Diskuse

Farmářské trhy na Jiřáku a politika

Vložit nový příspěvek

Jiřák

8.1.2017 13:00 vložil alena

jednak to nebylo v podmínkách soutěže a za druhé za 20 tisíc zelenina nikoho nevytrhne.a školáci mají svoje svačiny a obědy


Reagovat  Reagovat s citací


Jiřák

8.1.2017 12:44 vložil zdena

Jednak nebylo v pravidlech soutěže, že má někdo něco zdarma dodávai a za druhé vítěz to bude muset vzít trhovcům Nikde neuvádí, kde tu zeleninu a ovoce vezme. - Uvádí obecně, že bude něco dodávat školám, ale to není všem a proč, děti mají svoje obědy a svačiny a ani o ovoce nestojí. Ze dají slevu dúchodcům- jak to budou kontrolovat_? Za prvé důchodkyně vypadají mladší a za druhé budou důchodkyně nakupovat pro rodinu a pro mladší sousedy. Takže tyto výhody zaplatí farmáři a budou muset zvýšit ceny.


Reagovat  Reagovat s citací


Rodina Sedláčkových = Archetyp = vykukové

5.1.2017 01:17 vložil Manta

Archetyp byl založen kvůli bohulibé činnosti - archivace starých dlažeb. Najednou se přeorientovali na farmářské trhy. Jako spolek, potají. Čtu, že roky neplatili nic, teď 3 roky 100.000 měsíčně a stejně vydělávají. Takže na občanech Prahy vydělali miliony,jen proto,že jim Praha 3 dala místo.Jiří Sedláček přitom jednou nebo dvakrát zkrachoval a jako sro po sobě nechal jen dluhy. Vydával noviny a přitom neplatil dodavatelům.Takové vykuky nechceme v Praze přiživovat!


Reagovat  Reagovat s citací


trhy na JIŘÁKU

20.12.2016 18:37 vložil Dana Šedivá

Každou sobotu obdivuji ty lidičky v mrazu v létě jak s dobrou náladou a nadšením pracují.Nechápu proč jim,někdo chce vše znechutit,připravit je o práci.Je to nespravedlivé. A ten kdo to zavinil at se stydí.Ale není se čemu divit žijeme ČR.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: trhy na JIŘÁKU

20.12.2016 18:46 vložil Jan Medřický

Zkuste si připustit, že pan Rut lže, jak když tiskne. Bohužel i taková je politika. Trhy tam budou a budou tam stejní trhovci. Akorát to bude zastřešovat jiná organizace, která vyhrála výběrové řízení.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: trhy na JIŘÁKU

28.12.2016 15:16 vložil Vojta Sedláček

Takže firma, která to za těch šest let dostala na vysokou úroveň tím, že tyhle farmáře a ostatní sehnala, tak v tuhle chvíli to převezme jiná firma, která přijde k hotovému? Pokud bude vše stejné, tak nechápu, jak narychlo založená firma fungující jen přes subdodavatele může vyhrát nad firmou, která to celé rozjela. Navíc když byla cena za pronájem daná...


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: trhy na JIŘÁKU

28.12.2016 15:24 vložil Otto

No a není to taky o tom, že Archetyp dostal v prvních 4 letech úlevu v hodnotě 4,8 MIL Kč? Zatímco teď bojuje o možnost pořádat trhy za 100 000 měs., tak v prvních 4 letech pro něj radnice postavila tržiště, platila energie a Archetyp za to všechno nemusel platit ani korunu.
Oni to tržiště sice zavedli, ale rozhodně to nebylo zadarmo.


