Diskuse

Kauza 3 se připojuje k dopisu zaslanému primátorovi doc. MUDr. Bohuslavu Svobodovi, CSc

Vložit nový příspěvek

Tohle bych jako prostý občan...

18.12.2011 11:47 vložil chk

...tedy nečlen občanských iniciativ a politicky nečinný také rád podpořil.

Je vidět, že Pecha a Hurda se snaží poskočit o kategorii výše a své čachry s pozemky a územními rozhodnutími si posichrovat i na celopražské úrovni. Tady se bojím, že chtějí vyměnit podporu novému vedení za tuto "malou domů", tedy malou opravdu v úvozovkách.
Nicméně jakožto laik si myslím, že pokud se této pochybné transakci má zabránit, mělo by se začít u kořenů. Zpochybnit především onu více nežli spornou výměnů pozemků, která je vlastně obyčejnou krádeží, a kdokoliv, kdo má k dispozici stranického právníka, by na to mohl snadno podat trestní oznámení. Dále by bylo dobré zpochybnit onu změnu územního plánu na úrovni Prahy 3, která zajisté neměla všechny právní náležitosti a měla by tak být zcela neplatná hned od začátku.
Otázkou zůstává, proč se o to nepokusí někdo, kdo se nějakou politickou činností ohání a určitě má větší možnosti nežli já, obyčejný občan. Kdo má za sebou zázemí politické strany, její právní oddělení. Nebo je snadnější mít svého nepřítele a jenom na něj ukazovat? Mám to trestní oznámení napsat sám (prý to jde jen přes e-mail) a riskovat, že to někdo smete pod stůl....?


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Tohle bych jako prostý občan...

19.12.2011 08:59 vložil Libor Kozák

Bohužel pro politiku na Praze 3 platí totéž, co pro celostátní politiku. Opozice problémy medializuje, ale asi není jejím zájmem je opravdu řešit. Kritika je snazší způsob politiky, než mít vlastní vize a snažit se je realizovat.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Tohle bych jako prostý občan...

21.1.2012 17:16 vložil Matěj Stropnický

Milý pane Kozáku, a také všichni vy, kdo jste v anketě "Jak hodnotíte práci opozice na Praze 3?" hlasovali pro "populisti bez pořádné vize"!

Mantra "opozici chybí vize" nemá žádný obsah. A v případě koalice Žižkov (nejen) sobě se navíc nezakládá na pravdě. Četli jste náš volební program z loňského roku? http://praha3.zeleni.cz/1995/clanek/volby-2010---mame-plan-pro-prahu-3/ Opravdu jsme bez vize? Je to nejpodrobnější a nejkonkrétnější program, jaký kterákoliv politická strana na Praze 3 dosud představila. Taková TOP 09 má místo programu několik stránek zcela abstraktních frází.

Proto vyzývám všechny ty, kdo jsou přesvědčeni, že námi tvořená opozice (a jiná tu není!) nemá vizi, ať mi napíší v čem ji postrádají.

S pozdravem Matěj Stropnický


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Tohle bych jako prostý občan...

25.1.2012 00:30 vložil chk

O voze... a o koze, pane Stropnický.
Jste členem etablované politické strany, nejste tedy jen pouhý dobrovolník realizující se v politice "po práci". Kontaktujte tedy ústředí Vaší firmy, vyžádejte si právní pomoc, a pak můžete podat docela obyčejné trestní oznámení na neznámého pachatele za onu výměnu malinkatého (a povinného) parkoviště vedle Central parku za lukrativní pozemky pod Parukářkou. Nebo zveřejněte studii vypracovanou právním oddělením Vaší strany, že to prostě nejde, a i když se jedná o nemorální jednání, podle našich stejně nemorálních zákonů je to v pořádku. Pak Vám tu vizi budeme věřit.
P.S. A to platí pro každou stranu, účastnící se politického dění na Praze 3.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tohle bych jako prostý občan...

25.1.2012 09:08 vložil Kardinál Fabio Pigliapoco

Tak mi přijde, že máte poněkud zkreslené představy o tom, jak to v politických stranách na komunální úrovni funguje. Nejlepší je formulace "jste členem politické strany, tedy nejste pouhý dobrovolník". To si myslíte, že členství ve straně je nějaká forma zaměstnání? Že členové dostávají plat a mohou si k tomu ještě nárokovat právnické služby?

Co se týče oznámení na neznámého pachatele - podobných oznámení bylo v Praze 3 již dlouhá řada. Pamatuji se třeba na některé pokusy, které v tomto duchu dělal klub Demokratů Jana Kasla pod vedením Tomáše Mikesky. Jenže nikdy se nic neprokázalo. A v zásadě se ani nemůže prokázat. Všechny ty do očí bijící sviňárny schvaluje celé zastupitelstvo jako kolektivní orgán. Je to prostě řádné rozhodnutí většiny řádně zvolených zástupců všech politických stran. Je to svinstvo, ale v zásadě to není protiprávní. Jediné co lze, je věc medializovat a říkat voličům co jimi zvolení zástupci prosazují v jejich neprospěch.

A za zmínku také stojí, že sám Hurda je velmi opatrný a často se hlasování zdržuje. Právě proto, aby jej někdo nemohl obvinit ze střetu zájmů. I bez něj to odvolí zastupitelští otroci, které si před sebe staví a kterých má již několikáté volební období v zastupitelstvu většinu. On není tak vymaštěný jako Jančík. Hurda mohl být už několikrát starostou a vždycky tam raději vystrčil nějakou otrockou nulu, jež za něj udělala špinavou práci - takového bílého koně. Kde je dnes starosta Český? Vrátil se k práci kuchaře. Kde je první dáma Kozumplíková? Užívá si na chatě důchod. Hurda si z povzdálí tahá za své nitky a směje se na celé kolo.


Reagovat  Reagovat s citací


Re: Re: Re: Re: Tohle bych jako prostý občan...

25.1.2012 11:01 vložil Ondřej Rut (SZ)

Vážený chk, vraťte se zpět na zem. Strana zelených, ani zastupitelský klub ŽNS nedisponuje žádným placeným právníkem. Sama Strana zelených, kterou nazýváte etablovanou politickou stranou nedostává od státu v současné době žádné finanční prostředky za mandáty, sami členové SZ v Praze 3 přispívají ze svých soukromých prostředků na činnost strany, aby vůbec mohla fungovat. SZ má v dnešní době problém udržet v Praze jedinou kancelář, kterou má v celé republice a nedisponuje prostředky, kterými by mohla zaplatit hlavního manažera nebo tiskového mluvčího. To co děláme jako zastupitelé v Praze 3, děláme skutečně ve svém volném čase po našem občanském zaměstnání. Někteří z nás si kvůli našim akcím pro veřejnost berou v práci dovolenou apod. Tím si prosím nechci stěžovat, to co děláme, děláme rádi, jen konstatuji jak to je v reakci na Vaše velmi zkreslené vidění komunální politiky. Myslím, že každý, kdo zde komentuje místní politické dění by tohle měl mít na paměti.

S pozdravem,

Ondřej Rut


Reagovat  Reagovat s citací


Vložit nový příspěvek

reklama