V Praze 3 kandiduje 10 stran. Mluví se jen o šesti z nich – proč?

V Praze 3 kandiduje 10 stran. Mluví se jen o šesti z nich – proč?

O hlasy voličů se bude ucházet 10 kandidujících subjektů. Kromě těch, což zaplavili ulice Prahy 3 všemožnými plakáty, nebo se jejich účast předpokládá jaksi ze zvyku, tu jsou ještě 4 uskupení, o kterých není prakticky slyšet.

 

 

        
 
Kauza3.cz chystá debatu kandidátů na starostu. Podle čeho jsme vybírali účastníky?
Rozeslání pozvánek proběhlo v době, kdy nám nebyl znám přesný počet a podoba kandidátek a proto jsme oslovili strany, které splňují alespoň JEDNO z následujících kritérií:
1)      Strany, které mají zastoupení ve stávajícím Zastupitelstvu Prahy 3.
2)      Strany, u kterých lze předpokládat, že budou do Zastupitelstva zvoleny a to na základě výsledku parlamentních voleb, či volebních průzkumů.
3)      Strany, či jiné politické subjekty, které na komunální úrovni v Praze 3 vyvíjejí souvislou politickou činnost v průběhu uplynulých čtyř let, nebo alespoň v průběhu posledního roku a jejich účast ve volbách šlo předpokládat.
Z pohledu Občanského sdružení Kauza3.cz byl zásadním kritériem bod 3.
 
     
 
Přesto nelze existenci zbývajících čtyř kandidujících subjektů přehlížet, a proto jsme připravili stručný souhrn informací. Podotýkám, že vypátrání kontaktů na některé z kandidátů by se dalo připodobnit detektivní činnosti.
Níže uvedené strany řadím abecedně:
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)
Koruna Česká nesestavila kandidátku do všech čtyř volebních obvodů Prahy 3, ale najdou ji na svém hlasovacím lístku pouze voliči volebního obvodu číslo 1. Zde nabízí dva kandidáty. Lídrem strany je Václav Srb (dle kandidátky průvodce, tlumočník, vinárník). Web místní organizace v Praze 3 neexistuje. Panu Srbovi jsme poslali emailem dotaz, zda nám může poskytnout volební program Koruny České pro Prahu 3, případně svou vizi, se kterou se uchází o místo v místním Zastupitelstvu. Bohužel jsme dodnes neobdrželi žádnou reakci. Pokud program získáme, rádi jej zveřejníme formou aktualizace tohoto článku.
Mírové Hnutí 2007
Mírové hnutí rovněž nesestavilo kandidátku do všech čtyř volebních obvodů Prahy 3, ale najdou ji na svém hlasovacím lístku pouze voliči volebního obvodu číslo 3. Zde nabízí jediného kandidáta, který je tedy i lídrem strany pro Prahu 3. Je jím nestraník Ing. Petr Zítko (dle kandidátky důchodce).
Na pana Zítka se nám podařilo získat telefonický kontakt a po krátkém rozhovoru jsme domluvili zaslání programových priorit pro komunální volby v Praze 3. Materiál ve slíbeném termínu zaslal a my jej dáváme k dispozici v plném znění ve formátu PDF – ZDE.
Strana svobodných občanů
Do třetice ani Strana svobodných občanů nesestavila kandidátku do všech čtyř volebních obvodů Prahy 3, ale najdou ji na svém hlasovacím lístku pouze voliči volebního obvodu číslo 1. Zde nabízí sedm kandidátů, do jejichž čela se dostal student Martin Javůrek. Svobodní web zaměřený pro Prahu 3 nepřipravili a informace lze čerpat jedině z celopražského webu na www.lepsipraha.cz, který však o prostředí Prahy 3 neuvádí žádné relevantní informace. S panem Javůrkem jsem telefonoval a dohodli jsme se na zaslání jeho vize pro Prahu 3. Bohužel se tak zatím nestalo. Pokud tento materiál získáme, rádi jej zveřejníme formou aktualizace tohoto článku.
Volba pro město - Nezávislí kandidáti
Na rozdíl od třech výše uvedených subjektů sestavila Volba pro město kandidátku ve všech volebních obvodech Prahy 3 a to v plném počtu 36 kandidátů. Lídry jsou MUDr. René Brixí, Ing. Gabriela Dallal, PaedDr. Miroslava Tužová, MUDr. Miroslav Procházka. Uskupení provozuje svůj web, kde je možné nastudovat volební program.
Není nám známo, že by kandidáti Volby pro město vyvíjeli v uplynulých čtyřech letech tohoto volebního období jakoukoliv politickou činnost a proto bylo překvapením, když nás v průběhu minulého měsíce informovali o své existenci formou stanoviska k zpravodaji Kauza3.cz – především k iniciativě Kauzy3.cz s názvem „Společné prohlášení ke komunálním volbám v říjnu 2010“.
Dokument je laděn v negativním duchu a závěrem je uvedena výzva ostatním stranám k ignoraci projektů Kauzy3.cz. Plné znění dokumentu si můžete nastudovat ZDE.
 
Konkrétní podobu všech kandidátek si můžete nastudovat ZDE
 

Související články

Beseda s o.s. Kauza3 na ČT

2. října v 18,30 na ČT 24. To je datum a čas, kdy na obrazovku vstoupí Kauza3 a politici z Prahy 3. Nejbližší termíny jsou: ČT2 středa 6. 10. po půlnoci v 02:05; ČT24 sobota 9. 10. v 07:30 pokračování

Přijďte diskutovat 11.10. s budoucím starostou Prahy 3

Občanské sdružení Kauza3.cz s podporou nadace OSF Praha pořádá veřejnou diskusi kandidátů na starostu Prahy 3. Svou účast již potvrdil zástupce TOP 09, ODS, Žižkov nejen sobě, Věcí veřejných, ČSSD a KSČM. Úlohy moderátora se zhostí Štěpánka Duchková ve spolupráci s politologem Jiřím Pehe. Vstup je volný.pokračování
reklama