Diskuse

Společné prohlášení zastupitelského klubu Žižkov [nejen] sobě: KMOTRY SI NA TRIKO NEVEZMEME

Vložit nový příspěvek

Re: Je to možné?

22.10.2010 01:33 vložil Josef

Vážený pane "TRPe", pokud se nemýlím, tak jste voličem ODS, stačí si projít diskuze na Kauza3. Nedivím se tedy, že Vám případné koaliční spojenectví TOP09 a ŽNS vadí. Upřímně, nemyslíte, že již nazrál čas na pořádnou ZMĚNU? Chápu, že to některé lidi děsí, hlavně ty, kteří s totalitní ODS v Praze 3 či na magistrátě dlouhodobě aktivně kolaborují. Já si peníze vydělávám poctivě a nestrkám politikům hlavu do zadku a provize úředníkům a aparátčíkům NEDÁVÁM, tak mne případné spojenectví dvou subjektů, které šly do voleb pod heslem změny poměrů na žižkovské radnici nepřekvapí. TOP09 by měla svým voličům splnit to, co slibovala, tedy TU ZMĚNU. Ale třeba se vymluví na na to, že ŽNS nejsou dost pravicovým subjektem a proto musí jít do koalice s ODS. Nakonec v parlamentu už to také předvedli. V obci se ale nedělají ZÁKONY, ale jen a jen obecní vyhlášky, tak jim na tu PRAVICOVOST zase NĚKDO nenaleťte :-))


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 04:53 vložil radek

Zdravím - toto nemá podle mě s povolebním vyjednáváním co dělat. Myslím, že tento krok ŽNS je naprosto v pořádku. Bylo slyšet plno hlasů,že program ŽNS a TOP je v zásadním rozporu. Toto ukazuje, že tomu tak není, což já osobně si myslím také. Kromě toho, řekl bych, že program TOP a ODS má společné jen jedno téma a tím je zástavba nákladového nádraží. To je poněkud málo. tak si alespoň dejme na stůl fakta... :)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 10:37 vložil Michal

Včera jsem náhodou na nějaké pražské stanici slyšel rozhovor s památkáři ohledně Nákladového nádraží na Žižkově. Mluvili o tom, že už to snad i schválili jako památku (jsou tam nějaké unikáty - už si přesně nepamatuju co, ale jsou), Takže zbourat to pravděpodobně stejně nebude možné.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 12:39 vložil chk

Je to nejrozsáhlejší stavba z období funkcionalismu a mám pocit, že nejenom u nás.
Jinak osoba TRP používá poněkud bolševický styl argumentace, ale to už známe z Radničních novin.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 22:48 vložil Pražan odjinud

Bohužel ani památková ochrana u nás nestačí. Na nádraží Bubny taky zařadili nějaké budovy k památkově chráněným, aby je ani ne snad do dvou měsícú z památkové ochrany vyňali.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Je to možné?

22.10.2010 23:29 vložil Pražan odjinud

Přál bych Žižkovákům tu změnu, po které se tady volá, ale mám přece jenom pochybnosti. TOP 09 má šanci vládnout jenom s ODS nebo s ŽNS. A tady je otázka, jaké důvody může mít pro tu nebo onu volbu. Většinový souhlas programů s ŽNS je sice pěkná věc, ale na druhou stranu by šla do spolku se stejně nezkušenými lidmi. Nezalekne se vládnutí? Nebude pro ně spolehlivější vládnutí s ODS? A ODS se jistě vynasnaží pro TOP 09 vytvořit co nejlukrativnější podmínky. A co může nabídnout ŽNS? Jistě bude záležet i na tom, jak se TOP 09 nakonec zachová na magistrátu - jestli ztratí tvář nedodržením Tůmovy podmínky, že "bývalé" na radnici nechce, co by jim i v P3 bránilo spolčit se s ODS? Nakonec někteří z magistrátu budou titíž i v Praze 3. Ale co, naděje umírá poslední, že...


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama