Diskuse

Z webu Prahy 3: Lávka propojí Vítkov s Parukářkou

Vložit nový příspěvek

Lávka má koukám pokračování

3.5.2010 22:19 vložil chk

Když vyšel v RN první článek o lávce, šel jsem se na ten Vítkov podívat a marně přemýšlel, kudy by tak ta lávka mohla vést. Po technické stránce jsem skutečně mnoho možností nenalézal.
Dnes jsem nevěřícně v Radničních novinách zíral na pokračování. Předložené technické řešení je natolik fantasmagorické, že to překonalo mé nejhorší obavy. Zkuste si třeba jen představit, že vám někdo pár metrů od oken bytu postaví pylon tvaru V a shora vám do bytu budou čučet turisté. To už nemluvím o bezpečnostních rizicích, protože navržená lávka nevypadá jako celozasklená, a chytit do hlavy nějakým předmětem z lávky shozeným bych určitě také nechtěl.
Ale hlavně je na článku komické, jak se radní Hurda v jeho závěru vypořádal z nařčení z megalománie. Asi čte Kauzu 3 :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Lávka má koukám pokračování

5.5.2010 11:43 vložil Libor

Přitom by stačilo jen vyznačit cyklopruh, v ideálním případě vytvořit pěší zónu s cyklostezkou v některé z kratších spojovacích spojovacích ulic mezi Vítkovem a Parukářkou s bezpečným přejezdem Koněvovy ulice. Ale tento návrh pravděpodobně bude ze soutěže vyřazen, protože bude podezřele levný. Jako se to teď stalo u metra trasy D.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Lávka má koukám pokračování

5.5.2010 12:20 vložil Ondřej Rut (SZ)

Tenhle projekt je v první řadě nereálný, i v případě kofinancování z evropských fondů je to zcela nad finanční možnosti Prahy 3. Za několik let navíc do rozpočtu přestanou proudit (doufám) příjmy z privatizace bytů a smrskne se zřejmě na dvě třetiny současného stavu nebo ještě více. Vychloubání se projektem, ke kterému je zpracovaná jen ideová studie, je jen předvolební populismus a krajní nezodpovědností vůči lidem z Prahy 3. Styl, kterým je článek v Radničních novinách napsán také něco vypovídá o osobnosti předsedy ODS. "Občané Žižkova si takový projekt zaslouží." :-(


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Lávka má koukám pokračování

5.5.2010 12:37 vložil chk

Řekl bych, že tento projekt je nereálný v první řadě z technických důvodů. Ty finanční jsou v tomto případě podružné. Tohle prostě nikdo nepostaví (to tvrdím jakožto projektant), a když omylem postaví, tak nepoužije.
Ono se koneckonců stačí podívat z místa, odkud má most z Vítkova vést (dal jsem si tu práci) směrem k Parukářce. Výšková hladina paneláků v trase mostu je vyšší než spojnice těch kopců. Proto také ono kličkování na návrhu mostu, které ale neřeší souhlas majitelů domů nebo lidí tam bydlících.

Ano, ten článek o mostu je všeříkající, umí-li člověk alespoň trochu číst mezi řádky :-)


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Lávka má koukám pokračování

5.5.2010 12:48 vložil Iont

Navíc, já nevim jak vy, ale asi bych se bál po tom mostě chodit... Co já vim, jaký individuum tam potkám.

Úspěšně lze pochybovat o smyslu celého nápadu. Žižkov je pěkná čtvrť, kterou máme rádi a kterou se rádi procházíme, na ulici jsou lidé, obchody, městský život. Proč pan Hurda chce, abychom nechodili po ulici, ale přes lávku? Celý je to prostě blbost, monument slávy pana Hurdy a možnost pro spřátelené firmy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: Lávka má koukám pokračování

5.5.2010 13:12 vložil chk

Já se bojím procházet i tunelem pod Žižkou, tedy v nějakých "hluchých" hodinách :-)

Jinak ještě bych upozornil na paralelu s mostem přes Husitskou ulici, po kterém vede nová cyklostezka, plánovaná bývalým železničním tunelem. Ta idea je dobrá, ale most nemá vůbec žádný "rantl", který by zabránil pádu předmětů dolů na ulici. Stačí tedy kámen, jeho přejetí kolem, a tento již padá z poměrně značné výšky někomu na hlavu nebo na projíždějící vozidlo. U podobných projektů by tento problém měl být nějak řešen.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Lávka má koukám pokračování

8.5.2010 15:32 vložil kája

Znovu jsem se podíval na vydání Hlásný trouby úspěchů ODS alias Radniční noviny ročník 19/číslo 5/2010 ZDARMA a šířené do domácností na Praze 3.
Myslím si, že by pan Hurda, představitel oblastní rady ODS na Praze 3 by měl vyhledat nějakého psychiatra (nejlépe primátora p.. MUDr. Béma) a spolu s odborníky radními jak z Prahy 3, starostkou Kozouplíkovou a radními z velké radnice Bc. Pechou a inženýrem z hnojárny p. Ing. Richterem a požádat o hospitaci v léčebném zařízení Bohnice. Když se dívám na vizualizaci toho příšerného červa se střevy jsem vyděšen! Kdo je tvůrcem návrhu, když pan Hurda se svým vzděláním (nástavba stavební průmyslové školy před hodně lety! (po jeho studii nastoupil do jakésiho pofiderního podniku Stavocentrál ÚV SSM)! A po 89 plynul čas- Bytový podnik, Akropolis a dnes kmotr ODS (propojení byznysu, politiky, veřejné správa a čestného občanství pro Prahu 3. Lotr , lotr, lotr by řekl můj otec. A tak jsme se seznámili s plány Prahy 3 (a to ještě neznáme, že BC Pecha jako radní pro kultůru (! schválně tak píši, také diletant) navrhuje výstavbu či pouřití památníku s výstavou opbrazů České epopeje od Muchy! s čímž pozůstalí po jednom z největších a nejvěhlasnějším malíři odmítají. Prostě kultuiru a architekturu nám budou tvořit polír Hurda a bakalář čehosi Oecha. Oba jsou to političtí lemplové a dinosauři! Pro takové lemply jsem klíči nemuseli zvonit! Soudru Hurada by určitě se po laně SSM a dále sám mezi ty lemply před rokem 1989 vyšplhal! Holt mladý holky a chlast!l Hurdo, jsi mezi lidmi znám, to že tě vidíme na dvou fotografiích v Hlásné troubě jen připomíná hochštaplera. Ani ten černý mercedes neudělá z tebe slušnýho člověka. A tvé další plány s rozvojem Žižkova- CPP (neúspěšné) a přestavby Žižkov Station Development s firmou Sekyra Group (víme o nich své a Mrázkovi) a spoluúpodílnictví ve firmě s ČD, která do společnosti "vrazila" méně než 2 mil.Kč!
Příště více! Dinosauři z ODS ven a nevolte je prosím!


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama