Z webu Prahy 3: Lávka propojí Vítkov s Parukářkou

Z webu Prahy 3: Lávka propojí Vítkov s Parukářkou

Žižkovská radnice spustila plán na spojení dvou největších zelených oáz v centru Prahy, vrchu Parukářka a Vítkov. Do šesti až osmi let by podle projektu měla nad žižkovskou kotlinou vyrůst nová dominanta centra - visutá lávka pro pěší a cyklisty spojující oba zelené vrchy. Její podoba by měla vycházet z veřejné evropské soutěže na nejlepší architektonické a konstrukční řešení. Celý projekt by měl navazovat na cyklotrasy, které Vítkovem budou nově procházet v místech zrušených železničních tratí.

„Nabízí se celá řada možností, jak propojit obě lokality. Jako nejideálnější se zatím jeví lávka, která přímo propojí oba parky. Jednalo by se o stavbu celoměstského významu, částečně rehabilitující žižkovskou panelovou zástavbu. Navíc je tu příležitost, jak dopřát občanům nové nádherné pohledy na městskou památkovou rezervaci. Přitom chceme lávku napojit na stávající cyklotrasy. Přál bych si, aby na konci našeho snažení vznikla na Žižkově největší zelená vycházková i cyklistická trasa uprostřed metropole,“ řekl předseda výboru pro územní rozvoj Prahy 3 radní Pavel Hurda.

Vrch Vítkov je od parku Parukářka na vrchu Sv. Kříže vzdušnou čarou vzdálen jen několik desítek metrů. Přestože je vítkovský park ojedinělou plochou zeleně v centru Prahy, kvůli špatné dostupnosti není veřejností příliš využíván. Vítkov přitom disponuje vyhlídkovou restaurací, tenisovým i fotbalovým hřištěm, v běhu je projekt na vybudování kavárny s galerií.

Text i foto jsou převzaté z oficiálního webu Prahy 3 - www.praha3.cz

 


Související články

Parukářku a Vítkov propojí za pár let lávka

Žižkovská radnice má s oběma vrchy - Vítkovem a Parukářkou - velké plány. Lávka nad Koněvovou ulicí vedoucí z parku Parukářka na Vítkov, nové schodiště na vrch Svatého kříže a cyklostezka místo turnovské trati, po které donedávna jezdily vlaky. Tak by se do několika let mohl proměnit Žižkov. Rada třetí městské části totiž posvětila návrh na vypracování ...pokračování

Cyklostezka spí zimním spánkem

Náš fotograf prošel nově budovanou cyklostezku pod Vítkovem a zde přinášíme jeho fotografie současného stavu. Cyklostezku buduje již druhým rokem Správa železniční dopravní cesty jako součást "Nového spojení". pokračování
reklama