Reagovat  Reagovat s citací


Důvodová zpráva byla dodatečně upravována

20.12.2016 11:09 vložil Petr

Věty:

"Vítězný uchazeč kromě splnění požadavků VŘ nabídl zdarma dodávku čerstvé zeleniny a ovoce z farmářských trhů pro ZŠ zřízené MČ Praha 3 v hodnotě 20 tis. Kč/měsíc a pro seniory v příspěvkových organizací zřízených MČ Praha 3 v hodnotě 15 tis. Kč/měsíc. A současně slevu ve výši 10% na nákup potravin pro občany MČ Praha 3 starší 65 let."

byly do důvodové zprávy k výběrovému řízení vloženy dodatečně. Je to dobře patrné díky odlišné velikosti písma právě těchto dvou vět (http://www.praha3.cz/getFile/case:show/id:217725). Jak k tomu došlo? Byly dodatečně vykopírovány z emailu, který "dolaďoval" výsledky řízení?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Důvodová zpráva byla dodatečně upravována

10.1.2017 09:36 vložil Petr

Návrh smlouvy, kterou má podle usnesení rady starostka s World Production podepsat, žádné ovoce do škol ani slevy nezmiňuje. Město si odmítá pořadatele zavázat, aby tyto sliby dodržel. Není pravda, že nejde měnit smlouvu, která byla přílohou výzvy k podání nabídek. Ovoce a slevy jsou tak pouhé deklarace a dodatečné účelové odůvodnění, aby se mohly trhy předat cateringové firmě navázané na Městskou část.


Reagovat  Reagovat s citací


Trhy

19.12.2016 12:18 vložil občan

Archetyp, který trhy provozuje již roky, dobře ví, co dělá ... a dělá to dobře. Již v roce 2016, během celého roku, bylo sdružení diskvalifikováno při pořádání největších akcí, záměrně bylo omezováno při využití prostranství, atd. Jde prostě o peníze a špinavou hru radnice (se kterou byla pramalá řeč na téma skutečné služby lidem).


Reagovat  Reagovat s citací


Trhy ano, ale peníze všem

18.12.2016 16:26 vložil Lenka

Trhy ano, ale ne aby na nich stánkaři vydělávali. Mají být kvůli lidem a ne kvůli zisku.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Trhy ano, ale peníze všem

19.12.2016 19:42 vložil Steekee

Tak stankari vydelat msi - tj zemedelec ktery zbozi jede prodavat. Inac by se na to mohl taky vykvajznout. Tezko po nich chtit ay se lopotili zadarmo... nebo vy snad zadarmo pracujete?


Reagovat  Reagovat s citací


propojení ch cateringu s MČ Prahy 3

16.12.2016 22:06 vložil jaroslav Slámečka

jestli jste častým návštěvníkem trhu, pak vám musí být jasné že CH catering neodvádí dobrou práci a přináší na akce podprůměrné prodejce, o to víc to odpovídá zmanipulování výběrového řízení pro CH catering, který má s MČ dobré vztahy. Nikdo se neptá s čím je návštěvník trhu spokojen a co si přeje!


Reagovat  Reagovat s citací


Re: propojení ch cateringu s MČ Prahy 3

16.12.2016 22:14 vložil Levante

CHC trhy zatím nepořádá.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: propojení ch cateringu s MČ Prahy 3

17.12.2016 13:08 vložil Jan

Levante napsal

CHC trhy zatím nepořádá.
Ano, nepořádá. Ale ty akce co pořádá dostatečně vypovídají o kvalitě, kterou by tento provozovatel přinesl.

Krok zpět.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: propojení ch cateringu s MČ Prahy 3

18.12.2016 13:11 vložil zdenek

budte rádi,že jsou tam trhy. Je projekt, v kterém budou na Jiřáku samé stromy, budou místo kašny, ta bude přesunutá do kouta jenom kvůli autorským právům, sočasné stromy vykáceny, výdech z metra odstraněn, místo něj s tromy.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: propojení ch cateringu s MČ Prahy 3

18.12.2016 16:21 vložil Lenka

Zelená je budoucnost města. Stromů by mělo být co nejvíce. Ideálně bych zbourala Domy mezi Kubelíkovou a Vinohradskou a udělala tam rozsáhlý par pro místní.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Re: propojení ch cateringu s MČ Prahy 3

21.12.2016 21:12 vložil alena

Myslím, že trhy dobře fungovaly a nevím, proč se dělají nějaké změny. Jakto, že někdo píše,že se nic nezmění, pouze organizátor.


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama