý počin nebo úmysl o ovlivňování a nátlak?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Je to možné?

22.10.2010 01:33 vložil Josef

Vážený pane "TRPe", pokud se nemýlím, tak jste voličem ODS, stačí si projít diskuze na Kauza3. Nedivím se tedy, že Vám případné koaliční spojenectví TOP09 a ŽNS vadí. Upřímně, nemyslíte, že již nazrál čas na pořádnou ZMĚNU? Chápu, že to některé lidi děsí, hlavně ty, kteří s totalitní ODS v Praze 3 či na magistrátě dlouhodobě aktivně kolaborují. Já si peníze vydělávám poctivě a nestrkám politikům hlavu do zadku a provize úředníkům a aparátčíkům NEDÁVÁM, tak mne případné spojenectví dvou subjektů, které šly do voleb pod heslem změny poměrů na žižkovské radnici nepřekvapí. TOP09 by měla svým voličům splnit to, co slibovala, tedy TU ZMĚNU. Ale třeba se vymluví na na to, že ŽNS nejsou dost pravicovým subjektem a proto musí jít do koalice s ODS. Nakonec v parlamentu už to také předvedli. V obci se ale nedělají ZÁKONY, ale jen a jen obecní vyhlášky, tak jim na tu PRAVICOVOST zase NĚKDO nenaleťte :-))


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 04:53 vložil radek

Zdravím - toto nemá podle mě s povolebním vyjednáváním co dělat. Myslím, že tento krok ŽNS je naprosto v pořádku. Bylo slyšet plno hlasů,že program ŽNS a TOP je v zásadním rozporu. Toto ukazuje, že tomu tak není, což já osobně si myslím také. Kromě toho, řekl bych, že program TOP a ODS má společné jen jedno téma a tím je zástavba nákladového nádraží. To je poněkud málo. tak si alespoň dejme na stůl fakta... :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 10:37 vložil Michal

Včera jsem náhodou na nějaké pražské stanici slyšel rozhovor s památkáři ohledně Nákladového nádraží na Žižkově. Mluvili o tom, že už to snad i schválili jako památku (jsou tam nějaké unikáty - už si přesně nepamatuju co, ale jsou), Takže zbourat to pravděpodobně stejně nebude možné.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 12:39 vložil chk

Je to nejrozsáhlejší stavba z období funkcionalismu a mám pocit, že nejenom u nás.
Jinak osoba TRP používá poněkud bolševický styl argumentace, ale to už známe z Radničních novin.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 22:48 vložil Pražan odjinud

Bohužel ani památková ochrana u nás nestačí. Na nádraží Bubny taky zařadili nějaké budovy k památkově chráněným, aby je ani ne snad do dvou měsícú z památkové ochrany vyňali.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 23:29 vložil Pražan odjinud

Přál bych Žižkovákům tu změnu, po které se tady volá, ale mám přece jenom pochybnosti. TOP 09 má šanci vládnout jenom s ODS nebo s ŽNS. A tady je otázka, jaké důvody může mít pro tu nebo onu volbu. Většinový souhlas programů s ŽNS je sice pěkná věc, ale na druhou stranu by šla do spolku se stejně nezkušenými lidmi. Nezalekne se vládnutí? Nebude pro ně spolehlivější vládnutí s ODS? A ODS se jistě vynasnaží pro TOP 09 vytvořit co nejlukrativnější podmínky. A co může nabídnout ŽNS? Jistě bude záležet i na tom, jak se TOP 09 nakonec zachová na magistrátu - jestli ztratí tvář nedodržením Tůmovy podmínky, že "bývalé" na radnici nechce, co by jim i v P3 bránilo spolčit se s ODS? Nakonec někteří z magistrátu budou titíž i v Praze 3. Ale co, naděje umírá poslední, že...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Je to možné?

22.10.2010 10:05 vložil Iont

Já v tom teda taky nevidím nic špatného. Je tu jen dokument adresovaný TOP09. Probíhají-li nějaká jednání, pak to není jak vidno zde. Navíc co by bylo špatného na tom, kdyby jednání o koalici byla veřejná? Je asi nesmysl toto požadovat, ale neférového pane TRPe, na tom nespatřuji nic.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Je to možné?

