Koalice v Praze čistí firmy - Hurda zůstává

Koalice v Praze čistí firmy - Hurda zůstává

V dozorčí radě dopravního podniku zatím zůstane její současný šéf a ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD), poslanec David Vodrážka (ODS) a zastupitel Pavel Hurda (ODS), který patří k okruhu lidí kolem pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS).

Pražští radní vyměnili několik členů dozorčí rady pražského dopravního podniku. Z orgánu odvolali tři starosty z ODS Milana Richtra, Dalibora Mlejnského a Marka Ječménka a dále bývalého náměstka primátora Antonína Weinerta (ČSSD). Nahradit by je měli noví zástupci ODS a TOP 09 spříznění s novou koalicí na pražské radnici.

Potvrdily se tak informace Lidových novin o čistce v městských firmách, jež naplánovala nová koalice TOP 09 a ODS, která vládu nad Prahou převzala minulý čtvrtek.
hurda


V dozorčí radě dopravního podniku zatím zůstane její současný šéf a ředitel motolské nemocnice Miloslav (kulich) Ludvík (ČSSD), poslanec David Vodrážka (ODS) a zastupitel Pavel Hurda (ODS), který patří k okruhu lidí kolem pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS).

Větší zastoupení v dozorčí radě získá TOP 09. Kromě současných zástupců Jiřího Pařízka a Jiřího Nouzy by tam měl zasednout také zastupitel Michal Štěpán. Nové členy bude mít také ODS.

Personální změny v dozorčí radě Dopravního podniku hlavního města Prahy se po událostech na magistrátu z minulého týdne očekávaly. Šéf pražské ODS Boris Šťastný minulý týden nejprve navrhl vypovědět dosavadní koalici s ČSSD. O budoucí spolupráci chtěl jednat s TOP 09, primátor Svoboda jej ale předběhl a ve čtvrtek ráno překvapivě podepsal s TOP 09 koaliční smlouvu.


DPP je největší městskou firmou, ročně dostává z rozpočtu hlavního města více než deset miliard korun.


Související články

Svět podle Hurdy

Radnice Prahy 3 má v posledním desetiletí více než pošramocenou pověst díky neprůhledným rozhodovacím procesům a nekontrolovatelným finančním tokům. Na dobrém jménu ji také nepřidalo arogantní vystupování a privatizační aféry některých radních včetně neochoty podávat jasné a srozumitelné informace občanů. Z těchto důvodů byla naše radnice nominována na ...pokračování

ODS si udržela vliv na akciové společnosti Prahy 3

Názory
Člověku nezapojenému do života politických stran na Žižkově se koalice TOP09 a ODS může zdát jako docela pevná politická formace. Od začátku však trpí většími či menšími spory. V první polovině tohoto roku bylo pnutí uvnitř koalice způsobeno zejména otázkou obsazení představenstev a dozorčích rad akciových společností zřízených městskou částí. TOP09 ...pokračování

Hurda stále jediným jednatelem „Praha 3 s.r.o.“

Před více než rokem se konaly komunální volby a mnozí obyvatelé Prahy 3 věřili ve změnu vedení radnice ale především ve změnu způsobu, jakým byla správa věcí veřejných pod jednolitým vedením ODS prováděna. Mnohokrát kritizována byla v minulosti především netransparentnost rozhodovacích procesů a finančních toků. Naprosto pro veřejnost uzavřeným světem byly ...pokračování
reklama