Anketou za bezpečnější Vinohradskou

Anketou za bezpečnější Vinohradskou

Občané z o. s. Kauza3, www.prechody.cz a Strany zelených P3 uspořádali ve středu 2. listopadu anketu mezi občany. Ptali se na to, jaké pěší trasy lidé používají v okolí náměstí J. z Poděbrad a v okolí stanice Flora. Z ankety vyplynulo, jaká opatření by občané uvítali, aby se cítili jako chodci bezpečně na přechodech a aby se pohodlně dostali do vestibulů a stanic Metra. K anketě nás vyprovokoval dlouhodobě neřešený nedobrý stav těchto lokalit. Foto je zde...

Výsledky ankety zveřejníme příští týden. Podklady s odpověďmi občanů budou sloužit k návrhům změn, které by měli lidem usnadnit každodenní cestování a pohyb po městě. Děkuji všem, kteří se ptali i občanům za jejich čas, který věnovali odpovídání na naše otázky.

Foto: Emil Drahoš

Ptali jsme se nejen na bezpečnost lidí na přechodech, ale i na to, zda chtějí výtah do stanice Metra, nebo eskalátory do a z podchodů.

anketa

Další otázky jsme zaměřili na polohu tramvajové zastávky trasy č. 11 směrem z centra. Tuto zastávku považují lidé za nepřístupnou a chtějí ji přesunout na náměstí.

prechod

Lepší zabezpečení přechodu ve středu náměstí byl také častý požadavk hlavně rodičů, kteří vodí děti do nedalekých škol.

přechod

Velmi špatná je situace na straně náměstí u ulice Slavíkova. Chybí přechody i eskalátory do metra. Situace je dlouhodobě neřešená.

Nad potřebou eskalátorů a výtahu do metra se zamýšleli nejenom starší občané. Chybí především maminkám s kočárky a vozíčkářům.

 


Související články

Bezpečné cesty do školy tentokrát v ZŠ Lupáčova

V ZŠ Lupáčova proběhlo prezentace projektu žáků školy "Bezpečné cesty do školy". Rodičům, lidem z různých indtitucí jako Odbor dopravy MČ P3, MHMP a dopravní policie byl předveden první koncept budoucích úprav v okolí základní školy. pokračování

Rok od nehody - výsměch radnice rodičům Anežky

19. listopadu 2010 uběhne rok od zbytečné smrti osmileté školačky Anežky, kterou na místě zabilo nákladní auto při její cestě ze školy domů. Vozidlo odbočovalo z Prokopovy ulice na stavbu garáží do Rokycanovy ulice a děvčátko srazilo přímo na přechodu pro chodce. Anežce nepomohlo, že přecházela na zelenou. Přesto, že v bezprostředním okolí této nebezpečné ...pokračování
reklama