23.10.2010 00:13 vložil AntiTRP

Jakýsi purista volebního klání považuje tuto diskusi jako nátlak při vyjednávání koalice pro radnici! Já bych si docela přál, aby skutečně ODS propadla na radnici (alespoň jako ve volbách) a konečně odešli a ztratili moc modroptáci kmotr Hurda, kmotr Pecha (navíc by tento trouba a odborník Bc výtvarník odborník na plynové hospodářství, pachatel pražských kulturních svinstev) zmizel z řízení kultura jak na Praze 3 a Magistrátě, odborník na školství- Mgr. Matušek- s nejnižším počtem hlasů od voličů- podívejte se kolik má hlasů ve srovnání s kandidáty politických stran na nejnižších pozicích- a koalice by měla prověři čerpání peněz na opravu školy na Rybníčku s nesmyslnou fotovoltaickou elektrárnou- to byl dobrý kšeft pro někoho! Audit, audit audit ve všech orgánech spravovaných modráky - taky u zastupitele a současně ředitele SKM Císaře a modré ptačice Holzknechtové. Její manžel v politice zase neuspěl, ačkoliv se tam opětně neúspěšně dral zase v jiném převleku! Jo hochštaplerů je moc, podívejte se jací jsou to lékaři- podnikatelé zvoleni za ODS- ss. MUDr.Jungwirth, MUDr. Robert Hoffmann, MUDr. Zeman - všichni ještě ke své odpovědné lékařské práci podnikají s medicínou! A dáma Vranová, bývalá aranžerka , nerozumějící ničemu, vynikající v minulém zastupitelstvu byla odpovědnou vyhraněnou pravicovou zastupitelkou a loutkou v komisích s kmotry Pechou a Hurdou! A ODS přeji, aby po následné roky byly bez moci, snad se najde ze 160 lidí na Praze3 vzývající modrého ptáka někteří slušnější a přispějí k obrodě ODS (přeměněné dnes na podnikatelskou neobčanskou a nedemokratickou stranu, vedenou kmotrem PH! Kmotry si občané Prahy 3 na trika nedají! AŤ odejde podnikatel z Akropolisu, nadějný boxér a milovník mercedesů- kmotr PH . Za dlouhodobé zničení výsledků sametové revoluce a nyní volebních výsledků ODS je jednoznačně zodpovědný KMOTR- a je nejvyšší čas k jeho odchodu! Pro vládnutí takových lumpů typ PH a Pechy jsme nezvonili klíci! Nyní zvoňme klíči k jejich odchodu!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Je to možné?

23.10.2010 16:58 vložil Tomův deník

Drahý pane Trpe, mohl byste napsat, co je to pochybné médium? Pokud jste byl přítomen na předvolební debatě v hotelu Olšanka, mohl jste slyšet nezúčastněného pana Peheho, který se podivoval nad tím, že v Praze 3 existuje jen jedno oficiální medium - Radniční noviny. Já osobně proti Radničním novinám nic nemám, najdu tam vždy, to co mě zajímá - a to je, kde jsou každý měsíc umístěny sběrné kontejnery a kdy jednou do roka začíná vinobraní na Jiřáku. Ale z toho, že vznikl web Kauza 3 i jeho tištěná forma je vidět, že existují problémy, které zajímají obyvatele Prahy 3 a kterými se Radniční noviny ani web radnice Prahy 3 nezabývají.

Já sám jsem měl k Zeleným v Praze 3 velmi rezervovaný postoj. Pan Matěj Stropnický mě však jak v předvolebních akcích tak i ve zmiňované diskusi příjemně překvapil tím, že ukázal, že volební program koalice "Žižkov (nejen) sobě" je velmi logický a že je opravdu zaměřen na řešení problémů občanů Prahy 3 a nikoli na řešení problémů vlastní peněženky a vlastního majetku. Volil jsem tedy tuto koalici. Bohužel jsem si také vědom, že velkou část občanů Prahy 3, kteří bezprostředně nemusí řešit svoje osobní problémy, způsob práce radnice vůbec nezajímá. Volili TOP09, protože je celostátně módní nevolit ODS. Nejsem nadšen tím, že TOP09 vyhrála v Praze 3 s tak výraznou převahou. A to především poté, když jsem se dozvěděl, že paní Ing. Hujová je spolumajitelkou realitní kanceláře. To nemůže vést v další privatizaci bytového fondu v Praze 3 k ničemu dobrému. Mně osobně se sice ta privatizace netýká, ale z vlastní zkušenosti vím, co to je, když můj osud záleží na rozhodnutí lidí, kteří tím řeší své osobní či mocenské zájmy.

A na závěr zopakuji úvodní otázku:
Drahý pane Trpe, mohl byste napsat, co je to pochybné médium?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Je to možné?

23.10.2010 17:03 vložil Tomův deník

Bohužel není možné v diskusi opravit text, tak jen připojuji podpis.
Tomáš Němec, Praha 3 - Vinohrady


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Je to možné?

23.10.2010 17:07 vložil Tomův deník

P.S. Při registraci jsem připojil svůj atavar (obrázek), ale u příspěvku se nezobrazuje, i kdy je správně nahrán na webu kauza3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Je to možné?

23.10.2010 18:12 vložil Jirka Ptáček

Dobrý den,
avatar se zobrazuje jen u příspěvků v diskusním fóru (ten Váš třeba zde: http://www.kauza3.cz/diskuse/diskuse-detail/vysledky-voleb-varianty-koalice.html#IDDivPrispevek_176). V diskusích pod článkem tato možnost není. Jirka Ptáček


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Je to možné?

23.10.2010 22:35 vložil Tomův deník

Už jsem to zjistil- Nedá se nic dělat. Je to jako s tím, koho si vybere TOPka do koalice. Stačilo půl procenta hlasů navíc A ŽIžkov (nejen) sobě by byla proti ODS bezkonkurenční. (smutný smajlík)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Je to možné?

2.11.2010 17:54 vložil Jirka

Pokud tohle je politický nátlak ze strany ŽNS, co je pak tohle:
http://www.novinky.cz/domaci/215721-top-09-vyzvala-necase-aby-se-vlozil-do-jednani-o-prazske-koalici.html

nebo dokonce tohle:

http://www.regionycr.cz/view.php?cisloclanku=2010110067&rstema=214&rsstat=5&rskraj=10&rsregion=50

?!Reagovat  Reagovat s citací


Ano, je to velmi sympatické

20.10.2010 14:35 vložil Mojzis

.. a ukazuje to, že programový průnik je značný!!!!


Reagovat  Reagovat s citací


Velmi rozumný krok :)

20.10.2010 10:52 vložil Honza

Toto prohlášení mi přijde velmi rozumné. Také to cítím tak, že programy těchto dvou stran nejsou v přímém rozporu. Byl jsem na předvolebním setkání s kandidáty na starostu a musím říct, že obecenstvo občas až příliš hlasitě reagovalo na výroky paní Hujové, což ve výsledku vyznělo, že TOP09 má dost drsnou představu o cenách privatizace. Ve výsledku se ale mluvilo o slevě cca 50 procent z jakési virtuální tržní ceny, což mi přijde docela OK, pokud se ovšem do tržní ceny promítne stav celého objektu, tj. domu. Obávám se totiž, že odhadci a znalci, kteří dělali ocenění bytů pro minulou vlnu privatizace pod vedením ODS (Lochman), tak vycházeli z naprosto nerealistických představ, že byt v panelovém domě, do kterého se 30 let nedala ani koruna, má astronomickou hodnotu.
I v dalších bodech vidím poměrně shodu. Tedy přeji hodně štěstí při vyjednávání. Pokud už se ovšem mezi tím nedohodla TOPKA s Hurdou :(


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Velmi rozumný krok :)

25.10.2010 08:51 vložil Uggi

Ta poslední věta , co jste napsal mě rozesmutňuje. Hurda na radnici P-3 i na Magistrátu . To je něco co nechápu a naplňuje mě to marností. Proto ještě pořád doufám v koalici TOP 09 s ŽNS. Koalice ODS a ČSSD na magistrátu je sice katastrova a také marnost nad marnost, ale pořád by to svědčilo o rovné páteři pana Tůmy.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama