Diskuse

Politikem? Ne, děkuji!

Vložit nový příspěvek

Re: Re: Šance

28.1.2010 23:41 vložil Pražan odjinud

Pro Čendu ale i další: VV považuji za šanci proto, že zatím ještě není zatížena recyklovanými politiky, karieristy, a pod. Kdyby se k ní přidalo co nejvíce slušných a poctivých lidí, byla by šance vytvořit stranu, kterou tady všichni postrádáme. Má zatím také jednu velkou přednost v tom, že svým registrovaným příznivcům umožňuje spolurozhodovat o různých důležitých věcech, mimo jiné i o pořadí na kandidátkách, a pod. Pokud jde o ABL, o tom vím akorát, že zakáazku na správu památek získala jako jediný zájemce ve výběrovém řízení za podmínky, že to vyjde magistrát levněji než přes PIS, a to na dobu jednoho roku, po které se efektivnost její činnosti vyhodnotí. S odvoláním Hejmy se jim to sice povedlo po opakovaných pokusech, ale jako "pomsta" byl instalován Dvořák, který rozhodně jejich favoritem není. Získali ale předsednictví finančního výboru, a takm mohou ukázat, jestli jsou schopni lépe hospodařit s prostředky obce. I když pan John jako mediální hvězda nepochybně prospívá zviditelnění VV, strana i její příznivci si uvědomují, že její síla by neměla být v panu Jojnovi, ale v jejím programu. A prokázali to mimo jiné i v referendu ke změně názvu strany na VV s Radkem Johnem, kterou odmítli. Takže závěrem: Co se bude dát od VV očekávat bude silně závislé na tom, jak kvalitní lidé se k nim při jejich vzestupu připojí. A to jak na celostátní, tak i komunální úrovni.


Reagovat  Reagovat s citací


Šance s Reedovou

3.2.2010 10:58 vložil Čenda

Tak paní Reedová přestoupila z předsednického postu SNKED do VV. To bude po etické a morální stránce jistě kvalitní člověk, že...To se každý den nevidí. Zeptejte se bývalých členů ED co si o této dámě myslí, jak 3 roky seděla na magistrátu a držela s Bémem basu a ani necekla. A to všechny dnes známé kauzy již běžely na plné obrátky.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Šance s Reedovou

3.2.2010 11:10 vložil Pražan odjinud

No, Čendo, teď jste mě dostal, pro mne to je také šok. Ach jo, a tak nadějně to vypadalo. Je ale šance, registrovaní příznivci mohou rozhodnout jinak !!! Stejně, jako se vzbouřili, i když v těsné většině, proti změně názvu na Věci veřejné s Radkem Johnem. Tak ještě uvidíme!


Reagovat  Reagovat s citací


info pro Pražana

4.2.2010 15:31 vložil Čenda

na aktualne.cz jsem v blogu J.Kasla nalezl tento dotaz s odpovědí: Pavel Novák - Praha napsal(a):Dobrý den pane Kasle, právě jsem se dočetl, ža Markéta Reedová přestoupila z předsednického křesla SNKED do Věcí veřejných. V minulosti jste s ní byl v předsednictvu ED, můžete nám prosím sdělit váš názor na tuto ambiciozní političku, ale prosím bez okolků... děkuji
03.02.2010 10:37:33

J.Kasl napsal(a):
pro pana Nováka:
není slušné být v blozích osobní, tak Vám o Markétě Reedové nebudu říkat víc, než že jsem ji do politiky přivedl při vzniku ED jako novinářku, která se mnou dšěalal rozhovor, že jsem neodhadl hloubku a intenzitu jejích osobních ambicí, že mne odborně nikdy nepřesvědčila, ale že si myslím, že není zapletená do korupčních kauz. Fakt, že navzdory dohodě SNK ED se nechala v roce 2006 zvolit do rady s Bémem, aby tak legitimizovala všechna jeho zvěrstva, byl podrazem, odchod z rady byl jen divadlem před volbami. Přeskočení do VV je pokus uspět tanm, kde jsou prachy... VV je pro mne velmi nedůvěryhodná parta lidí, přeji M.R. hodně štěstí - s čím/kým kdo zachází, s tím také schází.
04.02.2010 11:48:30


Reagovat  Reagovat s citací


Re: info pro Pražana

4.2.2010 23:01 vložil Pražan odjinud

Díky Čendo, bohužel to jenom potvrzuje moje mínění o p. Reedové - a řekl bych, že p. Kasl byl ještě poměrně mírný.. Já o tom vím své z minula, když jsem se na vedení SNKED (p. Reedová v tom seznamu adresátů figurovala také) obrátil v záležitosti evidentní lumpárny, která šla v režii jednoho jejich kolegu. Jak to dopadlo můžete hádat jenom jednou a nemůžete se zmýlit - a to byla přímo nahrávka na smeč, protože pro "bojovníky" proti korupci jsem si nic ideálnější neuměl představit. No a její nabubřelá slova o vizi, jak by měla Praha fungovat, mluví také sama za sebe. Já si ale pořád dělám iluze, že příznivci VV tento nepříznivý vývoj zvrátí.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama